Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Egészséges étkezés és sport?

Egészséges étkezés és sport?

Figyelt kérdés
Igazából az lenne a kérdésem, hogy naponta hányszor, és mennyit egyek, mennyi folyadékot igyak, és mennyi időt töltsek sportolással(futásra és ugrálókötelezésre gondolok)? Igazából egészségesen, és mértékkel szeretnék étkezni, és nem nassolni, amikor rám jön. Főként az egészséges életmód miatt szeretném ezt csinálni, de egy kis fogyás sem ártana. Előre is köszönöm a válaszokat :)
2012. ápr. 17. 19:48
 1/6 A kérdező kommentje:
Ja igen, és kihagytam azt, hogy életmód váltásra szántam el magam, amit majd meg is szeretnék tartani :)
2012. ápr. 17. 19:51
 2/6 BB2911 válasza:

Ez függ azért a korodtól is. De általában a napi ötszöri étkezés javasolt. Itt persze nem arra gondolok, hogy mindig edd teljesen degeszre magad. Nem. Annyit egyél amennyi jól esik, ne legyen kellemetlen teltségérzeted. Emellett a reggeli és az ebéd legyen tartalmasabb, a vacsi könnyű. A tízórai és az uzsonna valamilyen gyümölcs, zöldség, joghurt ilyesmi (gyümölcsöt és zöldséget minden nap egyél). Mindegy, hogy fogyni akarsz vagy csak egészségesebb akarsz lenni, egyél mindenből, ami jólesik. Semmilyen táplálékot sem kell megvonnod magadtól, a zsírosabbat sem. Csak a mértéket tartsd be. Ha a szervezeted tudja, hogy ehet ezt is és azt is, akkor nem fogja olyan móhon kívánni. A nehezebb ételeket inkább délután 3-ig fogyaszd. Törekedj arra, hogy változatosan egyél. Pl.: ne egyél egy héten keresztül minden nap babot. Egyél egyszer vagy kétszer, aztán helyette egyél más zöldséget.

A mozgásról. Érdemes hetente háromszor legalább mozogni mondjuk egy órát. A lényeg, hogy olyan mozgást válassz, amit szeretsz, ami feldob, ami örömet okoz. Így el is fáradsz, de emellett sok energiát is kapsz a sporttól.

Remélem, segítettem! :)

2012. ápr. 19. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
alacsony zsírtaratlmú ételeket fogyassz, lehetőleg a húsokat ne dobd el! ( a fehérje szükséges) és a csirkemell nagyon jó erre a célre.
2012. ápr. 19. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat! :)
2012. ápr. 19. 19:53
 5/6 anonim ***** válasza:

Naponta 5x egyél kevesebbet, és igyál naponta 2-2,5 l vizet.

Reggelire szénhidrátot válassz pl. zabpehely gyümölcsökkel vagy fahéjjal, tk. kenyér sonkával, zöldségekkel.

Tízóraira elég csak valami könnyed kaja pl. gyümölcs, zöldség, pár db. korpás háztartási keksz (a detkinek van cukormentesben), egy maréknyi diákcsemege stb.

Ebédre mindig főtt ételt egyél, levest ehetsz nyugodtan, az nagyon egészséges és előkészíti a gyomrot a főételnek, tehát emésztés szempontjából is nagyon jó. Főételnél válassz zöldköretet, salátát, főzeléket, rizst valamilyen feltéttel. A tésztát érdemes kerülni, legalábbis kevesebbet fogyasztani belőle!

Uzsonnára szintén csak könnyed dolgot egyél, pl. natúr joghurt, kefir, zöldség, gyümölcs stb.

Vacsorára a szénhidrátot és a gyümölcsöt érdemes kerülni. A szénhidrátot a fogyás érdekében, a gyümölcsöt pedig azért, mert megerjed a gyomorban, ami nem egészséges. Tehát fehérjét és zöldséget érdemes enni, pl. tojás, hús, túró, sonka stb.

A bolti üdítőket és rágcsálnivalókat felejtsd el, csak tönkre teszi a szervezetet. Egyedül az étcsoki az, amit a bolti rágcsálnivalók közül lehet fogyasztani, de csak mértékkel és néha. Minél magas kakaótartalmú étcsokit válassz, s néha egy kis süti is megengedett, de tudod, mértékkel!


Az egészséges életmód másik fő alkotó része a rendszeres, aktív testmozgás. Hetente 3-4-5x legalább 40-50 percet érdemes mozogni. Én a futást ajánlom, az egyik legjobb alakformáló mozgásforma és boldogsághormont szabadít fel a testben! + Én amióta futok (3 hete) sokkal nyugodtabb, kiegyensúlyozottabb vagyok. :)

16/L

2012. ápr. 19. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen, egy ideje én is futok, és tényleg megnyugtató dolog :)
2012. ápr. 20. 21:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!