Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Milyen diétát/fogyókúrát...

Milyen diétát/fogyókúrát ajánlotok? (lehet kemény is) +kb. mennyi az átlagos napi kcal szükségletem?

Figyelt kérdés

Lány,14 éves,160 cm,48 kg

Jelenleg koplalok:S:S

Ja és nem arra vagyok kíváncsi h. kérjem ki az orvos véleményét...stb.


2009. jún. 21. 14:59
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

48kilósan szerinted kövér vagy?:D:D már nem azért.. de ez nekem olyan furcsa.:D:D énis ekkora "magas" vagyok,és nálad egy évvel idősebb..de viszont én 56kiló vagyok:O mondjuk jo.:D énsem érzem magam hudevékonynak:D de pontjo:D

minek fogyozol?

2009. jún. 21. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Mennyit szeretnél fogyni? Mert ugye azt tudod, hogy neked nem kellene, sőt, akár még hízhatsz is pár kilót? Nézd meg a www.wellnesscafe.hu-t, itt van BMI kalkulátor. Be kell írnod az adataidat, (kor, magasság, súly) és megmutatja, hogy a súlyod az alultáplált, a normális, vagy az elhízott kategóriába tartozik-e a magasságodhoz viszonyítva. Meg fogod látni, hogy semmi szükséged fogyókúrára. A koplalás káros, még fogyni sem fogsz tőle, max. izomból, ami nagyon csúnyán fog mutatni. Ha ezek ellenére is úgy érzed, hogy nem érzed jól magad, a kérdés ellenére is azt mondom, hogy menj el a háziorvoshoz, kérdezd meg, hogy ő mit tanácsol.

Esetleg kezdj el sportolni valamit, attól fejlődni fog a tested, tónusosabb leszel, bár azt tudnod kell, hogy az izomnak súlya van, tehát ne azt nézd, hogy hány kiló vagy, hanem hogy mit mutat a tükör. A koplalást felejtsd el, különben egy idő után kihullik a hajad, fogad, elmarad a menstruációd, stb. komoly gondok származhatnak belőle. Étkezz egészségesen, egyél sok zöldséget, gyümölcsöt, főleg, hogy itt a szezonja, vegyél teljes kiőrlésű lisztből készült pékárut. Meglásd, hogy jobban érzed majd magad a bőrödben, de ez nem a kilók számától függ. És gondolj bele, hogy ritkás hajjal, betegen, kimerülten nem fogsz jobban kinézni, ha esetleg 5 kg-mal kevesebb is lennél.

Remélem megfogadod a tanácsomat:)

Írj, ha van még kérdésed:)

2009. jún. 21. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Atya ég.. A szüleid hogy nem veszik észre, ha koplalsz??

Egyébként ne ogyókúrázz, hanem tornázz!! Ha elég nagynak érzed magad a divatozáshoz, ki kell bírnod Rubint Réka valamelyik edzésprogramját is! Elég kemény, de menni fog..

Csak egyél mellette normálisan.

2009. jún. 21. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Még fejlődésben vagy és ilyenkor nem szabad fogyókúrázni, hacsak nem vagy kórosan kövér. De ez a te esetedben nem áll fenn. Ha szeretnél sokáig és legfőképp egészségesen élni én is azt javasolnám mint a többiek. Éhezés helyett kezdj el egészségesen táplálkozni, ebben tuti segítenének anyudék is plusz kezdj el tornázni, mert az szépre fog formázni. A fiúknak az tetszik és nem a csontsoványság.
2009. jún. 21. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!