Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Ha a narancsbőr csökken,...

Ha a narancsbőr csökken, akkor a zsír is?

Figyelt kérdés

Terhességgel 30 kiló jött fel rám (előtte se voltam sovány), egy hete kezdtem el elég aktívan tornázni (napi 1 óra).

A problémám az, hogy a mérleg többet mutat, a férjem viszont megjegyezte, hogy mintha simább lenne a combom.

Emiatt remélem, hogy az izmok 'ébredése' (mivel az nehezebb a zsírnál) miatt nem mutat kevesebbet a mérleg.

(Emiatt mérek majd centivel).

De ugye nem lehet az, hogy egy hét alatt felmászott három kiló napi 1 óra aktív mozgás mellett?

A táplálkozásról: én féltányérosnak hívom. napi 3-4x bármit, de csak fél tányérnyit. (A zsíros kajákat alapból kerülöm). (ja, ir-es vagyok, meg alacsony tsh-s, és a terhesseg ota nem latott endokrinologus) (es par honapig nem is fog, mert csak addigra kaptam idopontot)


2012. ápr. 26. 07:51
 1/6 anonim ***** válasza:
Igen, csökkenhet a narancsbőr is ha fogysz, de nem 1 heti tornázás után. Amit a férjed érez, az valószínűleg az lehet, hogy az eddig pihenő izmok tornáztatva lettek, és jobban feszülnek a bőröd alatt.
2012. ápr. 26. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszi.. de akkor a plusz suly mitol johetett fel? kaloriadeficit "elve" alapjan inkabb le kellene mennie :(
2012. ápr. 26. 09:08
 3/6 Smartguy86 ***** válasza:

Zsíros kaják mellett a cukrosakat is kerülni kéne.


1 héttől ne várj csodás. Ja és a zsír fogyásától csökkenhet a narancsbőr, nem fordítva. A narancsbőr lényegében egy örökletes rendellenességből adódik, ami a bőr alatti zsírréteget érinti. Megszűntetni nem lehet, de láthatatlanná tenni igen, ha a testzsír%-od minimális. A szauna + edzés hatásos lehet ellene.

2012. ápr. 26. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

mint irtam a kerdesben inzulinrezisztens vagyok, szerinted IR-el kétpofara tomom magamba a cukrot?


egyebkent a terhesseg elott eleg aktivan mozogtam, es figyeltem az etkezesre (is), de terhesen nem nagyon lehetett gyogyszert szedni, es ugye nem is mozogtam..


bocs, de kicsit kiakasztó, hogy azt kepzelik sokan, hogy akinek tulsúlya van, az nem mozog, es zabal. van ilyen, de vannak, akiknek hormon, vagy mas problemajuk van.


nem varok ket nap alatt csodat, nem tudom honnan vetted, az elozo gyerekkel is hasonlo meretut hiztam, sikerult leadnom egy ev alatt 40 kilót, gyakorlatilag annyi ido alatt ment fel, annyi ido alatt is ment le.


A kerdesem az volt (talan ha figyelmesen elolvasod rajossz), hogy normalis e, vagy hormonalis problemara utalhat (mivel mint mondtam csak nyarvegere kaptam idopontot az endokrinologusomtol), hogy amióta nem szoptatok + aktivan mozgok (egy het), híztam.


Lehet(ne) mondani, hogy a szoptatas alatt ugye kb 500 kaloriaval megno a szervezet igenye "alapjaraton", de mivel nagyon keveset (10-20 milikkel szenvedtem) evett, ez az 500 kaloria elhanyagolható. A masik ok, hogy mar kb egy hete nem evett mellből, mikor elkezdtem mozogni.

2012. ápr. 26. 10:32
 5/6 A kérdező kommentje:

ja, es megvalami: jartam szaunazni (gyerkocok elott), tudom, hogy segít a narancsboron, de nem a narancsborrel van problema.


es igen, edzek itthon, egy órát (bemelegít, levezetést nem számítva). hogy mit? [link] ezt.

2012. ápr. 26. 10:34
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

A torna eredményeképpen valószínűleg megnőtt az izomtömeged (még akkor is ha rövid ideje tornázol). Az izom mindig nehezebb mint a zsír! Ezért jó ötlet az, hogy ne a kg-okat nézed, hanem a centiket.

Bárki, bármit mond ne hagyd abba a mozgást, meglesz /ismét/ az eredménye!

Sztem az IR miatt most nem kell aggódnod, az a mozgással is sokat javul.


Kitartást és sok sikert kívánok!

2012. ápr. 26. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!