Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Fogyókúránál miért nem lehet...

Fogyókúránál miért nem lehet inni szénsavas vizet?

Figyelt kérdés
2009. júl. 2. 18:03
 1/8 anonim ***** válasza:
82%

miért ne lehetne inni szénsavas vizet?


simán lehet... nem "hízlal"

2009. júl. 2. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Szerintem éhgyomorra nem nagyon ajánlatos mert marhatja a gyomrodat.Nem fogyokúra miatt nem ajánlják, hanem mert a szénsav kárositja a fogakat meg stb.. De nyugodtan ihatod ha fogyózol, ettől nem fogsz hizni. :)
2009. júl. 2. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Köszi, én is így tudtam, csak itt az oldalon olvasgattam, és mindenhol kijelentették, hogy nem lehet szénsavas vizet inni, én meg nem nagyon értettem, hogy miért, hisz annak is ugyanúgy 0 a kalória értéke. Én pl. nem tudom meginni a sima vizet, csak az otthoni szűrt vizet, és ha nem vagyok otthon, akkor marad a szénsavas, mert a mentesnek olyan mellékíze van. Na de, nem is ragozom, a lényeg ennyi volt.:D:D Köszönöm!
2009. júl. 2. 18:34
 4/8 anonim ***** válasza:
93%

Szia! Nem a hízlaló hatása miatt nem lehet, nem ajánlatos inni a szénsavas ásványvízet, hisz 0 kalóriás az is, ahogy már te is megállapítottad, hanem azért lenne jobb a szénsavmentes, mert a szénsav megköti a csontjaidból a kálciumot és ezáltal gyengíti a csontjaidat, valamint, a kiválasztott kálciumot szépen lepakolja a véráramod a vesében, ami pedig hosszútávon vesekőképződéshez vezet! Az ásványvízekről még annyit, hogy ha tényleg valamilyen ásványi anyaggal dúsított vízet fogyesztasz, akkor figyelj arra hogy időnként váltás másfajtára.. pl ha egy ideig nátriummal telitettet iszol, akkor utána vált át egy magnéziumban gazdagabbra és így tovább, ugyanis az se tesz jót a szervezetnek, ha egy adott ásványi anyagból felhalmozódás képződik!

Egyébként meg, és ez az én szubjektív véleményem: lassan eljutunk odáig, hogy minden létezi ételre és italra azt mondják, hogy egészségtelen, minden káros a szervezetre.. és mindenki szerint csak az a jó táplálkozási forma, amit ő követ, az összes többi ember, aki másképp gondolja az "hülye". A diétázás, fogyózás hatalmas nagy üzlet!!!! Mindenki magának keresi az üzleti partnereket, és akiket egyszer elcsábít, azokba utána szinte "agymossa", hogy "terjessze az igét", miszerint az a tökéletes megoldás!

( na ha ezt a hozzászólásomat is lepontozzák, akkor már tényleg nevetséges lesz, ami ezen az oldalon folyik:))

2009. júl. 2. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

A szénsav meg tartósít, ezért abban nincs annyi vegyszer, mint a szénsavmentesben.

Ezt egy élelmiszeripari vegyésztől tudom.

2009. júl. 2. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
82%
én úgy tudom, hogy a szénsav felpuffaszt és tágítja a gyomrot, ami ugye azért nem jó, mert több kaja fér beléd...
2009. júl. 2. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Egyetértek Veled. Tényleg nincs olyan étel, amelyre azt mondanák, hogy egészséges. A zöldség, gyümölcs azért nem jó, mert trágyázzák a földet, a t.k. hízlal (állítólag, bár sztem reggelire kell az energia, én is ezt eszem), és sorolhatnánk: tartósítószer, édesítőszer, stb...

Mindenkinek nagyon szépen köszönöm a válaszokat, mindegyik kiváló, és hasznos volt!:D

2009. júl. 2. 20:33
 8/8 Krisz85 ***** válasza:
ráadásul a szénsav szét....szi a bélbolyhokat is, aztán azt pedig az emésztésed hatásfoka látná kárát, így csökkentve a diétád és a zsírégetésed hatásfokát, nem beszélve az említett kálcium kioldásról is.
2009. júl. 2. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!