Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Mit tegyek, ha a szüleim...

Mit tegyek, ha a szüleim hátráltatnak a fogyókúrámban?

Figyelt kérdés

Már sokadjára kezdek bele egy fogyókúrába, mert eddig soha nem jártam eredménnyel. 16 éves vagyok, és hihetetlenül kövér. Utálom magam, undorító a testem.

Diétázni akarok, és tornázni mellette, de nem sikerül a szüleim miatt.

Hiába mondom, hogy diétázok, mert kövér vagyok, nem segítenek nekem. Elintézik azzal, hogy csak 'növésben vagyok' meg 'erős a csontozatom' meg ilyenek. És folyton veszik a csipszet meg a csokit meg az édességeket. De el sem tudják képzelni hogy ez milyen nekem, mert ők nem kövérek! Az egész családból csak én vagyok az...

Nem hagyják hogy magamra főzzek, mert akkor túl sok kaja lenne itthon és csak megromolna. De az a kaja amit ők csinálnak egyrészt nem diétás, másrészt pedig fogalmam sincs, hogy hány kalória van egy-egy adagban.

De muszáj főtt ételt ennem, mert "nem azért főzték, hogy ne egyem meg".

Így viszont hiába mozgok, nem fogok fogyni!

Mit tehetnék?



2012. júl. 6. 13:38
 1/10 anonim ***** válasza:
Ha már muszáj enni abból amit csinálnak, próbálj meg kevesebbet enni. Keveset egyél, többször. kb 5x egyél egy nap. Habár nem vagyok szakértő, csak azt az infót tudom továbbadni, amit én is olvastam erről.
2012. júl. 6. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
47%

"És folyton veszik a csipszet meg a csokit meg az édességeket."

Hát ettől még nem hízol.

2012. júl. 6. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem muszáj megenni a chipset meg csokikat. Mond, hogy adják oda az édesség pénzt és abból veszel másik ételt.
2012. júl. 6. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim válasza:

Én is eszem édességet, napi szinten mondjuk nem egy tábla csokit egyszerre, meg chipset is eszek, havi 1-2 zacskóval, viszont a kólát meg az édes löttyöket elfelejtettem, megeszek mindent, nem vonok meg magamtól semmit, viszont amit eddig ettem annak csak a felét eszem, napi 4*. És heti 4 alkalommal 1 órát edzek, sportolok! Illetve mellé citromos vizet iszok! Mindig, egész nap! Tudni kell hogy hol a mérték. Rengeteg gyümölcsöt, zöldséget eszek. Soha nem eszem magam tele!!!

Így a gyomrom is szűkült és nem fogad be annyi kaját mint régen! Sokszor keveset csak! Igyál mindig étkezés közben, illetve előtte is igyál meg egy nagy pohár vizet, így kevesebbet tudsz enni! És javaslom a piros tányért!!

Tudni fogod hogy miért, ha kipróbáltad. Kevesebbet fogsz kívánni! :) Én ezekkel a módszerekkel 1 hónap alatt 5 kilót fogytam, most már csak szinten tartom a súlyom!! :) Sok sikert neked hozzá! :)

2012. júl. 6. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
0%
ha a te helyzetedbe lennék nem bírnám ki hogy elémrakják az édességeket!! mond azt hogy már mást szeretsz és esetleg vegyél helyette almaszirmot(szerintem nagyon finom) gyümölcsöt és néha tettesd hogy beteg vagy és nem kívánod az ételt így kevesebbet ehetsz anélkül hogy ráderöltetnék szerintem :D 16/L
2012. júl. 8. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim válasza:
Minden csak akarat kérdése..Nekem ez a helyzet a párom mellett..Ő az a típus aki egész nap dörgöli be a csipszet pizzát és nem hízik..Én viszont igen. Eldöntöttem, hogy szeretnék megszabadulni pár kilótól. Először nagyon nehéz volt, mert ő minden este elöttem ette a kedvenc ételeim..De atán rájöttem, hogy az alakom fontosabb. Egyszerűen nemet mondok. Nem agyalok, nem keresek kiskapukat és nem számolom ki, hogy ha betömném akkor hány kalória minusszal hozhatnám helyre.. Egyszerűen nem. Győzd meg magad, és állj ellen, hiába áll a polcon a sok nasi, enki nem fogja a torkodon lenyomni.. A szüleiddel pedig, ha másképp nem megy beszéld meg, hogy nem vagy hajlandó zsíros ételeket enni, és értsék meg, hogy ez neked fontos... Nem nagy meló, összedobni neked külön egy salátát vagy krumpli helyett azt csinálni köretnek.Rengeteg olyan étel van amit te is megehetsz egy családi ebéden..nem kell káposztát rágcsálnod egy vasárnapi ebéden.. :)
2012. júl. 26. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Amúgy mégis mennyi ez a hihetetlenül kövér kilókban és mennyi a magasságod? Mert,lehet, hogy csak te látod magadat kövérnek,és a szüleid ezért nem is segítenek benne...

Egyébként nekem is hasonló problémáim voltak,bár engem annyira nem hátráltattak a szülők. A nasizást én úgy oldottam meg, hogy ha megkívántam akkor helyette valami gyümölcsöt,amúgy meg 2 naponta 1-2 kocka csoki még nem veszélyes. Meg mindig foglald el magad valamivel,hogy ne egyél unalomból.

2012. aug. 31. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
166 cm vagyok és 69 kiló.... Régen 76 is voltam, de még mindig nagyon kövér vagyok, és már hónapok óta nem sikerül fogynom, pedig diétázok és mozgok, és egy dekát nem fogytam, nem is látszik a centiken sem, pedig január óta egyfolytában fogyókúrázok!
2012. aug. 31. 10:22
 9/10 anonim ***** válasza:
Akkor szerintem beszélj a szüleiddel,hogy te így nem érzed jól magad, egészségesebben szeretnél enni és pár kilót leadni. Meg úgy ahogy előttem is mondták,hogy inkább adják neked oda a csoki/chips árát és inkább veszel rajta gyümölcsöt vagy valami egészséges ételt(pl. rozskenyér,túró,stb.) Remélem sikerül megbeszélned majd a szüleiddel :)
2012. aug. 31. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Belédtömik a csokit, a csipszet és az édességet? A te döntésed, hogy befalod. Csak főtt ételtől nem lehet elhízni.
2013. febr. 15. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!