Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Mit számoltam el? Vagy 1 kg...

Mit számoltam el? Vagy 1 kg színtiszta zsír elégetéséhez tényleg 37 óra szükséges?

Figyelt kérdés

17 éves vagyok, 164cm, 60kg

a kalkulátor szerint 250kcalt égetek el egy óra kocogással (6km/h)

1kg zsír elégetéséhez a szervezet 9300kcalt használ fel.

9300/250=37,2 azaz 37 óra és 12 perc (37h*6km/h=222km)

Ezek szerint ha a bevitt energia-felhasznált energia=0 lenne és elmennék kocogni 1 órára minden nap akkor 37 nap alatt lehetne elégetni 1kg zsírt? :O Ez nem irreális? Én számoltam el valamit?


2012. júl. 3. 23:39
 1/8 A kérdező kommentje:
Meg az a 222km is sokkolt :D
2012. júl. 3. 23:40
 2/8 anonim válasza:

Hello!

Valami félre van számolva ott.. :)

Én is járok kocogni , de nekem ebben a melegben 2 km futás (kb 3-4 km/h-val) és egy kis nyújtás alig másfél óra alatt nekem -2kg. Bár az elején vagyok , azt mondják lassulni fog... Nem tudom...

16/f

2012. júl. 3. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Nos ez több sebből is vérzik. Annyit fogysz amennyi a kalória deficit és nem annyit, amennyi a sport energia igénye. Megjegyzem nem számoltam utána a tiednek, de szerintem elszámoltad.


1. Te pedig nem fogy 2 kg zsírt, hanem nagyrészt vízveszteség. 1 kg zsír(!) egy jó diéta és sport mellett 1 hét alatt adható le kb.

2012. júl. 4. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

hát jah.

ha nincs kaldef,akkor hiába égeted a kalóriát.

egészségesebb leszel,jobb lesz az állóképességed,de simán hízhatsz is.

amúgy meg 1óra/250?

kettlebell edzésen 1óra/1000-1200 az átlag.

de az ugrókötél is lebombáz 1 óra alatt 800at,ha van hozzá állóképességed.

2012. júl. 4. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
6 km/órás kocogás az gyakorlatilag csak gyorsabb sétának felel meg, ami kb. a lehető legkevesebb energiafelhasználással járó mozgás, szóval igen, ilyen tempóban simán lehet, hogy 37 órára van szükséged hozzá.
2012. júl. 4. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Hetente zsírból le lehet adni kb 0.5kg-1kgt normálisan. A számitás azért nem pontos,mert utána még égetsz el egy kis kalóriát + szerintem 250-nál több megy el. Mérleget meg nem kell mindig nézni, úgyis csak vízveszteséget mutat az elején + az ember súlya +/- 5kg-ig változhat természetesen.
2012. júl. 4. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Korrekt a számításod, ebből is látszik, sokan mennyire túlbecsülik a sportolás jelentőségét a fogyásban. Helyes étrend nélkül nem lehet fogyni, a sport csak másodlagos.
2012. júl. 4. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Te jó ég.....ne számolgass, ne is foglalkozz vele. Egyél egészségesen, sokszor, kicsi adagokat és mozogj minél többet. Ennyi. Le fogsz fogyni. Ilyenekre csak elcseszed az idődet.
2012. júl. 4. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!