Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Az a hatásosabb, ha 2 órát...

Az a hatásosabb, ha 2 órát futok 6km/h-val, vagy ha 1 órát 12km/h-val (tudom, hogy irreális csak kíváncsiságból! ) vagy ugyanolyan hatása van?

Figyelt kérdés
2012. júl. 21. 20:19
 1/9 anonim ***** válasza:
Milyen hatásra gondolsz?
2012. júl. 21. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
ez a fogyókúra topik, szóval nekem valami azt súgja, hogy fogyasztóhatásra gondol a kérdező..
2012. júl. 21. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Ááááááhá:) akkor a 2óra jobb lesz
2012. júl. 21. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
6 km/h az olyan gyaloglós tempó, inkább gyorsabb an kevesebbet
2012. júl. 21. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
52%

Egyik sem igazán, az intervallum edzés a hatékonyabb.

[link]


Az intervallum edzésnek az a lényege, hogy amikor a gyors szakasz van, akkor mindent bele kell adni és utána nem szabad egy pillanatra sem megállni, csak csökkenteni a tempót. 10 ismétlés után sem szabad megállni, le kell vezetni minimum 5 perccel.

Kb. félórás egy ilyen edzés és onnan tudod, hogy jól csináltad, ha utána már nem tudsz még egy sprintet megcsinálni. Ha tudnál egy 11. sprintet csinálni, akkor egyszerűen nem jól csináltad az edzést, nem adtál bele mindent, amikor kellett volna.


Én kezdőként úgy csináltam, hogy először a 10 perces bemelegítő szakasz után csak 1 sprintet csináltam, utána 10 perc levezetés. Másnap 2 sprint, harmadnap 3 sprint, stb. 5 nap után 1 nap pihenő, aztán folytattam 5t-től. Amikor elértem a 10-et, áttértem a heti 3 edzésre.

2012. júl. 21. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Azt sem tudjuk, hogy a kérdező milyen szinten van (vagy milyen szintű futóra gondolt). Az intervallumot kezdőknek nem nagyon ajánlják. És magamról tudom (szintén kezdőként), hogy az elején még a helyes technikára is nagyon figyelni kell, légzés, láb, kar, tartás stb. Pedig előtte már mindent elolvastam a neten erről. De az elején ennek kell rögzülni szerintem. Úgyhogy én a lassú (7-8 km/h) egyenletesre szavazok.
2012. júl. 22. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
52%

Vitatkoznék azzal, hogy kezdőknek nem ajánlod az intervallum edzést, mert én is teljesen kezdőként kezdtem el, úgy ahogy leírtam.

A bemelegítő 10 perc alatt szerintem oda lehet figyelni a helyes légzésre, tartásra, kivitelezésre. De ha valakinek ez kevés, csinálhat mondjuk 15-20 percet is.

Nyilván kezdőként teljesen mást jelent a "mindent bele", nekem is kb. 3 hónap volt, mire úgy éreztem, hogy "na most aztán jól csinálom".

2012. júl. 22. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Hogy konkrétumokat is írjak:

Kezdőként az első intervallum edzésemet szobabiciklin az 1-es erősségen csináltam. A bemelegítő szakaszban 5-6 km/h-val tekertem, a "mindent bele" szakaszban pedig 20-22 km/h-val. Most már 5-ös erősségen tekerek és 12-15 km/h az alap, a sprint 38-40 km/h. Ennyit fejlődtem.

2012. júl. 22. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
65%
a leghatékonyabb fogyásra az alacsony intenzitású, monoton futás(kocogás)... ahol nem döglesz ki, kicsit lihegsz, de még tudsz beszélni. így 40-50 perc heti 3-4x remekül fogyaszt. de az ennél gyorsabb már kardió, ami izmot épít le és csak az állóképességed növeli, nem segít a fogyásban.
2012. júl. 22. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!