Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Valaki ellenőrizné nekem?

Valaki ellenőrizné nekem?

Figyelt kérdés

2 hónapja fogtam bele az átalakulásba, szeretném nagyon jól csinálni, szóval érdekelne pár hozzáértő véleménye:

20/L, 169 cm vagyok, 74 kilóról kezdtem, most vagyok 65.

2 hónapja kezdtem el egészségesen táplálkozni, napi 1200-1300 kcal, reggeli zabkása,ebéd csirkemell/hal zöldséggel vagy barnarizzsel, heti 1x durumtészta, uzsonnára gyümölcs, vacsorára túró/tojás, puffasztott búza, zöldség.

cukrot és lisztet egyáltalán nem eszem, heti 2-3x lecsúszik egy cukormentes müzliszelet vagy 1 kocka étcsoki, abonettet szoktam még nassolni ha nagyon nem bírom.

és a kérdéses rész: pár hete kezdtem el edzeni személyi edzővel, edzéstervvel, heti 4-5 súlyzós edzés, és kardiós nap lesz váltogatva, ha már belejöttem. a célom még fogyni pár kilót és szép vonalakat kialakítani (derék,comb,fenéktájon sok a felesleg, körte alkat vagyok). az a kérdésem, hogy ezek fényében mit kéne változtatnom a táplálkozásomon? egyek több fehérjét, több kalóriát? mert olyanokat is hallottam, hogy ha megemelem a kalóriabevitelt, a kevéshez hozzászokott szervezet nekiáll raktározni.

még azt szeretném tudni, hogy gyümölcsöt és mézet, édesítőszert mennyit szabad fogyasztani? mert imádom az almát, dinnyét, epret, minden nap eszem és megoszlanak a vélemények arról, hogy mennyire tanácsos, ha fogyni akar az ember...

előre is köszönöm a válaszokat!


2012. jún. 8. 18:20
 1/4 anonim ***** válasza:

1. Akkor kezd el raktarozni a test, ha pl. 500 kcalt ettel es hirtelen 2000ret eszel (pl anorexia, hulye villamdietak) a te dietad normalis, es nem kell 2000ret enni, max 200-300 al tobbet a feherje miatt, ezt nem raktarozza foleg ha tobbet edzel, ledolgozod.

2. A mez is sok kcal, kb mint a cukor annyi, de van benne vitamin, es egeszseges. Napi 1-2 ekval egyel max. Edesito 0 kcal en sokat hasznalom, de vannak akik szt mondjak tokre egeszsegtelen a bennuk levo anyagok miatt: rakkelto stb. Vigyazz mert van olyan edesito ami nem 0 kcal! De ha heti parszol eszel nem hiszem h egeszsegtelen lenne, es rakot kapnal.... A cukor sokkalta egeszsegtelenebb! Fuggoseget is okoz, ezt magamon tapasztaltam, megdobja az inzulinszinted, mig az edesito nem, es a cukor cukorbetegseghez is vezethet. Inkabb egyel mezet es edesitot.

3. Gyumivel vigyazz: banannal szolovel gorogdinnyevel szilvaval es aszalt gyumikkel rengeteg cukor van bennuk, foleg az utobbiban. Persze lehet oket enni, de reggel/sport elott. Pl nadal is azert evett teniszmeccs kozben banant mert cukros gyors energiaforras, igy ismet volt energiaja folytatni a meccset+ jo a szivnek a kalium miatt, izmoknak magnezium miatt. Eheted oket csak reggel, delelott vagy sport elott. A bennuk levo cukor fruktoz ami tokre mas minta fehercukor: egeszseges, bar van kcal tartalma.

Alacsony fruktoztartalmu kcal tartalmuakat akar este is eheted: bogyos gyumik, alma eper stb

2012. jún. 17. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Ui.: gratula a fogyasodhoz, sok sikert,igy tovabb!:)
2012. jún. 17. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Ja a gorogdinnye fruktoztartalmaban nem vagyok biztos csekkold le neten, ha nem olyan magas nyugodtan edd.
2012. jún. 17. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
köszönöm :)) igen, az édesítőről le kéne állni, szerintem váltok steviára/nádcukorra.
2012. jún. 18. 14:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!