Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Ha a napi anyagcsere értékem...

Ha a napi anyagcsere értékem szerint táplálkozom, de egészségesen, ami mellett mozgok, akkor -ha lassan is, de biztosan- fogok fogyni?

Figyelt kérdés

Szeretnék egészségesen táplálkozni, vagyis reggelire t.k. rozskenyér, ebéd már csak hús meg zöldségköret, este pedig már csak fehérje. De sokan mondják, hogy nem jó diéta alatt kenyeret enni, meg hogy kell a napi anyagcsere értékének megfelelően enni, ami ellent mond annak, hogy kevesebbet kell bevinni, merz csak így fogyunk, meg kell sportolni, mert sport nélkül egy gr. zsír sem ég. Ez nekem egy életen át tartó életmód lenne, amivel szeretnék fogyni. Azért nem szeretnék drasztikusan, megvonva mindent, mert akkor ha befejeztem, vissza fog jönni minden. Meg hát azt mondják, ha minden meg van a szervezetben, amire szüksége van, akkor fogyni fogunk. Ezért is, jó ez a módszer, amit leírtam? Egészséges táplálkozás mindennapos egészséges mozgással?


Megjegyzés: eddig sokszor diétáztam, de nem bírtam tartani, de ez az elv nekem nagyon szimpatikus, csak nem tudom, hogy a gyakorlatban is működik-e.


2009. jún. 25. 11:44
 1/1 anonim válasza:

A zsírraktárakból felhasznált mennyiség 16 év alatt, 0,25 kg/hét, felnőtteknél 0,5-1 kg/hét.

A testsúly egy zsírkilogrammal történő csökkentése 29400 kJ (7033 kcal)energia mennyiséggel egyenértékű. Heti egy kg raktárzsír elégetése tehát napi 4200 kJ(1004 kcal) energiamegvonással kombinált többlet-nergiafelhasználással

érhető el.

A szervezet vitamin- és ásványianyag szükséglete

nő!

• Fehérjeminimum: 1 g/kg

• Értelmes kikapcsolódás, ami segít a pszichés teher elviselésében.

• Növelhető a diéta hatásfokát, ha:

– A raktárzsír mobilizálását gátló körülményeket

kiküszöböljük (egyszer cukrok kerülése-inzulinszint

növekedést eredményez).

– Elősegítjük a zsírfelhasználást (szénhidrát szegény

diéta).

– Biztosítjuk a zsírégetéshez szükséges körülményeket

(aerob gyakorlatok túlsúlya).


A legjobb csökkenteni a kajálást és növelni a mozgást.

2009. júl. 3. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!