Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Reggel vagy este ajánlatosabb...

Reggel vagy este ajánlatosabb futni? Melyik előnyösebb fogyás céljából?

Figyelt kérdés
2012. ápr. 21. 16:02
 1/5 anonim válasza:

Én azt hallottam, hogy ha a zsírégetés a cél akkor a korai futás a célszerűbb mert akkor a tested azt hiszi h iylen pörgős lesz a napod és kevésbé raktározod az energiát, hanem inkább el is égeted azt.

És a lassú futás a zsírégetőbb ahol rendesen kapsz levegőt! (biokémiai magyarázata van) :)

2012. ápr. 21. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
Én már több mint egy hete tervezem, hogy futok a Margitszigeten, de egyszerűen képtelen vagyok korán kelni. Ha órám van, akkor természetesen kényszerűségből felkelek időben, de eddig mindig kinyomtam az ébresztőt, mikor megszólalt. Este nem szeretnék menni, mert az talán már nem a legbiztonságosabb egyedül. Napközben meg tele van a sziget emberekkel, a "futóutat" végig padok szegélyezik, oda kiülnek nyalakodni meg bámészkodni, én meg azt nem szeretem. A korán reggel lenne a legideálisabb, de egyszerűen nem tudok felkelni fél6-kor, 6-kor. Ördögi körforgás.. :S
2012. ápr. 21. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

azt olvastam, hogy reggeli, mert:

-az eddigi felesleges zsírt égeted el és nem azt, amit már megettél a nap során

-frissebb leszel egész nap

-gyorsabb lesz az anyagcseréd ami ugye jól jön az egész napi étkezések miatt.


de egyébként ez annyira mindegy szerintem. én mindig este futok és ugyanúgy fogyok.

2012. ápr. 21. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
éhgyomorra a leghatásosabb
2012. ápr. 21. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Szerintem kalóriaégetés szempontjából (és ez számít) mindegy mikor mész, menj amikor jólesik.

16:28-as, a Margitszigeten mindig sokan futnak napközben, nyugodtan fuss te is, a bámészkodók nincsenek olyan sokan, és megszokták a futókat, nem fogsz feltűnni. :)

2012. ápr. 21. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!