Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Van valami, ami csökkenti az...

Van valami, ami csökkenti az étvágyat? Akár vitamin, gyógynövény vagy ami abból készült, stb.

Figyelt kérdés
NEM "csodaszerekre" gondolok.
2009. jún. 30. 20:42
 1/9 anonim ***** válasza:
76%
Igyál sokat, nem leszel éhes...
2009. jún. 30. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim válasza:
82%
Hülyén hangzik, de én ha éhes vagyok, és épp nincs kedvem a kajával macerálni magam, bolerot (italpor) iszok. Nekem elmúlik tőle az étvágyam.
2009. jún. 30. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
84%
Szia.Én köles golyót szoktam enni, az nekem bevált, nem hizlal, de telit, és utána meg iszom vizet.De nekem még a grapefruit is jó szokott lenni, igaz vagy 3 megeszem:-)Jó a görögdinnye és a sárgadinnye is, kevés kalória, sok vizet tartalmaz.Igaz nekem is kontrollálnom kell magam:-(de ezekkel próbálkozom.
2009. jún. 30. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
87%
Cink az csökkenti az étvágyat, lehet venni a patikákban Bio-Cinket kb 1500-1700 ft.
2009. jún. 30. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
72%
Szerintem a kölesgolyó nagyon is hízlal. Amúgy meg az ürömfű(herbária) régcsálása elűzi az étvágyat, legalábbis átmenetileg.
2009. jún. 30. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
76%

Íme a 10 legjobb módszer a megfékezhetetlennek tűnő étvágy csillapítására:


1. Mozgás

A legjobb módszer. A testedzés ugyanis levezeti a feszültséget, edzi az izmokat, és nem utolsó sorban felszabadítja a szerotonin nevű boldogsághormont is.


2. Keserű ízek

Ha kesernyés ételeket eszel, nem fogod kívánni az édeset. Ráadásul a fanyar ízek nagyon kevés kalóriát tartalmaznak. Előnyük még, hogy gyorsítják az emésztést, aminek köszöhetően a zsírpárnák is nehezebben tapadnak meg a testen.


3. Vészhelyzet-cseppek

Biztos tipp, hogy ne nassolj az étkezések között. A vaníliaolaj csillapítja az édesség iránti vágyat. Tegyél pár csepp vaníliaolajat egy zsebkendőre, és időnként szagold meg.



4. Édes élvezet

De csak mértékkel! Az apró falatok megakadályozzák a komoly vércukorszint-csökkenést. Egyél naponta többször, keveset. Egy kocka csoki, vagy egy falat cukor segít megelőzni a farkasétvágy kialakulását.


5. Apró rágó mozdulatok

Rágj meg minden falatot legalább 25-30-szor. A gyomor ugyanis jóval az étkezés befejézése után jelzi, hogy megtelt. Ennek köszönhetően, ha gyorsan eszel, jóval túl teljesítheted tényleges befogadóképességedet. Ami puffadáshoz, elhízáshoz, végül orvoshoz vezet...


6. Víz, víz és víz

A magas víztartalmú ételek gyorsan megnyugtatják a korgó gyomrot. Ha a főétkezések között is kínzó éhség gyötör, egyél sok zöldséget, és szezonális gyümölcsöket.


7. Almaecet koktél

Keverj össze 1 evőkanál natúr almaecetet 1,5 dl vízzel és 1 teáskanál mézzel. Kortyolagasd el ebéd és vacsora előtt. A folyadék nemcsak a farkasétvágytól szabadít meg, de még abban is segít, hogy ne edd túl magad a főétkezések alkalmával.



8. Fukar adagok

A szem mindig többet kíván a kelleténél. Cselezd ki magad, tedd kisebb tányérra a vacsorát. A repetázást ezúttal felejtsd el. Egy-két nap, és szervezeted magától rá áll a kisebb porciókra. Gyomrod összeszűkül, és ami eddig a fél fogadra sem volt elég, az lesz mostantól a te adagod...


9. Rendszeresség

Próbálj meg minden nap ugyanabban az időben étkezni. És ne hagyj ki egyetlen alkalmat sem. A rendszertelen evés ugyanis fokozza az étvágyat, ami szintén esztelen étkezéshez vezet.


10. Fehérjét fehérjével

A fehérjetartalmú ételek hamar elterítik a gyomrot és segítenek az izomsejtek felépítésében. A legjobb fehérjeforrások: lazac, csirkemell, író és joghurt. Fogyassz belőlük együtt vagy akár külön-külön naponta. Egy-két hét, és a napi torkoskodás már csak egy füstbe ment terv lesz...

2009. jún. 30. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek. Kedves Utolsó, most jó kedvre derítettél - igazán :)
2009. jún. 30. 23:08
 8/9 anonim ***** válasza:
0%
Örülök neki! Kellemes étvágytalanságot (persze normális határokon belül). Találtam valamit, olvasd el, hátha érdekel [link]
2009. jún. 30. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
Ilyen tabletta már nem kapható
2012. jan. 5. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!