Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Ha a kevés étkezés és sok...

Ha a kevés étkezés és sok sport ellenére nem csökken a súlyom, lehet attól, hogy izmot építek?

Figyelt kérdés

Nagyon keveset eszem (ha 500 cal-t mondok, akkor sokat mondtam), ez általában almából, natúr joghurtból, és extrudált kenyérből/puffasztott rizsből áll.

Mellette minden nap tornázom (úgy egész testre kiterjedően, lábra külön, mert főleg az a zsírréteg nem akar mozdulni) 30-45 percet, pluszban felülésezem, ha van erőm/időm. Ha pihenőnapom van, akkor biciklizni is szoktam, esetleg futni, bár azt nem igen bírja a tüdőm.

3 műszak folyamatosban dolgozom, de akármilyen műszak legyen, a tornát betartom, az étkezést pláne.

Mivel 91 kg vagyok, úgy gondolom, ilyen mozgás és ételek mellett gyorsabban kéne fogynom. Az első 10 kg könnyebben lement. Régen már fogytam le ilyen súlyból, sőt többből, akkor viszont megereszkedett a bőröm, mivel nem sportoltam, csak koplaltam.

Most látom a hasamon, hogy feszesebb, mint múltkor és mintha látnék rajta izom jeleit.

Mivel tudom, hogy az izom többet nyom, mint a zsír, lehet, hogy azért nem csökken a súlyom, mert izmot épít? mert ugyanakkor a ruhákon meg látom, hogy egyre jobban lógnak.

vagy ilyen nagy súlynál nincs izomépítés, akármit csinálok?

Bocs a hülye kérdésekért.


2010. jún. 2. 11:22
1 2 3 4
 1/31 A kérdező kommentje:
ja, egyébként: 21 éves vagyok, lány és 172 cm magas.
2010. jún. 2. 11:26
 2/31 anonim ***** válasza:
96%
ha 500 kcal sem eszel, akkor azért nem csökken a súlyod, mert koplalás alatt a szervezeted zsírt raktároz és izmot bont
2010. jún. 2. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 anonim ***** válasza:
100%

Így van, te koplalsz, ami miatt a tested vészüzemmódba kapcsolt (hogy túlélje), ezért mindent azonnal elraktároz. Így csak elsorvadnak az izmaid, felborul az anyagcseréd, de se vékonyabb nem leszel, se egészséges.

Ha a testedzés mellet többet és kiegyensúlyozottan ennél, akkor meglenne az eredménye.

De ha így folytatod, akkor egy gyenge, állandóan fáradt, kedvtelen, beteg ember leszel, csak azért, mert le akarsz dobni pár kilót. Ha neked megéri...

2010. jún. 2. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 A kérdező kommentje:

ennél nem ehetek többet. és nem koplalás, mert nem vagyok éhes. munkába sosem viszek magammal kaját. mivel ülőmunkát végzek, nem is kell az energia. és nem is hiányzik.

korábban sem híztam a koplalástól, csak épp a fogyásom nem volt szép, mivel nem tornáztam mellette. akkor még kevesebbet ettem.

Nagyon könnyen hízom, ha napi 5ször ennék, mint mondják mindenkinek, kb. egy dekát nem fogynék 1 hónap alatt...

2010. jún. 2. 11:51
 5/31 A kérdező kommentje:

hol koplalás ez? nem vagyok éhes. és főleg nem vagyok erőtlen, kicsattanok az energiától. és sokkal jobb kedvű vagyok.

nem hiszem el, hogy jobban fogynék, ha többet ennék. nekem az nem jött be.

annyi időm nincs, hogy 1500 kalóriányi ételt letornázzak... 4 műszakos munkarendben kizárt dolog.

érdekes, h nem ezt látom magamon, de Ti megmondjátok látatlanba...

2010. jún. 2. 11:54
 6/31 anonim ***** válasza:
100%

500kcal nem koplalás és elegendő energia egy 172cm-es nőnek? Ennél nem ehetsz többet??

Jajj, nagyon el vagy tévedve. A szervezet alapanyagcseréje (csupán a fennmaradáshoz) egy alacsonyabb nő esetén is minimum 1000-1200kcal, amihez hozzájön a mozgás. Értem én, hogy ülőmunkát végzel, de toránzol mellette, te magad írtad.

És biztos vagyok benne, hogy fáradékonyabb vagy, mint régen, lassabban forog az agyad. Biztos, hogy küld vészjelzéseket a tested.

Ha többet ennél, magad is meglepődnél, de tényleg gyorsabban fogynál. Tapasztalatból beszélek...

2010. jún. 2. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 A kérdező kommentje:

hogy a fenébe lehet, hogy mikor igazán koplaltam (mert ha Nektek ez koplalás, azt nem tudom, minek neveznétek, mikor igazán nem ettem semmit), és nem sportoltam, akkor jobban fogytam, mint most, mikor többet eszem és sportolok...

nem mindenki egyforma, lehet, hogy 100ból 98 ember ettől hízna, én nem.

rohadt sokféleképpen fogyóztam már, de a sportot sosem tudtam rendesen csinálni. most igen. és akkor most raktározok zsírt, mikor éppen azt látom, h a testem formálódik?

Tudod mikor éreztem magam rohadt gyengének? mikor zabáltam és nem tudtam megmozdulni. jobban elfáradok tornában, ha eszem rendesen.

régen nagyon durván is koplaltam, na, akkor tényleg el voltam gyengülve. de napi 2 alma, joghurt, tonhalsali, extrudált kenyér éppen elég. sosem érzem, h éhes lennék. akkor minek egyek többet?

2010. jún. 2. 12:04
 8/31 A kérdező kommentje:

hát köszönöm ezt a hatalmas segítséget, ha nem félnék, h visszahízom, amit leadtam, még ki is próbálnám ezt a több evést, h rácáfoljak erre a hülyeségre.

de mivel nincs időm erre, inkább nem.

2010. jún. 2. 12:05
 9/31 anonim válasza:
100%
Ha sok fehérjét ennél napi 5x nem híznál,fogynál,és még izmot is építenél,én is ezt csinálom.
2010. jún. 2. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 anonim ***** válasza:
100%

te hülye vagy: csak ahhoz, hogy egy kórházi ágyon feküdve vegetálj napi kb. 1700 kcal-ra van szükséged....


[link]


heti 0,5 kg egészséges fogyáshoz 1500 kcal a szükségleted...

2010. jún. 2. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!