Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Segítség! Fogyni akarok de...

Segítség! Fogyni akarok de utálom a zöldségeket?

Figyelt kérdés

A gyümölcsök nagy részét még meg is eszem, de a zöldségek közül mindegyiket utálom.

Viszont nem élhetek csak gyümölcsökön, ugyanis volt már, hogy úgy próbáltam lefogyni, hogy csak gyümölcsöket akartam enni, de a nap végére muszáj volt valami hízlalóbb ételt is ennem, pl kenyeret, mert iszonyatosan fájt a hasam, gondolom a savas gyümölcsök miatt.

Mit tegyek? És mielőtt valaki azzal jönne, hogy jajj biztos csak kitalálom, hogy nem szeretem a zöldségeket, stb., akkor most mondom, hogy NEM, tényleg gyűlölöm az ízüket, volt már, hogy megpróbáltam letolni egy sima salátát, de majdnem visszahánytam...szóval erről ennyit.

Egyéb adataim: 160 cm 60 kg (tudom, nagyon hájas vagyok :S)

14L


2012. okt. 6. 22:40
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
78%
Ha le akarsz fogyni, akkor jobb ha megszereted mert a zöldség elég nagy részét képezi az egészséges diétának. Nem kell magában enni a salátát meg zöldségféléket, úgy én sem vagyok oda értük, de hússal például meg lehet szokni és finom is. Ez csak egy hiszti, jobb esetben kinövöd, sajna a zöldséget nem igazán lehet kihagyni és mással helyettesíteni.
2012. okt. 6. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:
Hát az nagy kár, mert én még hússal se szeretem...
2012. okt. 6. 22:51
 3/20 anonim ***** válasza:

Én megértelek.

Én húst nem bírom lenyelni annyiszor, ahányszor kellene.

Próbálj meg akkor te több húst enni, vagy du már szénhidrátban szegény kajákat. Teljes kiörl. cuccokat, húst, barnarizst, stb.

2012. okt. 6. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 A kérdező kommentje:

Köszi :)

És amúgy húsból elvileg a csirkemell a legjobb ,mert az nem annyira hízlal, mint pl a marhahús. És a csirkehúst hogyan lehet elkészíteni úgy, hogy azért ne legyen túl bonyolult se, de azért ne legyen egyhangú?

Lehet, hogy sokan emiatt hülyének fognak nézni, de már ott tartok, hogy rendesen bűntudatom van, amikor eszek, főleg amikor anyáék ilyen mártásos csirkemellet csinálnak, mert nem tudhatom, tényleg annyi kCal-t tartalmaz-e a mártás is, mint ami rá van írva és alig merek enni belőle, mert minden egyes falatnál szinte érzem, ahogy a zsír csak rakódik le és egyre csak dagadok :S Annyira szar érzés...

2012. okt. 6. 23:06
 5/20 anonim ***** válasza:
Mozogj és akkor nem lesz bűntudatod egy kis mártás után. Én a csirkét általában natúran kisütöm icipici olajjal, egyszerű és finom.
2012. okt. 6. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 A kérdező kommentje:
Köszönöm...de az olaj is hízlal, nem?
2012. okt. 6. 23:09
 7/20 anonim ***** válasza:

Edd gyümikkel a csirkét.

Ez meg a másik..csirke a legjobb, én meg azt nem bírom lenyelni egyáltalán. Próbáltam, de kiköptem. Őzzel, disznóval semmi gondom...

2012. okt. 6. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
Szerintem olajat ehetsz. Szénhidrát hízlal inkább, mert abból alakul a felesleg zsírrá.
2012. okt. 6. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
Délutánonként lebiciklizel egy maratont aztán eheted az egészségtelen étrendedet hízás nélkül. Nem (csak) a fogyás miatt kellene zöldségeket enned, hanem mert elpatkolsz fiatalon szív- és érrendszeri betegségekben.
2012. okt. 6. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:

Megtudom érteni én a túróval vagyok így még csokipudinggal se bírtam megenni, talán ha agyoncukroznám de akkor meg mi értelme lenne.

Zöldséges rizzsel hogy állsz? Mondjuk rizi-bizi amiben cukor borsó van? Én csak a nyers zöldségeket szeretem azok közül is uborka meg paradicsom, meg amik rizsbe vannak párolva.

De egyébként én se eszek annyi zöldséget amennyit kellene. De nem csak zöldségen és gyümölcsön lehet lefogyni. Először is sok mozgás kell, helyes étrend, amiben sok fehérje van, fehérje pedig csirke-pulyka-hal husikban van.

Mondok egy étrendet amit általában követek kisebb nagyobb változtatásokkal:

R: 2 sz. teljes kiőrlésű toast kenyér két szelet sonkával

T: egy fürt szőlő, alma, vagy joghurt

E: párolt hús rizzsel vagy zöldségekkel esetleg vegyesen

U: ugyan az mint a tízórai

V: 2 tojás főzve, zabkása mézzel és fahéjjal vagy túró (amit nem szeretek :D) esetleg maradék husi


Húsokat se nehéz elkészíteni. Pl az én első párolt húsomra raktam mézes mustáros szószt pár kanálnyit és ugye vizet hogy párolódjon és ne legyen száraz. Letakarom, sütőbe rakom és már csak el kell találni mikor kész amit én mindig ellenőrizgetni szoktam. Vagy hagymás máj, kis olajon (egy kicsi nem árt) megpirítod a hagymát, rá a májat, letakarod 10 percig, utána fedő nélkül főzögeted 10 percig, só bors és kész. De neten is sok diétás könnyen elkészíthető ételek vannak. Mostanában inkább veszek pl mexikói szószt és azt öntöm a serpenyőben pirított csirke kockákra de persze nem annyit hogy ússzanak benne.

Még ha szósszal is készül, annyi + kalória nem lesz benne, hogy egyből elhízz. Egyébként se vagy egyáltalán kövér 60 kilón, én 66 vagyok és nem gondolom magamat kövérnek (vagy csak én vagyok a hülye :D)


És ami a legfontosabb, ne csak diétával akarj lefogyni, hanem sok sok testmozgással. Úgy még heti 1-2 süti is belefér ebéd utáni desszertnek. Járj gyalog iskolába, ha olyan, járj kocogni (nem baj ha eleinte 2 perc után kifulladsz, én is így kezdtem és egész megszerettem) és tornázz tetszés szerinti tornavideóra. A sulis tesióra nem elég

2012. okt. 6. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!