Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Futás vs. Biciklizés? Mik a...

Futás vs. Biciklizés? Mik a tapasztalatok?

Figyelt kérdés
Mindig is úgy gondoltam, olvastam, hogy a futás a leghatékonyabb sport (fogyás szempontjából). Viszont utálok futni. Még akkor is utáltam, mikor - úgy-ahogy - bírtam. Most (betegség miatt) nem bírok, így nekiálltam biciklizni. A kalóriakalkulátor szerint közel annyi kalóriát égetek el a bicajozással, mint a futással (ami kocogás volt csak, de nem ment jobban). Hát, ha ez így van, én kikerekezek a világból is, mintsem 1 km-t fussak.
2012. máj. 10. 21:48
1 2
 1/12 anonim válasza:
100%
Futás a legjobb fogyásra, bicikli a második. Bicikli előnye, hogy jobban formálja az alakot.
2012. máj. 10. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim válasza:
100%
Élőző vagyok. Amúgy tapasztalatom, hogy a bicikli jobb. Többet tudtam fogyni tõle.
2012. máj. 10. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
36%
A futás nekem sem jön be, az első kör után már erőm sincs hozzá, a bicikli meg jobban megy. Van itthon sok bicikli, de annyi hiányosság van rajtuk, a kerekeik el vannak kicsit deformálva, meg nincs az egyiken se sárvédő se lámpa, se dinamó, semmi. Tervezem hogy veszek egy jó biciklit olcsón amin minden megvan, mert csak estefelé, késő délután jut időm a tekerésre, de akkor se tudok sokat, mert egyrészt ahol élek sok a cigó és zavaró hogy ott bolyongnak körülöttem, másrészt meg a sötétedés miatt hamar abba kell hagynom.
2012. máj. 10. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
futás
2012. máj. 11. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Biciklizők :) Hány percet bicikliztek egy nap? Én hétfőn kezdtem (szobabiciklin) 30percet, gondoltam hetente növelem 5perccel míg 60perc nem lesz,mert elsőre nem tudnék annyit tekerni,mivel a szobabiciklin tekerni szerintem nehezebb,mint a hagyományos biciklin :) Elég kezdésnek szerintetek?
2012. máj. 11. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Attól függ, hogy a futás mennyire megterhelő neked. Ha nem bírod a futást, akkor nem aerob, hanem kardió tartományba kerülsz, amitől az állóképesség nő, de a fogyás kevésbé lesz hatékony. Ez igaz a biciklire is, ha azt ugyanúgy nem bírod. Aerob edzésnek monoton hosszan tartó (40perc - 1 óra) edzésnek kellene lennie 90 és 130as pulzustartomány között.
2012. máj. 11. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, jelen helyzet alapján a biciklit választom (néha megyek futni a kutyával)! Most jöttem haza egy 1 órás tekerésből, igaz, váltakozó tempóban. Nagyon élveztem: szántók, erdők mellett, nem is éreztem megterhelőnek.
2012. máj. 11. 11:26
 8/12 anonim ***** válasza:

ezzel mindenki így van edzettség nélkül bárki leteker 1 órát simán viszont 10 perc futás már nem mindenkinek megy


ezért a futást ajánlanám ez alapján

[link]

2012. máj. 11. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm utolsó, ha futok, ez alapján futok én is. Olvastam sokat erről. Egyelőre még csak a 12x1 percnél járok, de - hiába írják az ottani fórumon, hogy mindenkinek megy - nem tudom elképzelni, hogy én valaha lefutok 5 kmt, egyhuzamban. Tavalyelőtt rendszeresen futottam, de akkor sem ment.
2012. máj. 11. 12:10
 10/12 anonim ***** válasza:

Én is csináltam ezt az edzést. Sose bírtam futni, a legelső edzésen is már nagyon kifulladtam, meg az többin is:). Ha nem fájult volna meg a térdem lehet meg tudtam volna csinálni az 5 kmert egyben.


Az utolsó, ami ment nekem a 3x10 perc volt. A 2x 13 percet már nem tudtam lefutni, ott már elfogyott a szufla végleg, belesétáltam. A térdfájásom miatt abba kellett hagynom.


De 5 perc futás, 3 perc séta kombinációban lefutottam 11 kilómétert 1 óra 40 perc alatt (-15 fokban). Meg is szerettem a futást közben. Sajnos a térdem nem. Az edzésterv nagyon jó. Én nem hittem el, hogy meg lehet tanulni futni, de ha kitartó vagy egyre jobban fog menni.

2012. máj. 11. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!