Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » A hallal lehet hízni, vagy...

A hallal lehet hízni, vagy éppen ellenkezőleg fogyni?

Figyelt kérdés

Hello!15 éves vagyok,sajnos anyai ágon jön,hogy duci vagyok(61 kg,nagy a derekam a hasam,és a combom belsejére híztam+narancsbőr,de csak a combomon!)Messze messze a felmenőim is ilyenek voltak,bárhogy ment a diéta...

Én viszont keményen mozgok,konditerem(itthon van pár kondigépünk),egészséges táplálkozás,sok diéta meg ilyesmi.Bár csak havonta siekrül oylan 1,5 kg...

Most viszont nagyon rákaptam a szardinellára,szeretem a paradicsomos szósban úszót de az olajosat is :D

Mostmár keverem a salátával. :) Ma már 3 konzervet is megettem :D Nagyon rosszat teszek evvel a halkajálással?Csakmert félek,hogy amit megeszek hal,egyből lerakódik az "üres" helyekre....

Köszy előre is a válaszokat!!!


2008. máj. 15. 18:16
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
A hal magába jó meg egészséges, de a konzerv szószosan, olajosan, úgy már jóval több kalória.
2008. máj. 15. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

halat nem szabad túl sokat enni, mert azt hiszem túl sok jód van benne. de most hogy ennyire kívánod lehet a szervezetednek kell. azért ne vidd túlzásba.

amúgy a hal maga egy kicsit sem hízlaló(max egy kicsit egy jó zsíros ponty) de a szószok és az olaj igen.

havonta 1,5 kg havonta nagyon szép, és tényleg a 61 kilo kicsit sok a korodban. még egy 5 kilo és csak a súlyodat kell tartanod.

2008. máj. 15. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim válasza:
67%
61 kiló sok 15 évesen?:S jó tudni...én örülnék ha annyi lennék:( bár ez a magasságtól is függ de sztem a 61 kiló akk sem sok...
2008. máj. 15. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim válasza:
100%
még az előző válaszomat kiegészítenem azzal h sajnos ilyen a világ...ha nem vagy 50 kiló akkor már kövérnek könyvelnek el...(sajnos tapasztalatból mondom) De egyébként a hal nem hízlal de sztem nemis fogyaszt mindenesetre inkább egyél meg egy konzerv halat mint egy hamburgert:)
2008. máj. 15. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Attól függ, milyen a hal. Mert pl. a fogas zsíros. Ha egy hal hidegebb vizekben él, akkor az általában zsírosabb, hiszen az védi a hidegtől. Aztán a konzerves halak, na azok általában olajban vannak. Azok is hízlalnak. A friss, nem zsíros hal nem hízlal, illetve a fagyasztott, ha úgy készíted el. Pl. ha megpárolod és zöldséggel eszed. De ha halpaprikást csinálsz belőle tésztával, akkor az már hízlal. Ha fogyni akarsz, kerüld a zsíros, olajos dolgokat. És a tésztákat. Egyél sovány húsokat sok zöldséggel, ha napközben megéhezel, akkor egy-egy joghurt belefér (de zsírszegény), a tejtermékek közül azokat egyed, amik alacsony zsírtartalmúak, hozzáadott cukor nélkül. Ha mégis tésztát kell enned, akkor az legyen teljeskiőrlésű lisztből, azt könnyebb lebontani. Kenyér helyett meg ehetsz extrudált kenyeret (pl. Abonett néven fut, ilyen lapocskák), arra pakolhatsz felvágottat, paradicsomot, paprikát, hagymát, stb. Ja, és az ananász, illetve a paradicsom nyersen zsírégető hatású. És nagyon egészséges is. Én is ilyesmiket eszem most, mert fél éve szültem, és jövő hónapban egy napra elmegyek egy kis összejövetelre, ahol távol élő barátaim lesznek, szeretném ha nem úgy néznének rám, mint egy malackára :)
2008. máj. 15. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Tisztázzunk valamit.


A hal önnmagában nagyon jó fehérje forrás, talán az egyik legjobb. MÉg a purin tartalma is alacsony ami külön szuper.

Azonban ha konzervként eszed, az ipari olaj amiben úszkál az egy rakás trágya, nem tudok finomabban fogalmazni, a paradicsomszószról meg már ne is beszéljünk.......

A rio mare meg jó kis tonhal, méregdrága és olivaolajban úszkál, az egy fokkal jobb csak nem éri meg az árát mert le kell szűrni diétnál.


Sok sikert!

2008. máj. 15. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat...akkor egydöntetűen abba kell hagynom...

Amúgy meg 167cm vagyok és 61 kg....

2008. máj. 16. 21:09
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
nem kell abbahagyni, csak előtte szűrd le az olajat.
2008. máj. 22. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!