Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Napi 1 óra erőltetett (de nem...

Napi 1 óra erőltetett (de nem hiper gyors) tempójú úszástól 1 hónap alatt lehet fogyni?

Figyelt kérdés
Ha napi 1 órát megállás nélkül úszok nem erőltetett tempóban akkor az használ? Mellette én nem diétázom, csak kevesebbet eszem és megválogatom amit eszem! :) Vagy elég minden másnap úszni! Egy hónapom van hogy szép karcsú feszes legye. Nem vagyok kövér csak van egy kis zsír itt ott :D

2012. okt. 4. 12:26
 1/9 anonim ***** válasza:
19%

Ha szerencséd, van és emiatt több energiát használsz fel, mint mozgás nélkül, akkor ~igen. Vagy nem, mert alkalmazkodik a tested a több mozgáshoz (energia leadáshoz) és takarékosabb lesz, több mozgással sem fogysz. Mert ilyen is van.


Egészségesebb felfogás lenne, hogy mozogsz mert mozogni kell, és nem eszel állandóan keményítőt, cukrokat, tejet.

Mert ezek nem kellenek, plusz károsak. És még zsíros is leszel tőlük (vagy ha nem, akkor is beteg).


Húsokat, zöldségeket (és gyümölcsöket, olajos magvakat) egyél, fogyni fogsz. Nem leszel cukorbeteg, szívbeteg stb.

2012. okt. 4. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Hát egy óra úszás az irdatlan kalóriaigényes, és igen, nagyon szépen lehet vele fogyni. Sokkal jobb többet mozogni, mert az tartható, mint a kaján drasztikusan változtatni, ami viszont tarthatatlan.
2012. okt. 4. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
13%

Tarthatatlan? Ezt a sok akaratgyenge ismerős igazolta, akik ugyan sokat edzenek (jobb esetben nem futnak órákat, mert akkor elég hamar járni is alig fognak tudni) ?

Az a gond, hogy edzhetsz bármennyit, egy olyannal mint úszás simán zsíros és beteg marad bárki is. A nagyobb energia leadáshoz alkalmazkodik a szervezet.

A cukorbeteg, pajzsmirigy beteg test nem fog lefogyni.. és ezeknek az előstádiumaiban lévő ember sem, csak mozgással.. Meg mit értek el, lefogytok de táplálkozási változtatások nélkül még mindig alig lesztek egészségesebbek az átlag embernél! Ugyan úgy lehet cukorbeteg egy testépítő, úszó mint ahogy (nagy levegő): szívbeteg is. A mozgás rizikófaktort csökkent, ez világos. A sok szénhidrát, lektinek, glutén, tej meg növel.. sokkal.


Nézzünk meg keményen edző embereket! Eszembe jut pár karatés, nem a víz tartja a testsúlyukat, 1,5 órán át harcművész/küzdősportoló edzést csinálnak, kemény kardió / intervallum edzést tolnak. ÉS? Attól még zsírosak, ha a sza.r kajálás mellett az anyagcseréjük ilyen. Ugyan úgy, mint a nem edző embereknél.. vannak zsírosak, vékonyak is.


Tehát újra leírom, normálisan kell enni. Nem tejjel nyakonöntött lisztes cukros tehénváladék vackokat.

2012. okt. 4. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Láttad te már egy sportoló MRI felvételét?

Nem tudom, hol látsz te azon zsigeri zsírt...

2012. okt. 4. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm válaszokat! De csak úgy mondom, hogy azt hogy nem fogyókúrázom azt nem úgy értettem hogy vackokat eszem. Sőt az én családom szerintem átlagon felülien egészségesen étkezik. Vegetáriánus vagyok (hiába mondják hogy a hús jó, senki nem tudhatja milyen előélete volt annak a malacnak amit megesznek) és nem csak hogy BIO de még annak is a válogatott ételeit fogyasztjuk :D tehát egészségesnek egészséges vagyok! És mozogni meg mozgok, sétálok, tornázok, csak unalmasak!
2012. okt. 5. 08:50
 6/9 anonim ***** válasza:
BIO élelmiszer nem létezik, ezt jobb, ha megtanulod.
2012. okt. 5. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Azért élelmiszermérnökként ezt a bio élelmiszer nem létezik dolgot megkérdőjelezném. Csalnak az emberek, de elméletileg az ellenőrzött bio termékek vegyszermentesek, már amennyire a mi levegőnk szennyezettsége mellett ez lehet.


A bio gabonák viszont sokkal penészesebbek mint a sima, és míg gabona fogyasztás mellett lehet élni ~betegen 50-80 évig simán (gyógyszerekkel) addig egy adag penészes bio liszt (teljes őrlésű) potenciálisan halálos lehet. A mikotoxinok egy nagyságrenddel mérgezőbbek mint a növényvédőszerek.


Ha nem eszel bio gabonákat, hanem húsokat, zöldségeket Kérdező, akkor valóban egészséges lehetsz, ez tény (sőt egészségesebb mint én, mert én sajnos fogyasztok adalékanyagokat, bizonyos mértékben, szermaradványokat.. ezért gyakorlom egészségfejlesztő, erősítő mozgást (QiGong, Taiji..)

2012. okt. 5. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Agrármérnökként pedig tudom, hogy nem létezik, mert nem lehet megtermelni, semmi sem lesz belőle vegyszer nélkül. Szép dolog hinni benne, lehet is sok 1000-el többet kifizetni értük, de egyik sem bio...a hús sem bio attól, hogy hús, rengeteg génmódosított növényt kapnak, amit emberek számára nem engedélyeznek...mitől jobb, ha elsőnek az állat eszi meg és úgy mi, semmivel sem jobb.
2012. okt. 5. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Élelmiszermérnökként azért ennyivel tisztában kéne lenned...azért élő állatot láttál már remélem, nem csak a feldolgozásra váró termékkel találkozol...
2012. okt. 5. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!