Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Heti öt alkalommal fél óra...

Heti öt alkalommal fél óra futás célra vezető? Le lehet így fogyni?

Figyelt kérdés
2012. ápr. 15. 10:25
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
A futás az egyik leghatékonyabb sport, de megfelelő étkezés mellett nem fogysz tőle. Ne feledd: fogyás= sport+diéta
2012. ápr. 15. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
A fogyókúrádhoz hozzájárul, de jó ha tudod, hogy félóra alatt kb. 150-200 kalóriát égetsz csak el. Azaz ha csak egy plusz szelet csokit megeszel, mondván te futottál, akkor ugyanott vagy kalóriailag, mintha nem futottál volna. Viszont ha fogyókúrázol, akkor amellett a futás jót tesz, mert remekül formálja a lábad és a feneked, és nem lesz löttyedt a súly leadása után :)
2012. ápr. 15. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

A másodiknak tökéléetesen igaza van.

A futás az egyik legjobb alakformáló mozgásforma, ráadásul elég egy jó minőségű cipő és lehet is indulni. :)


Ha fogyni szeretnél, mindenképpen figyelj az étkezésre is. Egészséges, változatos étkezés mellett látszani fog a futás eredménye. Viszont érdemes lenne apránként emelni az időt. Pl. 1 hét 30 perc, 2. hét 35-40 perc (ahogy bírod), 3. héz 40-45 perc. Tehát hetente 5-10 percet emelj és akkor biztos a siker! :)

2012. ápr. 15. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Fel óra futással én 570 kcalt egetek..6,5km.. 193/83 .. Szóval azt amit a második mondd h 200 kcal az hülyeség!
2012. ápr. 15. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
Pont azt akartam írni, amit az utolsó válaszoló! Én csak 10 percet szoktam futni alkalmanként, de azzal is 170 kalóriát égetek el!
2012. ápr. 15. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
48%

Hát el kell, hogy keserítsek mindenkit!


Fogyni lehet tőle, de csak a futástól még nem lesz feszes és jó alakú senki teste! Tapasztalat!

Főleg mivel a sok aerob mozgás inkább bontja az izmokat. Látott már valaki izmos futót? És most nem a súlyzós edzéssel is erősítő rövidtávfutókról beszélek!

Muszáj valami erősítő edzést is csinálni mellette legalább hetente 2x. Ez is tapasztalat.


Amúgy meg a futásnak magának nem sok utánégető hatása van. Addig hat, amíg csinálod. A súlyzós edzéseknek viszont akár 24-48 órás utánégető hatása is van, amikor a szervezet azzal foglalkozik, hogy a sérült izomrostokat kijavítsa és az izmokat megerősítse. Ehhez kell a kalória.

A két edzésfajtát kombinálva érdemes csinálni.


Ezt a saját káromon tapasztaltam meg.


Ja! És ha valakinek netán 20-30 kg túlsúlya is van, akkor egyáltalán nem is ajánlott kocogással kezdeni, mert csak kicsinálja az ízületeit.

2012. ápr. 22. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!