Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Milyen eredményre számíthatok...

Milyen eredményre számíthatok így 3 hónap alatt?

Figyelt kérdés

Végzős középiskolás vagyok, az alakommal nem vagyok kibékülve, szeretnék változtatni. Szeretnék a szalagavatómon (december) jól kinézni. Ehhez elengedhetetlennek tartom, hogy fogyjak pár kg-t és formásodjak. Nem fogok semmilyen őrült diétát folytatni, egyszerűen csak megpróbálok egészségesen, ésszerűen táplálkozni.


Erre gondoltam:

Kerülöm az édességeket, rágcsálnivalókat, a fehér kenyeret, az üdítőket. Helyette inkább gyümölcsöt, zöldséget ennék, vizet és gyógyteát innék, a fehér kenyér helyett pedig korpás vagy sokmagvas zsömlét ennék. A zsírosabb, nehezebb ételeket kerülném, a hétvégi ebéd mennyiséget csökkenteném (állandó probléma, hogy hétvégente nagyon finom kaják vannak és nem bírok ellenállni, sokat eszek). Napi 2 liter vizet innék, üdítőket egyáltalán nem, csak gyógyteát még (zöld tea, borsmenta tea, néha kamilla tea) ízesítés nélkül.

Figyelnék, hogy naponta 5x egyek kisebb adagokat.


Mozgás terén már nehezebb a dolog. Nem tudok kondiba menni, nem is annyira vágyom oda mondjuk, viszont a közelben nincs olyan hely ahol pl. lehetne futni (futópálya, mező vagy valami), csak beton. Próbáltam már futni, de a térdemet nagyon kikezdte, ebből köszönöm többet nem kérek.

Arra gondoltam, hogy itthon tornáznék. Amire most gondoltam, egy intenzív zumba ( [link] Hetente 2x vagy 3x csinálnám, attól függően, hogy lesz időm. Emellett tornáznék, Rubint Réka van öt perced? -re gondoltam, vagy valami hasonlóra.


Jelenleg 161 cm és 59 kg vagyok, szeretnék kb. 5 kg-t fogyni és formásodni.


Ezzel a módszerrel 3 hónap alatt milyen eredményre számíthatok? És tudnátok valami jó kis edzést ajánlani, amit tudnék a zumbával felváltva csinálni? Melyik a jó? Rubint Réka? Béres Alexandra? Ha tudtok valamit ajánlani, légyszi linkeljetek is, köszönöm. :)

17/L



2012. aug. 31. 09:59
 1/2 anonim ***** válasza:

3 hónap alatt le lehet fogyni 5 kilót, probléma nélkül.

Viszont: a gyógyteát felejtsd el. Attól, hogy "gyógy" és recept nélkül lehet venni, nem lehet napi szinten nyakalni.

Arra lehet és kell inni, amire való, és csak kúraszerűen, ami 1-2 hét maximum, nem 3 hónap. Aki azt állítja, hogy ihatod, az nem ért a gyógynövényekhez.

A borsmenta ellazítja a gyomorszájat, gyomorégést okoz. Refluxot akarsz? Azzal elkínlódhatsz életed végéig...

A kamilla iszonyatosan szárít, semmi szükséged rá.

A gyógynövények módosíthatják egyéb gyógyszerek hatásait. Ez sem veszélytelen.

Példának okáért az orbáncfűvet nem lehet fogamzásgátlóval együtt alkalmazni, mert simán terhes lesz az illető.


A zöld tea egészséges, de még a fekete teánál is nagyobb a tein tartalma (nem koffein!), és a tévhitekkel ellentétben jobban élénkít, mint a fekete tea. Délután, este mértékkel ajánlott, lefekvés előtt pár órával egyáltalán nem.

2012. aug. 31. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Zöldteát reggelente iszom, 1 kisebb bögrével. A kamillateát havonta 1x iszok, amikor megjön a menstruációm és nagyon görcsölök. Konkrétan többet érek egy bögre kamillateával, mint egy erős görcsoldóval. Borsmenta teát sem iszom rendszeresen, csak amikor kedvem támad hozzá, leginkább az őszi-téli hónapokban.


Akkor ez így jó lesz, remélem látom majd a változást. Esetleg valamilyen edzést tudsz ajánlani?

2012. aug. 31. 11:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!