Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Istenem! Kérlek! Nem bírom...

Istenem! Kérlek! Nem bírom már! Már a szemem is megtelt könnyel. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Kérlek adjatok tartósan beváló tippeket! Nem bírom már! Rosszul vagyok! Na akkor el is mondom mi a problémám. 12 éves vagyok, hetente 6 órát intenzíven mozgok. Nem eszem sok édességet. 57 kg. vagyok, 160 cm. , már-már depressziós.. Nem vagyok a nyifi-nyafi típus. Bármit megtennék ez érdekében, de kérlek olyan tippeket adjatok amik be is vállnak.

2012. szept. 22. 09:19
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:

A leves után ebédkor én még azért megennék egy szelet husit valami körettel, vagy akármilyen másodikat, ha az éppen valami tészta-alapú, akkor max. kenyér nélkül, de hogy délben csak egy leves, az nagyon kevés egy fejlődésben levő szervezetnek.


Másrészt nem látom a vacsidat, pedig oda is kellene még valami fehérje-féle, ha más nem, túró-tojás-sajt, valami hasonlók egy kis zöld-salival, vagy 1-2 szem gyümölccsel, paradicsommal.

2012. szept. 22. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
Most semmiképp se fogyózz, mert soha nem lesz szép melled!
2012. szept. 22. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:

No meg előfordulhat, hogy a serdülőkori növekedésed is megáll, és más dolog 12 évesen 160 cm-esnek lenni, és teljesen más 20-25 évesen 165-168 cm-nek!

Tessék enni rendesen, inkább többször naponta és keveset, de a fő étkezések alkalmával kapja meg a szervezeted mindazt, amire szüksége van.

2012. szept. 22. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 A kérdező kommentje:
Köszi :)
2012. szept. 22. 12:19
 15/20 anonim válasza:
160/78 vagyok... Ha a helyemben lennél, már rég kinyírtad volna magadat, nem?
2012. szept. 23. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 A kérdező kommentje:
Azért nem na..
2012. szept. 24. 13:40
 17/20 anonim ***** válasza:
100%

Én teljesen megértem azokat akik bele betegszenek abba hogy husisak és fogyni akarnak... megértem őket mert nekem MUSZÁJ, van rajtam kb 40 kg plussz,ha nem több, és nem nagyítok.. szóval nem értem, hogy mért van az, hogy 12-13 éves lányok itt hisztiznek 3-4 kg miatt... nem bántás a kérdezőnek, de már annyit láttam ilyet hogy muszáj megkérdeznem..


a sport egyébként tényleg izmot épít, lehet hogy nem fogysz csak 30dkg-ot, de ha centikben méred a testedet, hamarabb látod az eredményt ha elkezdesz sportolni..nem okoskodok, én már kb 1 hónapja gyűjtöm az infókat mindenfelől edzésről diétákról egészséges étkezésről, miben milyen tápanyag van és egyebek.. mielőtt belevágok (mert rajtam nem 5 kg túlsúly van, szeretnék minél többet tudni a dolgokról, hogy mi történik a testemmel fogyókúra alatt és egyebek, hogy ne érjenek meglepetések, és szépen lassan változtatok az életemen, az alapján ahogy a tudást gyűjtöm..)


az a 3-4 kg szerintem akkor is lemegy már rólag, ha ilyen mennyiségű sport mellett (maximum!!!) (de amúgy neked szerintem heti 3szor 1 óra is elég lenne, bár nem tudom) annyit változtatsz az étrendeden, hogy kihagyod a finomított szénhidrátokat (pl fehér kenyér, egyél helyette inkább teljes kiőrlésűt, sima tészta helyett durum tésztát, a tészta még kb ugyan olyan árban is van mint a sima, a kenyér drágább, tudom mert ez a része nálam már megvan).. nem kell száműzni a szénhidrátot mint azt nagyon sok helyen mondják, mert arra is nagy szüksége van a szervezetnek, csak nem mindegy milyen, mert a finomítottat inkább raktározza a szervezet, míg a teljeset tényleg hasznosítja is, nem csak elraktározza... egyél sok gyümölcsöt a rostok miatt, sovány húst (csirke, pulyka, hal).. nem tudom a magvakkal hogy állsz, én imádom a kesudiót, épp ezért utána néztem, és a kesudiót kifejezetten ajánlják fogyókúrázóknak... persze nem sokat, de néhány szemtől filmnézés vagy tanulás közben nem lesz bajod, jót tesz.. inni ne igyál cukros cuccokat, inkább zöldteát, bubimentes ásványvizet.. ezt nem próbáltam még, de több helyen is olvastam már, fogyókúrás szakkönyvekben és neten is, hogy állítólag ha ébredés után reggeli előtt megiszol egy pohár citromos vizet, eszméletlenül meg tudja pörgetni az anyagcserédet.. tény hogy az íze nem a legtutibb, de hozzá lehet szokni, főleg ha nem vagy nagyon édes szájú...


Bocsi a regényért, amit az elején írtam pedig tényleg nem bántásból mondtam. Ennyit tudtam segíteni, próbáld ki. :)


18/L

2012. szept. 25. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
100%

20:40-es vagyok..


azt még elfelejtettem mondani, hogy sokan azt mondják 6 után ne vacsizz... ez hülyeség, úgy helyes ha lefekvés előtt kb 3 órával megvacsizol.. persze ha neked az pont 6 körül van oké, de ha csak 11 körül fekszel le, akkor várj a vacsival 8ig.. így nem éhezel meg lefekvés előtt.. :) ha esetleg valamit tudok segíteni írj privátban :)

2012. szept. 25. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 A kérdező kommentje:
Szia! nagyon sokat segítettél! írok privit! :-)
2013. jan. 11. 17:55
 20/20 anonim ***** válasza:

én 12 évesen 155 cm voltam és kb 56 kiló, szal alacsony, vaskos, de háj nem volt rajtam nagyon durván sok, inkább csak bébihájak :D

aztán valahogy pár év alatt megnyúltam +20 centivel! és teljesen megváltozott az alakom, abszolút nem fogyóztam, semmit nem csináltam, most 51 kg vagyok

ez genetika

2013. márc. 3. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!