Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Ha fogyókúrázok akkor nyersen...

Ha fogyókúrázok akkor nyersen jobb enni a tojást vagy hogy? /fehérje bevitel miatt.

Figyelt kérdés
2009. júl. 7. 11:05
 1/6 anonim ***** válasza:
20%
Ha megbírod enni nyersen akkor inkább úgy edd, de ha nem akkor főzd meg!
2009. júl. 7. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
75%
Ha szalmonellákra vágysz edd nyersen, de inkább kevés olajon sütve, vagy főzve.
2009. júl. 7. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Mindegy, nincs a tápértéke között különbség.
2009. júl. 7. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Süsd meg vagy főzd,mindegy.De nyersen de edd meg,ha csak nem akarod felgyorsítani a fogyókúrádat...Tapasztalat,tavaly tavasszal én sütöttem a palacsintát ebédre,anyum csinált hozzá pudingot,a túrót tojással kikeverte meg ilyesmik.Másnap reggel nővérem majdnem összeesett(neki nem volt suli aznap) engem meg suliból kellett hazahozni,de úgy h már majd' összeestem én is,meg hánytam is...

Kiderült,hogy szalmonellásak lettünk.2,5 hétig olyan erőtlenek voltunk,hogy az ágyból a wc-re kimenetelben elfáradtunk,mellé egy kis magas láz és semmi nem maradt meg bennünk.De szó szerint,ettem 2szál ropit,negyed óra múlva ki is jött belőlem.

3hétig kellett otthon lennünk...


Még az ellenségeimnek sem kívánom,hogy szalmonellások legyenek...


Inkább sütve/főzve edd(:

2009. júl. 7. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Az ipari tojások minden sokezredik darabja szalmonellás. Sütés, főzés után már nem fertőző.

A másik probléma meg az, hogy a tojásban van egy olyan fehérje, ami megköti a biotint. (a biotin egy fontos tápanyag, nézz utána ha érdekel) Ha hónapokig nyers tojást eszel, akkor kóros biotinhiány lép fel a szervezetedben ami sok kártékony hatása után kórházba juttat, vagy ha nem kezelnek meghalsz.


Nyersen tojást nem eszünk semmiképp.

2009. júl. 7. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Rendben,köszönöm a válaszokat:)
2009. júl. 7. 20:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!