Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Üdítő helyett ízesített...

Üdítő helyett ízesített ásványvíz?

Figyelt kérdés
Fogyókúra illetve egészségesebb életmód mellett ezek beleférnek? Általában próbálok csak vizet inni, de ha valami édesebbre vágyom, akkor ezek még jók, ugye? (Pl. NaturAqua ízesített emotion vizek, ízesített Jana ásványvizek)

2012. júl. 27. 20:04
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
2%
Ha nincs benne cukor, akkor igen. Én ilyeneket nem iszom, úgyhogy nem tudom. De pl igyál light kólát, az is belefér, mert abban sincs semmi szénhidrát.
2012. júl. 27. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 Antimod ***** válasza:
96%

"igyál light kólát"


Ne igyál light kólát, mert iszonyú egészségtelen, nem fér bele a fogyókúrába, az egészséges táplálkozás kereteibe pedig semmiképp.

2012. júl. 27. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
de azt hallottam, hogy abban meg valami más van ami miatt nem jó... de akkor ha pl. moziba megyek (havonta 2-3 alkalommal) akkor a film alatt light kólát ihatok?
2012. júl. 27. 20:12
 4/12 anonim ***** válasza:

Az egészséges életmódba sok minden belefér, a lényeg mennyiség. Személy szerint én a havi 2-3 kólát (a light is egészségtelen) sokallom, de én sose voltam oda érte. De ha te eddig minden másnap kólát ittál, akkor kezdetnek tökéletes ha ezentúl csak a moziban iszol. Aztán majd később, ha úgy érzed, már ott se, csak bizonyos alkalmakkor.

Ízesített vizek is mehetnek néha, de jobb ha te magad csinálod. Tegyél pár csepp citromlét a vízbe, finom lesz. :) A márkákat amiket írtál, nem ismerem, de nézd meg azért a kalóriatartalmukat meg az összetevőket.

2012. júl. 27. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

oké, köszönöm :)

igen amúgy, kb minden nap ittam kólát eddig. de mostanában már alig.

vizet is úgy gondoltam, hogy általában sima, de mondjuk naponta vagy kétnaponta 1-1 pohár ízesített

2012. júl. 27. 20:25
 6/12 anonim ***** válasza:
Basszus nem azt írtam, hogy light kólán kell élni, de ha megkívánja az ember az édes löttyöt, semmi baja nem lesz attól, ha megiszik valamennyit néha :D
2012. júl. 27. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Én inkább azt javaslom, hogy se light, se zéró kólát ne igyál. Ha nagyon megkívánod, akkor igyál rendes kólát és számold bele a cukortartalmát másfélszeres szorzóval a napi szénhidrátbeviteledbe.

Azért másfélszeresen, mert ez gyorsan felszívódó, szar szénhidrát.

De miért ajánlom ezt inkább?

Mert ennek van kóla íze, nincs mellékíze és nem fogod még jobban kívánni az "igazi" kóla ízét.

2012. júl. 28. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
igazából ha már iszom, nekem jó a light meg a zero :D de próbálom ezt teljesen elhagyni. azért kérdezem az ízesített vizeket
2012. júl. 28. 10:17
 9/12 anonim ***** válasza:
Egészséges táplálkozás fronton azt vallom,hogy az ételeket úgy válaszd ki a boltban,hogy minél kevésbé legyen feldolgozva.Minél jobban fel van dolgozva,annál több szemét kerül bele.(pl: felvágott helyett hús és ilyenek) A light és normál kóla alkalmanként simán belefér szerintem.Úgysem tudsz kiküszöbölni minden rosszat az étrendedből,ez már annál elb.szottabb világ sajnos.
2012. júl. 29. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Emotionben asszem van cukor :/ 38 kcal/100 ml, de ha 1,5 litereset veszel az már sok:/ hiszen 1 liter kb. 380 kcal... a zero kóla kb. 0,2 kcal/100 ml, az jó néha nyugodtan ihatsz!


Meg vannak édesítőszeres üdítők ilyen 0,5-1,5 kcal/100 ml, abból 1,5 liter is olyan 20 kalória. A benne lévő édesítőszerek rákkeltőek LEHETNEK(!) de nyilván ha 1 héten megiszol 2 üveggel semmi bajod nem lesz, csak ha napi 20 üveggel innál akkor lehetne bajod. Nem kell félni az édesítőszertől ha mértékkel fogyasztod.

2012. júl. 29. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!