Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Ha kevesebbe kalóriát eszek...

Ha kevesebbe kalóriát eszek egy nap, mint szoktam, de ez még mindig több, mint ami szükséges, akkor is fogyni fogok?

Figyelt kérdés
Teszem azt a szervezetemnek napi 1400 kalóriára van szüksége.Én eddig bevittem mondjuk 2000-et, és most ezt lecsökkentem 1700-ra,mi történik? A fogyás beindul?
2012. okt. 3. 18:45
 1/7 anonim ***** válasza:
Nyem.
2012. okt. 3. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

1400as napi cal igény az kb annyi,hogy létezel,meg leviszed 2x a kutyát,a nap többi részében meg mozdulatlanul fekszel.

jó az az 1700,csak a fehérjét emeld meg benne legalább 40%ra.

így kénytelen leszel a szénhidrátból-amitől meghíztál-csökkenteni.

szóval ha átvariálod az arányokat,akkor igen,fogyhatsz 1700al is.

2012. okt. 4. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
33%

Ez tipikusan NEM matek példa, hanem biológia, anyagcsere, emésztés..


Mivel az anyagcserédet elméletileg sem ismerjük, hiszen változik állandóan (különböző hatásoktól), mivel az emésztésed is változik, de viszonylag rád jellemző, így 1 dolgot vizsgálhatunk.


Az elfogyasztott élelmiszerek általános hatásait.

Zsírok: stabil vércukor és inzulinszint.

Fehérjék: stabil vércukor, enyhén emelkedett inzulin (kivéve tehéntej, marha inzulin!)

Szénhidrátok: mindenképpen magas vércukor, magas inzulin, majd 1-2 óra múlva alacsony vércukor - éhségroham, evés utáni kóma.


Ez mindenkire igaz. Hogy valaki nem hízik el a szénhidrátoktól, jól bírja őket - vagy a tejet, az egyéni szervezet kérdése.

Cukorbetegek ők is lehetnek, elhízás nélkül..


Glutén - hormon szabályozást zavarja, szerveket károsít

lektinek - bél áteresztést okoz, szerveket károsít

Tejfehérjék - autoimmun folyamatok, hormonális zavarok


Így érthető, hogy fogyáshoz alacsony ch tartalmú, tej és gluténmentes étkezés javallott. Meg többnyire máskor is, tehát ez elég sokszor leírt válasz.

2012. okt. 4. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Ha ugyanannyi a napi mozgásod, akkor nem sok minden fog történni. Nem hízol az tuti.


.

2012. okt. 4. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Ez üres energiamérleget feltételez. De a testünk nem egy gép, finom hormonális szabályozás dolgozik bennünk, ami könnyen megborulhat, eltolódhat..
2012. okt. 5. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

értem,és köszönöm a válaszokat.

a számokkal csak az arányt akartam szemléltetni,mert amúgy nem tudom mennyire van szüksége a testemnek.:)

2012. okt. 6. 20:06
 7/7 anonim ***** válasza:

Ezt több millió ember nem tudja, nem is érdekli, mégsem elhízottak vagy kórosan soványak. A test jól gazdálkodik az energiával, egészséges esetben neked csak enned kell. Ha keveset eszel, nem fog az anyagcseréd sokat igényelni, mert nem lesz miből (szélsőséges eset ilyenkor az izomtömeg vesztés, nyilván ha kevés étel van akkor az izomzat lesz az első, amit lekapcsol a szervezet DE ha kellemesen jóllakásig eszel, akkor nem lesz olyan tápanyag (inkább energia)hiány, amit ne tudna kiegyensúlyozni a tested)

Ha többet eszel, az anyagcseréd gyorsabb lesz, vagy ilyenkor lehet például izmosodni.


Ez az egészséges eset. Ha valaki betegesen eszik (sok szénhidrát, inzulin tejből, gyógyszerek, glutén, lektinek..) akkor nem lehet tudni milyen betegséggel reagál a test. Nyilván a zsírosodás, anyagcsere-hormon problémák elsősorban ilyenkor jelentkeznek, ezért szenved ilyenektől rengeteg ember. Csak nem tudják, mert elfogadják a kövérségüket és a rossz közérzetüket, biztos nem esznek elég joghurtot vagy keveset sportolnak.. pedig ennek köze sincs a valósághoz.

2012. okt. 9. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!