Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Hogyan tovább a fogyással?...

Hogyan tovább a fogyással? Lent bővebben!

Figyelt kérdés

hát.. szóval 77kg voltam az én 162cm-hez, eléggé idiótán néztem ki és öltözködni sem tudtam. 13 éves vagyok, szeptemberre el kéne érnem minimum a 61-62 kilót. káposztaleveseztem, kenyeret, cukrot, édességet, tésztát, kruplit, borsót, babot és kukoricát nem ehetek. 1 hét alatt lefogytam 72 kilóra napi 2 óra edzés mellett.aztán nyaraláson felszedtem 3 kilót. hazajöttem és megvontam magamtól megint a szénhidrátot így 71 kiló vagyok most. azóta megint kőkemény diétába kezdtem de már nem bírom. szédülök, émelygek.. rossz a közérzetem. ezt a diétát már nehezemre esik csinálni. és dohányzom is.szóval nem megy ugyhogy tegnap este megettem 1 szelet rántott tököt (olíva olajban sütve, anya csak azt használ)mert annyira szédültem és hányingerem volt.ma megettem vagy 20 szelet aboettet ugyanez miatt. a diéta alatt porleveseket ettem ami alacsony kalória tartalmú de van benne tészta.lehet hogy ettől nem bírok fogyni. meg mindig csináltam pudingot édesítőszerrel de lehet hogy ez is hizlal.mit kéne tennem ? vagyis mit egyek? a válaszokat előre is köszönöm, nagyon nagy szükségem van a fogyásra, a környezetem elvárja tőlem. nem tudok mit tenni. a buszon zaklatnak az utcán beszólogatnak, nagyon bunkók velem. ha nem akarom hogy minden nap sértegessenek (amit már nem bírok figyelmen kívül hagyni nem volt napom sírás nélkül)emiatt. másfél hónapom van rá hogy lefogyjak. mások miatt de nekem is gyökeresen megváltozna az életem.nekem lenne jobb ás nekik rosszabb.kérlek segítsetek nagyon sürgős lenne!!

köszönöm


2009. júl. 16. 18:49
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Hát igen, ez a baj az éhezős diétákkal, hogy ha abbahagyja az ember, rögtön minden kiló visszajön. Már máskor is, így most is szívvel ajánlom a "Testkontroll" nevű diétát, de hozzáteszem, hogy ne az internetről szedj le egy lebutított verziót, hanem olvasd el az erről szóló könyvet. Ezzel a diétával nem fogsz éhezni, fogyni viszont igen. Nem tudom mennyire gyorsan, szervezete válogatja gondolom, de a nővérem 2hónap alatt 8kilót fogyott tőle. Kb hasonló magasság és súllyal kezdte.

Egyébként meg még véletlenül sem szeretnék pálcát törni a fejed felett, de...talán ha abbahagynád a dohányzást, így 13évesen...az sem lenne teljesen céltalan elhatározás :) Ráérsz majd elrontani az életedet 20évesen is. Addig még fejlődsz, a cigi viszont gátol ebben. Hiszen könyörgöm, még csak tinédzser sem vagy!

A másik: a napi 2óra edzés mit takar? Még mindig csinálod? Ne hagyd abba, az csak segíti az ügyet :)

Sok kitartást és mínusz kilókat kívánok!

(gimis leszel, azért akarsz lefogyni szeptemberig?)

2009. júl. 16. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Sziszy, a határidős fogyás nekem sosem ment.

A fogyáshoz is kell enni valamennyit. Ha nem eszel, a szervezeted azt hiszi végveszély van, és éhen halsz, és minden egyes kalóriába kapaszkodik, és gyorsan elraktározza. Enni azért is kell, hogy az anyagcseréd egészségesen működjön, stb.

Amit tehetsz. Egyél rengeteg zöldséget, gyümölcsöt, és ezekhez napi min 1x sovány húst (pulykamell, csirkemell), grillezve, vagy teflonserpenyőben minimális olajjal megsütve, vagy halat. Mivel a zöldségek és gyümölcsök kalóriatartalma alacsony, ezért sokat ehetsz belőlük (mondjuk nem banánt, meg krumplit)így nem fogsz éhezni.

