Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Igaz hogyha nem viszünk be...

Igaz hogyha nem viszünk be minimális zsiradékot akkor nem fogyunk?

Figyelt kérdés
azt hallottam valakitől hogyha nincs minimális zsiradék (pl főzéshez 1 mokkáskanál olívaolaj) akkor nem tudunk fogyni.Én eddig SEMMI ilyet nem használtam..higyjek neki és tegyek bele? vagy ez hülyeség???

2012. aug. 2. 23:17
 1/7 anonim ***** válasza:

A szervezet számára a zsír éppen olyan fontos mint a többi tápanyag, de arra ügyelni kell, hogy ennek a zsírnak minél nagyobb része egyszeresen vagy többszörösen telítettlen legyen. Persze az nem kivitelezhető, hogy csak ilyeneket egyen az ember.


Nem jó teljesen kizárni a zsíradékot, csak ügyelj rá, hogy

amikor főzől, akkor azt extra szűz olivaolajjal tedd, mert annak a legnagyobb része telítettlen, így egészséges.


Sőt a telítettlen zsíradékok még segítik is a fogyást. Ezt egyszer régebben olvastam valahol, de már nem emlékszem.


De itt egy másik link, ez is jó:

[link]


A lényeg, hogy külön nem kell semmibe olajat tenni amibe nem kell, de ha már használsz, akkor extra szűz oliva olajat használj. Ja és figyelj rá, hogy hidegen sajtolt legyen. Ezt föl szokták tüntetni mindig.

2012. aug. 2. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
köszi a választ! csak egy nap egy mokkáskanál olajról lenne szó:)
2012. aug. 3. 00:05
 3/7 anonim ***** válasza:

Sőt, viszonylag "sok" telítetlen zsiradékot kell bevinni a szervezetbe.

Egyik legjobb a lenmagolaj, de ezzel nem szabad főzni, mert hő hatására tönkremegy.

[link]

2012. aug. 3. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Persze, a zsír fontos. Az "olajozza" az ízületeket, valamint sok vitamin is csak zsírban oldódik. A zsírnál sokkal veszélyesebb a sok egyszerű szénhidrát, ami az elhízások oka többnyire.
2012. aug. 3. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Olívaolajjal is óvatosan kell bánni, mert hidegen sajtolják, ezért baromi gyorsan megég. Húst sütni borzasztó benne, minden szeletnél cserélni kell, ennyiből a napraforgóolaj jobb.
2012. aug. 3. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
engem nem az érdekel hogy milyen húst sütni benne,nem készültem ilyesmire.Csak arra vagyok kíváncsi hogy a fogyásban mennyire játszik szerepet..
2012. aug. 5. 00:06
 7/7 anonim ***** válasza:

Az 5-nek üzenem, hogy csak az extra szűz olívaolajban nem lehet sütni.


Kérdező, NEM igaz, hogy ha nem használsz olajat, nem tudsz lefogyni, de az igaz, hogy ha nem használsz, az baromi egészségtelen. Csak lécci, lécci!!! 2 gy-vel higgy!!!

2012. aug. 7. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!