Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » A gyümölcs hizlalhat?

A gyümölcs hizlalhat?

Figyelt kérdés
Fogyókúrázok. Ehetek őszibarackot vagy görögdinnyét nyugodtan? Akár késő este is?
2012. júl. 2. 19:20
 1/5 anonim válasza:
Dinnyét szerintem igen, de abba is van gyümölcs cukor.
2012. júl. 2. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Ezzel ma már egyszer lepontoztattam magam. :D

Nem ehetsz korlátlanul gyümölcsöt. A gyümölcsökben cukor van más hasznos makrotápanyag pedig nincs. Diétában minimalizálni kéne a cukor bevitelt. Ha 10g cukrot beviszel gyümölcsből az nem tragédia, ez 1-200g gyümölcs vagyis elég kevés.Meg kell nézni minek mekkora a cukortartalma. Ha jól laksz gyümölcsből azzal könnyen bevihetsz akár 100g cukrot is ami kegyetlenül sok.

Felhozták érvnek hogy a fruktóz nem vált ki magas inzulin reakciót, de én úgy tudom hogy ettől függetlenül mivel egyszerű szénhidrát hajlamosabb zsírként raktározódni.

Ízesítésnek soványtúróba, esetleg köretnek vagy nasinak egy kevés belefér.

2012. júl. 2. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Utolsó: abszolút egyet értek veled. Azért is írtam ki a kérdést , mert emiatt sokan hülyének néznek. Kíváncsi voltam más véleményekre is. De akkor nem csak én vagyok ezen az állásponton.
2012. júl. 2. 19:38
 4/5 anonim ***** válasza:

Aki hülyének néz annak küld el ezt az írás:

[link]

Nem bulvár-szinvonalon tárgyalja a kérdést, ez a végkövetkeztetése:

"A sok fruktózt tartalmazó étrend sokkal közvetlenebbül és gyorsabban vezet a máj zsíros túlterheléséhez a de novo lipogenesis útján. Ennek következménye a májban a TG lerakódás, a VLDL felszaporodása és kiválasztása." "Kellően igazolt tehát a fruktóz-fogyasztás korlátozásának szükségessége, alapvetően az édesítésre használ fruktóz csökkentésével és nem a természetes fruktózforrások, a gyümölcsök fogyasztásának megszorításával."

Amit még én hozzátennék: fogyókúrában még a minimális gyümölcsfogyasztás sem ajánlott.

2012. júl. 2. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Hát igen ez valahogy kiskorunkban belénk rögzül hogy a gyümölcs az egészség mintaképe. Az ilyen berögzült dolgok ellen nehéz kritikát fogadni, főleg hogy tényleg egészséges.

Csak szimplán félre kell tenni az előítéleteket, megnézni a cukortartalmat és kiszámolni hogy ha megeszek egy egész sárgadinnyét az hány gramm cukor.


http://www.gyakorikerdesek.hu/fogyokurak__egyeb-kerdesek__31..


De úgy látszik az emberek nem szeretnek számolni. :(

2012. júl. 2. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!