Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Két hete kezdtem futni,...

Két hete kezdtem futni, mennyi idő után lenne ideális emelni a távot?

Figyelt kérdés

Egészséges étkezés mellett futok hetente 3-4x.

Első héten 4x3 kört futottam, ez összesen 3 km és közben 1,5 km-t futottam (3. kör után 250m séta, 6. kör után 500m séta, 9. kör után 250m séta és 12. kör után 500m séta).

Második héten is 3 km futottam, de ekkor már 3x4 kört és közben ugyanúgy 2x250m séta és 2x500m séta volt.


A kérdésem az lenne, hogy mennyi idő után lenne ideális emelni a 3 km-t?

Azt gondoltam, hogy ma már menni fog a 4 km (4x4 kör, közbe 2x250m és 2x500m sétával), de sajnos nem bírtam, így ma is "csak" 3 km futottam.



2012. ápr. 10. 18:46
 1/5 anonim ***** válasza:

Pontos adatokat nem tudok írni. De én futás/evezőpad vagy bármi, egy idő után mindig a határaimat feszegetem... "ma egy körrel több, vagy ma fél perccel tovább", persze csak ha úgy érzem, de hetente minimum növelem a távot/időt. Te érzed mire vagy képes, és mikor már úgy érzed, nem megy több, még 10 lépést tegyél meg "már csak azért is". :)

Nekem eddig bejött. :)

2012. ápr. 10. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ!

Azért is aggódom, mert míg első két alkalommal a 3 km futást és 1,5 km sétát 50 perc alatt teljesítettem, utána már 40 perc alatt, most pedig kb. 30 perc alatt és még egy jó 10 perccel tovább kéne edzeni.

A válaszodat olvasva rájöttem, hogy talán az a gond, hogy én hozzád képest nem apránként akarom emelni a távot, hanem km-ként. Talán ez túl nagy falat még, tekintve, hogy ennyire aktívan, mint az elmúlt 2 hétben sosem sportoltam.


Megelégszek majd a fél km-kénti emeléssel is. Holnap meg is próbálom, remélem sikerülni fog. Mondjuk az edzés közbeni mélyponton sikerül úgy túllendülnöm, hogy úgymond szidom magam, hogy hogy nézek ki (nem vagyok elhízva, 161/61 vagyok, de lenne miből fogyni). És azt mondogatom magamnak, hogy muszáj, muszáj, így sokkal jobban fogom érezni magam a bőrömben. És tényleg, edzés után mindig boldogabb, kiegyensúlyozottabb vagyok.

2012. ápr. 10. 20:06
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
én 2,5 éve futok rendszeresen hobbi szinten most már heti 110-130 km-t és amikor kezdtem, nem távolságot hanem időt mértem, 10-15-20-30 perc és amikor már tudtam egyhuzamban 1 órát futni, megmértem a távolságot, majd javítottam az időkön. Alapvetően én inkább a hosszú távokat kedvelem, de a fejlődéshez tempót is kell tudni futni, ezekre jók a piramis és intervallum edzések. Az sem gond, ha belesétálsz néha, mert ha rendszeresen elmész futni, kizárt hogy ne fejlődj! Üdv a futók között!! :)
2012. ápr. 11. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszodat! :)

Most nagyon boldog vagyok. Kb. fél órája értem haza a futásból és leírhatatlan, amit érzek. Volt egy nagyon nagy mélypontom közbe, de azt mondogattam, hogy erős vagyok és meg tudom csinálni. És igen, felállítottam az egyéni csúcsomat. Az eddigi 3 km-re rátettem még 0,5 km-t. :DDDD

2012. ápr. 11. 19:00
 5/5 anonim válasza:
Azóta nem sérültél le? A kezdő futók hibája hogy túlhajtják magukat. Hetente max 10% távot szabad emelni.
2015. ápr. 19. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!