Vehetsz gyógynövényboltokban, vagy a drogériákban zabkorpa tablettát, étkezés előtt (és nem helyett)kell enni, gyorsítja az anyagcserét, és csökkenti az étvágyat. És egészséges.

Ha nem tudsz lemondani pl. az édességekről, akkor lehet egy édességnapod, heti 6 nap diétás étkezés, 1 nassolós nap, persze csak mértékkel, és ez természetesen lassítja a fogyást.

És sport, sport, sport...én esküszöm a zsírégető aerobicra, de mindenképpen valami intenzívebb sport, de ha nem megy, akkor kezdheted vmi könnyebbel, és ha belerázódtál akkor áttérsz vmi nehezebbre.

És olyan nincs, hogy eddig le kell fogynom. Gondolom nem fehérneműbemutatóra készülő modell nem vagy, sem filmszerep nem vár rád. Akkor meg hagyd, hogy szépen lassan történjen, mert a gyors fogyás gyors hízást is eredményez általában. Sajnos.

Sok sikert!

2009. júl. 16. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

1.Felejtsd el ezt a drasztikus fogyást!


2.Helyette egyél sok sok gyümölcsöt és zöldséget,igyál sok ásvány vizet(napi 2,5-3litert,de akár többet is,mert a meleg miatt és a mozgás miatt is szükséges).Tehát erről a fogyós dologról az a véleményem,hogy nekünk,fejlődésben lévőknek nem szabad így diétázni.Sokkal jobb,ha eszel 5x keveset.

Pl. így:-reggeli:egy szelet kenyér,felvágott,paradicsom /vagy tojás.

-tízórai:gyümölcs(ami van és szeretsz.)

-ebéd:ami van,de nem sokat,és a zsíros kajákat kerüld,amihez lehet köretként egyél salátát!

-uzsonna:zöldség.

-joghurt,ha nagyon éhes vagy zöldség.

Ez egészséges,és nem is annyira sok,hogyha mellette mozogsz akkor ne tudj fogyni.


3.Hetente 3x fuss 40percig MEGÁLLÁS NÉLKÜL,heti 2xtornázz valamelyik dvd-re.Ezt úgy a legjobb eloszlatni,hogy a 2pihi nap ne egymás után legyen.Tehát pl.hétfő-futás,kedd-torna,szerda-pihi,csütörtök-futás,péntek torna,szombat-futás,vasárnap-pihi.


Hidd el így is tudsz fogyni,és ez nem is viseli meg annyira a szervezetedet,mint az amit most csinálsz!

Sok sikert és kitartást kívánok!

14/L(tapasztalat az amit írtam.)


Amúgy te írtál ki már egy ugyanilyen kérdést ugye?(na oda is dettó u.ezt írtam:D)

2009. júl. 16. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
jah igen ugyanezt már kiírtam csak mégtöbb választ akartam de azért kösz:)
2009. júl. 17. 10:48
 5/7 A kérdező kommentje:

hát.. tegnap ezt ettem: 5 szelet abonett sajttal és szalámival, +ta édesítővel

ebéd: lecsó barna rizzsel

vacsora tojáskrém: 3főtt tojás, 1 kanál natúr joghurt+ételízesítő, ja és este 1 órát úsztam szerintetek jó ? az a pár kiló amit fogytam igy nem fog egyből visszajönni? kenyeret és cukrot nem eszek, remélem nem. :)

2009. júl. 17. 10:51
 6/7 A kérdező kommentje:
nyaralás után már nem eddzettem, tegnap kezdtem el ujra amugy
2009. júl. 17. 10:52
 7/7 A kérdező kommentje:
kösz a válaszokat azóta norbizom. és tudok menni wcre is eddig nem tudtam.és fogytam megint 2 kilót
2009. júl. 22. 12:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!