Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Mit tegyek? 12 éves lány...

Mit tegyek? 12 éves lány vagyok, és kb 66 kg. Le akarok fogyni de nem tudom, hogy hogy. A suliban nagyon sokat cikiznek emiatt. Milyen fogyókurákat ajánlotok? Ui. Nem vagyok kövér, csak a hasam nagy.

Figyelt kérdés
2010. jún. 12. 15:23
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
sportolást! nyár van: menj sétálni, kutyát sétáltatni, túrázni, bringázni, futni, úszni...ne igyál kólát és hasonlókat + kevesebb édességet egyél...
2010. jún. 12. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm neked. tippeket adtál. Ezekkel kb mennyi idő alatt lehet lefogyni? Nincs kutyám
2010. jún. 12. 15:39
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

ne foglalkozz vele mennyi idő, ha tényleg komolyabban sportolsz valamit, 1 hónap múlva már látszani fog, nyár végére pedig nagyon csini leszel, egy a lényeg, hogy mivel növésben vagy, nagyon fontos, hogy egyél rendesen és ne legyél valami esztelen fogyókúrás étrenden ;)


kérd el a szomszéd kutyáját ;)


ja és itt egy jó edzésterv futáshoz: [link]


és még egy jó tanács, ne érdekeljen, mit mutat a mérleg az érdekeljen, hogy a tükörben egy neked tetsző lány legyen ;)

2010. jún. 12. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Tudom, hogy ez ilyen nesze semmi, fogd meg jól féle tanács, de ne foglalkozz vele, ha cikiznek.

Semmiképp se kezdj ilyen fiatalon fogyókúrázni, ne vond meg magadtól a tápanyagokat, mert fejlődésben vagy! Inkább mozogj, de ne hajszold túl magad. Ha busszal szoktál utazni, szállj le mindig 1-2 megállóval hamarabb, esetleg le is gyalogolhatod az egész utat, ha nem olyan hosszú.

2010. jún. 12. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm nektek. Teljesen igazatok van.
2010. jún. 13. 16:39
 6/12 anonim ***** válasza:
82%
Miután ettél próbáld meg lemozogni amit megettél.
2010. jún. 14. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
56%
NO edesseg cukros uditok...mu kaja...Reggelizz normalisan ebedelj normalisan..Utana irany legalabb 1 ora hossza torna...utana miutan mar megvolt az ebeded meg a torna semmi mast ne egyel csak gyumolcsot joghurtot salatakat zoldseget..puffasztott rizst...:):) Sok viz...De a hangsuly tenyleg a mozgason legyen...Es lehettoleg Soha ne possadj benn a hazban...ha meg nyar van...egesznap az utcan legyel jatsz toborozz magadnak csapatokat a barataidbol focizzatok bujocskazzatok fogocska barmilyen jatek...en orulnek ha meg most is jatszhatnek semmi gondom nem lenne :):):);)
2010. jún. 15. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

ne egyél lehetőleg este 8 után, egyél napi 5-ször kisebb adagokat. reggelire és ebédre jóféle szénhidrátot (gyümölcs, zöldség, rizs, gabona, magvak) egyél, délután 2 után pedig már csak fehérjéket (húsfélék, tejtermékek) mert a délelőtt elfogyasztott egészséges szénhidrátot a fehérje lebontja estig. naponta igyál meg lehetőség szerint 2 liter ásványvizet (beoszthatod úgy hogy óránként megiszol 1 pohár vizet és akkor nem kell egyszerre sokat vedelned) és reggel igyál meg egy gyümölcsturmixot. próbálj nem nassolni, és ne egyél cukros, zsíros dolgokat. a zöldségeket próbáld nyersen fogyasztani és a fehérlisztet, cukrot, fehérkenyeret, rizst cseréld fel barnalisztre, barnacukorra, rozskenyérre és barnarizsre. a húsokból fogyassz inkább szárnyasokat és mondd anyukádnak hogy ne olajba süsse ki a kaját hanem inkább párolja. sportolj sokat. ezek közül válassz: (az időket a sportágtól függően választottam ki)

30 perc futás talajon "és nem betonon!!-mert az tönkreteszi a térded

nem jó ha többet futsz egyszerre mert megterheli a szíved.

60 perc biciklizés ha szabad levegőn tekersz, és 45 perc ha szobabiciklivel teszed ugyanezt.

45 perc úszás

30 perc teniszezés

súlyzózni még ne próbálj mert növésben vagy és ugye a szervezeted úgy épiti az izmot hogy amikor megemeled a súlyzót apró izomsejtek szakadnak el és a szervezeted újjá építi azokat-és ezáltal erősebbé. így izmosodsz. és miközben a szervezeted arra koncentrál hogy az elszakadt izomsejteket regenerálja, nem fordít kellő figyelmet a növekedésre ezáltal nem nősz meg magasra stb..

ezek mellett jót tesz ha edzés végén sétálsz 20 percet levezetésnek :) edzés előtt pedig nyújtsál, nehogy izomhúzódás vagy inszalag szakadás legyen a vége!

még egy bevált tipp:

ha már nem tudod megállni a nassolást és úgy érzed hogy nem bírod már tovább akkor dobj be inkább egy CUKORMENTES rágógumit és rágcsáld azt. nekem bevált! ;D

ezen kívül vannak kajacsapdák amikről azt hiheti az ember hogy egészségesek közben tele vannak üres kalóriákkal le is írok egy párat közülük:

müzliszelet, győri keksz, fitness gabonapelyhek, gyorséttermekben kapható saláták (zsíros öntettel öntik le), ízesített joghurtok stb...

ha a tanácsaimat betartod akkor 4 hónapon belül nádszál-vékony leszel de az eredmény már 1-2 hét múlva látszani fog. remélem tudtam segíteni, sok sikert kívánok!!!!:)

2010. jún. 15. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Köszike. Sok tippet adtatok. Mindenkinek köszönöm, de főleg az utolsó válaszolónak . Köszike!
2010. jún. 20. 14:12
 10/12 anonim válasza:
szerintem én is 12 éves voltam mikor leakartam fogyni mert a suli elején elterveztük hogy elmegyünk nyári táborba és ott volt az a fiú is aki nekem nagyon tetszett és 160 cm-rel 57 kg-os voltam és leakartam fogyni 45-re és én abban a 9hnapban csak meleg cuccokban jártam és amikor nem volt tesi óra akkor fóliát tekertem combomra és a hasamra nekem ez bevált és néha anyummal elmentünk futni mikor úgyszintén betekertem magam:D..nekem bevált 13/L
2010. szept. 11. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!