Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Miért nem mozdul a mérleg nyelve?

Miért nem mozdul a mérleg nyelve?

Figyelt kérdés

Már lassan 2 hete ugyanannyit mutat a mérleg, sőt van amikor pár dekával többet is. Nagyon bosszantó, annyira elveszi a kedvem az egésztől. :(

Mindennap mozgok (bringa, torna, séta), kb 1800 kcal-át fogyasztók egy nap 3 liter vize iszok mindennap, mit lehet a baj? Ritkán fogyasztok kenyeret, abból is csak a kis kocka barna kenyeret max 2-őt egy nap, csirkét, pulykát, halat eszek főzve, párolva, saját zsírjában sütve. Köretnek párolt zöldség, barna rizs, árpa, nagyon ritkán főtt krumpli, vmilyen főzelék ( barna liszttel vagy tejföllel (alacsony zs.t.) sürítve), csak olívaolajat használok. Joghurtból natúrt eszek, alacsony zsírtartalommal néha szelek bele gyümölcsöt. Gyümölcsökből kerülöm a banánt, szőlőt.

Mit csinálok rosszul? Segítsetek!

21/L


2012. szept. 25. 13:56
 1/5 anonim válasza:
100%
Mert stagnálsz. Sok a víz a szervezetben, főleg ha ennyit sportolsz. Az izom nehezebb, mint a zsír. Ez szépen lassan majd változni fog, nyugi!:)
2012. szept. 25. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
0%

Ez annyira egyszerű, hogy nem is tudom mennyi ilyenre akarok még válaszolni.. nem sokra.


Nem akarsz zsírokat enni, de persze a kis kenyér, szénhidrátdús rizs, árpa és a tejféle megy -alacsony zsírtartalmú.


Ahelyett, hogy zsíros húsokat ennél, jól laknál különböző zöldségekkel, húsokkal eszel ilyen tejes gabonás kutyafüléket, persze csak mértékkel. Nos kérlek szépen, ennyit számít a mérték.


A gabonákban lévő glutén nem ismer mértéket, ha az immunrendszeredet aktiválja, hormonális gondokat okoz akkor egyáltalán nem számít a mérték. Ugyan ez a tejjel (alacsony zsírtartalmú - ami semmit sem javít a helyzeteden).


Csak ne romoljon az állapotod..


Ha elhagyod a gabonáidat, rizst, krumplit, joghurtot akkor valószínűleg megindul a fogyás, jobb lesz az anyagcseréd.

Egyél eleget, és úgy készítsd el az ételt ahogy finom, én sütném - sütőben, zsírban - a halat, csirkét.

2012. szept. 25. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Értem. Kb. hetente egyszer eszek 2 szelet barna kenyeret, és kéthetente 100g barna rizst, árpát ennél is ritkábban. Ez a kevés ennyire számítana? Tejtermékből pedig csak joghurtot eszek, és nekem még régebben a dietetikus azt mondta, hogy az élőflórás joghurt jót tesz a szervezetnek fogyókúra ideje alatt.
2012. szept. 25. 14:21
 4/5 anonim ***** válasza:
74%

Ez hülyeség, amit az előző írt. Szénhidrátra is szükség van, abból lesz az energiád, amiből sportolni tudsz. Emellett a gyomrodat is megfekszi a sok hús, ha magában fogyasztod, kenyér nélkül. Évezredeken keresztül senkinek nem volt semmi baja a kenyértől és a tejtől, most sincs. Nem attól van egyre több betegség, hogy kenyeret és tejtermékeket eszünk, hanem a nagy mértékű környezetszennyezéstől, ami kihat az élelmiszerek gyártására (pl. rengeteg méreg van a talajban, amibe a búzát ültetik, vagy amiből a később tejet adó tehenek legelik a füvet).


Esetleg a napirendeddel lehet probléma. Sokan esnek abba a hibába, hogy este 6 után nem esznek, miközben 10-11 körül fekszenek le. Ez pl. elég nagy hiba, lefekvéstől kell visszaszámolni 2 órát és akkor kell vacsorázni. Aztán az is rossz, ha az étkezések számát csökkented, kisebb adagokban, 3-4 óránként célszerű enni, naponta egyszer legyen nagyobb főétkezés, és lehetőleg ne a vacsora legyen az. Az is hiba, ha túl sokat mozogsz túl kevés tápanyag mellett. Bőven elég napi néhány kilométer séta vagy biciklizés, pl. ha megteheted, inkább indulj korábban otthonról és gyalog menj be a munkahelyedre.

2012. szept. 25. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Jaj nekem is az agyamra megy ez az este 6 után nem evés hülyeség. Ki találta ezt ki?

Én általában 9 órakor eszem utoljára és éjfélkor fekszem le.

Napi 4-5ször étkezem az ebéd a főétkezésem.

Hát a túlmozgás nem hiszem hogy jellemző lenne rám, a fent említett bringát, tornát és sétát nem egyszerre csinálom, hanem mindig mást. 1 óra bicó, másnap 1 óra séta stb.

2012. szept. 25. 15:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!