Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » 14 éves fiú vagyok, hogy...

14 éves fiú vagyok, hogy bírnék leadni olyan 7 kilót?

Figyelt kérdés
171 cm vagyok, és 65 kiló. Általában nem is veszik észre hogy van rajtam felesleg, mivel majdnem csak a hasamon meg a mellemen van zsír( 1 kicsi a combomon is). Igazából sokat gyaloglok, mozogni is szoktam. Van amikor nem akarok enni, van amikor nem is eszek olyan 15 órát. Háziorvoshoz nem akarok meni, mivel azt mondja hogy jó a testsúlyom, és tudom h így van de minél hamarabb akarok "jól" kinézni. Nem akarom hogy tudjanaik arról h mit csinálok. Mit NE egyek? Mit mozogjak?
2012. aug. 23. 12:21
 1/10 anonim válasza:
Szerintem is felesleges a fogyókúra. Focizz a haverokkal, biciklizz, vagy ami jól esik, szóval sportolj! de eszedbe ne jusson fogyókúrázni. Ja és szólj a szüleidnek, hogy cseréljenek tükröt, mert valószínűleg torzít...
2012. aug. 23. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 Szoondiii ***** válasza:

ne vajaskenyeret, kakaós csigát és tejet egyél.

egyél több zöldséget és húst, kevesebb tésztát, rizst, kenyeret.

2012. aug. 23. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Nem a tükörben nézegetem magam, fürdés közben nézek előre:D

Amúgy a húsért nem vagyok oda, amin zsír bármien formában jelen van

, attól rosszul leszek. Tejet alig ha iszok, biciklizni szoktam, de a focit azt nem szeretem. Ha sok folyadékot iszok az is tud növelni a testtömegemen?

2012. aug. 23. 13:10
 4/10 Szoondiii ***** válasza:

igen, a sok folyadéknak is súlya van. amit utána kipisilsz.


na most egy pár évig tartható az, hogy nem vagy oda a húsért, a zsírért mert még elég fiatal vagy. más kérdés, hogy most nagy szüksége lenne minőségi húsra (például halra) a szervezetednek, amíg növekedésben vagy de ezt kevés család engedheti meg magának..


viszont enni kell, nem szeretés kérdése. előbb-utóbb zavarni fog, hogy zsír van rajtad illetve hízhatsz is, ha kenyérféléken, tésztákon élsz. az egészséget is veszélyezteti ez, tehát ha nem tetszik is, a húsok maradnak. készítsétek al úgy, ahogy ízlik illetve próbáljátok ki a füstölt parasztsonkát, esetleg feketeerdei sonkát (szeletelt, nem olcsó ez sem de nagyon finom).

2012. aug. 23. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 Supraaa válasza:
A fehér kenyeret váltsd át teljes kiőrlésűre, kerüld a tésztákat és 17 óra után már ne egyél ! :) + egy kis testmozgás :)
2012. aug. 23. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 Szoondiii ***** válasza:

14 éves fiú gyerek 17 óra után ne egyen?

alkat/anyagcsere függvényében felnőtteknél a ~18 óra utáni alacsonyabb emésztőenzim aktivitású időszakban a nem evés esetleg érthető, egy kölyöknél nem.

2012. aug. 23. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Mivel a barnakenyeret nemigen szeretem, inkább próbálok a legkevesebb kenyeret enni. 20 óra után nem eszek, és kerülöm a tésztákat. Megpróbálok szintén kevés csokoládét enni, és csak vizet, ill ásványvizet inni. Ez jó lesz így?
2012. aug. 23. 14:44
 8/10 anonim válasza:
Még ezután fogsz nőni, a testsúlyod marad, de magasabb leszel, szóval vékonyabb. Ne aggódj! De addig sportolj, focizz, fuss, csinálj felülést, lábemelést! És ne egyél zsíros, cukros dolgokat, pl. croissant, kakaós csiga, hamburger, sült krumpli, kóla és egyéb üdítők. Igyál ásványvizet, vagy cukor nélküli teát, esetleg citomos vizet (olyan mint a limonádé, csak cukor nélkül). Kevés kenyér, tészta, krumpli, sok zöldség és gyümölcs, hús, hal, natúr joghurt.
2012. aug. 24. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:
De ne vidd túlzásba a fogyókúrát! Egyél, amennyi jólesik (fiatal szervezetnek amúgy is kell az energia), csak ne hízlaló dolgokat fogyassz! Fő az egészség. És különben is, jön a suliban a mindennapos tesi, úgyis többet fogsz tornázni, annak meglesz az eredménye hosszú távon, majd meglátod.
2012. aug. 24. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 Szoondiii ***** válasza:

még néhány dolgot hozzá tennék, nem kell vele egyetérteni, de elgondolkodni érdemes lesz:


mindennapos tesi - még ha teszem azt komoly mozgásról is lenne szó, a mozgástól senki nem fog lefogyni. a mozgásnak más szerepe van, írok róla mindjárt.


sok zsír - mivel a zsír nem emeli meg az inzulin szintet, így a zsírosodásban nem játszik szerepet és mára köztudott, hogy egészségkárosító hatása sincs. ha mesterséges zsírsavakat állít elő az élelmiszeripar, azzal más a helyzet, a feldolgozott olajok, margarinok elég távol esnek a természetes zsíroktól, nem lenne meglepő ha fogyasztásuk problémákat okozna.


mozgás valamennyivel növeli az energia felhasználást, de az 'energia gazdálkodást' úgy is a testünk határozza meg, a mozgás a napi alap anyagcserén felül csak egy kisebb energia mennyiséget igényel. ha teszem azt szénhidrát dúsan étkezem, hiába járok karatéjozni rendszeresen, simán lehetek zsíros.


ráadásul a rosszul végzett edzés néhány éven belül sérülésekkel jár, a legtöbb sport 5-10 év alatt ízületi problémákat okoz. a toplistán a zumba van, lehet nem sport de már pár hónap alatt térd és boka panaszokat tud okozni.


én a gyógytornák híve vagyok, jógát pilatest vagy calleneticset érdemes gyakorolni, már ha nem akar mindenki harcművészetet tanulni és Taichizni.

de ilyen futkosásoknak, footballnak hosszú távon jó eredménye nem lesz.. egyébként intenzív edzésből elvileg hetente egyszer, 3 perc már egészségügyileg előnyös. bár ez szerinem is kevés, intenzív edzésből, futkosásból ennyi még nem árt meg az ízületeknek, ezt idős korig lehet végezni egészséges mozgásokkal kombinálva.

2012. aug. 24. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!