Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Hogy lehet, hogy a fogyáshoz...

Hogy lehet, hogy a fogyáshoz eléggé sokkal az alapanyagcserém alatt kell táplálkoznom?

Figyelt kérdés
165 cm, 57 kg vagyok 20 éves, az orvosilexikon azt írja, hogy az alapanyagcserém 1405, ellenben, heti egy kiló fogyáshoz 1078 kcal-t kell bevinnem. Én ezt nagyon kevésnek találom, általában 1200-1300 körül szoktam étkezni, (heti 4-5x futok 65 perc alatt 9 km-t - ez nem tudom, hogy közepes, vagy intenzív sportnak számít-e, ezért inkább közepessel számoltam). Az étrendem reggel lassan felszívódó szénhidrátból és fehérjéből, délben fehérje+ch vacsora fehérje (+zöldségekben lévő minimális ch). Köztes étkezés általában gyümölcs, ritkán kevés olajos mag. Ezzel 2 hónap alatt sikerült 7 kg-t fogyni, szóval eredményesnek tűnik, amit csinálok. Ezért a kérdésem inkább elméleti, hogy miért ezt a számot adta ki a kalkulátor?

2012. ápr. 18. 10:03
 1/1 anonim ***** válasza:
Igen, de a futás kardió edzésnek számít, kalóriát égetsz vele. Én, amikor nem sportoltam semmit és átálltam az 1200 kalóriás étrendre, két hét alatt fogytam 1 kilót. Mióta szobabiciklizek napi egy órát 30km-es sebességgel, megdupláztam a heti fogyásomat, ugyanannyi kalória bevitellel. Szóval, én úgy gondolom, de nem biztos, hogy igazam van, hogy ha egy nap pluszban elégetsz mondjuk 500 kalóriát, akkor az olyan, mintha csak 7-800 kalóriát vittél volna be a szervezetedbe. Lehet, hogy tévedek, nem vagyok szakértő. Mindenesetre én az utóbbi két hétben 1.3 és 1.5 kilót fogytam a fél kiló helyett.
2012. ápr. 18. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!