Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » 21 éves vagyok kb 168 centi...

21 éves vagyok kb 168 centi 93 kg. Mit tegyek hogy birjak fogyni?

Figyelt kérdés
Minden nap legaláb 1 orát sétalok van amikor kutyával séta meg futás nem tudom mit tegyek még hogy birjak fogyni alig eszek valamit mostanában inkább párolt zöldséget eszek leginkább és nem birok fogyni.
2012. máj. 14. 22:38
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

ha alig eszel, az nem jó, mert lelassul az anyagcseréd, a szervezeted vészhelyzet üzemmódba kapcsol és nem indul be a fogyás.

többször kell enni egy nap, és egészségeset. legyen benne fehérje, teljes kiőrlésű cucc meg zöldség.

2012. máj. 15. 01:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
0%

lúgosíts!! Lúgos víz napi 3l (pH=8 felett), semmi kávé, alkohol, fehér liszt, vörös hús, fehér cukor. Napi kb 800 kcal bevitel. Du. 6óra után semmi.amit sztem ehetsz:Párolt zöldség, friss zöldség, gyümölcs, friss sajt, friss tej, magok, ritkán korpakeksz hirtelen ennyi jut eszembe. Emelett napi szinten sport, hasizom+gyorsabb séta jó lehet.

Lehet szigorúnak tűnök, de 90kg-nál már komolyan el kellene gondolkozni. Én egy hónapja csinálom a fent leírtakat és több mint 5kg ment le. 168cm/69kg/18L

sok sikert!

2012. máj. 15. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Ezt a 2. hozzászólást meg kellene örökíteni, hogy "ezt NE!". Szépen össze van foglalva benne minden.

A lúgos víz felesleges. Sima vizet, teákat cukor nélkül lehet inni (a napi 3 liter kb. stimmel). Számold ki az alapanyagcserédet, és kb. akörül tartsd a kalóriákat. A tápanyag összetétel ugyanúgy fontos. Pont ugyanezekkel a méretekkel indultam, nálam kb. 1700 kcal volt akkor a limit, szénhidrátból 160-200 g közt ingadoztam, fehérjéből 100 g körül. Amúgy itt tudod kiszámolni:

[link]

Szóval, itt megadja a fogyáshoz szükséges kcal-t is, de én nem azt vettem figyelembe magamnál.

Lehet, hogy soknak tűnnek a számok, sokan nem is fognak egyetérteni biztos, és igaz, nagyon lassan haladok, de működik mozgással együtt. A hét 5-6 napján mozgok valamit (séta, valami torna videó)

2012. máj. 15. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Szia! Én is a harmadik hozzászólóval értek egyet, a 2.-at meg elrettentő példának. A lúgos víz egy nagy kamu (gyógyszerészként mondom). A 1400 kcal alatt meg simán éhezésnek hívják a dolgot. Én is 2 hónapja kezdtem tudatosabb lenni, nagyon sok zöldséget, gyümölcsöt eszek (számolatlanul, reggelire és vacsorára is főleg, kiv. banán, aszalt gyümölcsök) Egészséges húsok, teljes kiőrlésű pékáruk (mértékkel), (krumpli, fehér kenyér kb. 0-ra csökkentve), néha kis olajos magvak, mandula ilyesmi. Egészséges étrend mellett sok víz, nagyon kevés alkohol (heti max. 1-2 egység). Sok mozgás, futás/gyaloglás: heti 4x 1-1,5 óra, súlyzós edzések majdnem mindennap, pilates nyújtásnak. 2 hónap alatt fogytam 8 kilót, és nem sokkal voltam kevesebb, mint te most. Kb. ennyi jutott eszembe hirtelen. Sok sikert, ha bizonytalan vagy kérdezz meg szakembert, orvosodat, biztosan ellát hasznos tanácsokkal, a GYIK válaszait meg kellő kritikával kezeld. Üdv :)
2012. máj. 15. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat
2012. máj. 15. 15:44
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

A 2. hozzászóló korszerűtlen.:) Jót akart, de van benne pár téves információ.


93 kilós ember ne egyen 800 kcal, mert jó esetben elájul, rossz esetben valami egyéb gyomorbaja is lesz. Én azt mondom, számold ki a kalória szükségletedet és abból vonj le 500at, annyit egyél egy nap. Főként a szénhidrátot csökkentsd le olyan 300gram per napra.

2012. máj. 15. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Köszi, hogy kijavítasz. Akkor ez a -500 kalóriás dolog lenne a modernebb felfogás? (És a napi energiaszükséglet a súlytartáshoz szükséges értékekkel egyezik meg, gondolom.) Sok helyen olvasom ezt az alapanyagcserést is, és a fentit is. De akkor amit te mondasz, még sokkal megengedőbb az enyémnél.
2012. máj. 15. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
2.válaszoló vagyok(a lugosítós). Sajnálom, ha téves infókat szolgáltattam, magamból indultam ki, én ma egy hónapja és 5napja csinálom amit leírtam és 7,5kg-t fogytam eddig. Rengeteg diétát próbáltam ezelőtt, egyik sem hatott igazán..akkor olvastam utána a lúgosításnak, és tényleg hatásos, KÖZEL SEM kívánom úgy az édeset és a szénhidrátot...most lehet hogy én v.ok a hülye és bemesélem magamnak de hat és sztem ez a lényeg...
2012. máj. 21. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Valószínűleg nem a lúgos víztől fogytál, hanem a 800 kalóriától. De ez nagyon egészségtelen.
2012. máj. 21. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!