Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Létezik, hogy valaki egy...

Létezik, hogy valaki egy gyerekkori trauma miatt kezdett el hízni?

Figyelt kérdés

Akkor kezdtem el hízni, amikor megkezdtem az iskolát 6 évesen. Eleve egy kicsit vaskos voltam, amiért a társaim kiközösítettek. Nem voltam barátaim...stb. Anyám dokihoz vitt, mert rövid idő alatt elég sokat híztam az első pár hónapban. Az orvos szigorú diétára fogott, mert ki akarta deríteni, hogy hormonzavaros vagyok-e. Kiderült, hogy nem vagyok az, azonban a diéta után ugyanúgy híztam. Szüleim nem nagyon foglalkoztak vele, mert úgy gondolták, hogy majd leadom, amikor serdülök. Hát nem így lett.

Az egész életem a diéták körül forog. Egy csomó mindent kipróbáltam már.

Futni kezdtem a parkban (vagy a ház körül), de az állandó beszólogatások miatt úgy döntöttem, hogy inkább kondiba megyek. Ez sem volt túl jó ötlet, mert ott is mindenki azt nézte, hogy én mit csinálok...Nem túlzok. Volt olyan is, hogy annyira elfáradtam, hogy "cserben hagytak a lábaim" és seggre ültem, azok meg csak kiröhögtek. Egy egész kis csoport gyűlt körém, amikor futottam, de nem azért, hogy bíztassanak...

Hova menjen egy túlsúlyos ember edzeni, ha már az utcán és a kondi teremben sincs nyugta? Minek vannak a kondi termek akkor, kérdem én?


Végső elkeseredésemben még egy olyan fogyasztószert is kipróbáltam, hiába tudtam, hogy az úgysem ér semmit.



Nagyon-nagyon-nagyon nehezen sikerült leadnom 5kg, néhány hónap alatt, aztán amikor az egyik ismerősöm rákérdezett, hogy "Na már megint híztál?" összetörtem, és hagytam mindent a fenébe. Megint.


Jelenleg egy újabb mélypontomat élem meg, szóval bocsánat, hogy panaszkodok, de máshol nem lehet, illetve nem tudok.


Köszönöm, hogy végigolvastad. :)



2012. okt. 7. 22:15
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
hány kg vagy?
2012. okt. 7. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
85kg. És 165 cm vagyok. Nagyon sok, tudom.
2012. okt. 7. 22:30
 3/14 anonim ***** válasza:

nem a nagyon sok 120

le kell fogynod ahogy nekem is de nem katasztrófa

[link]

motivációért

shapeshifter.blog.hu

kajáért

2012. okt. 7. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:

ja és számolni

myfittnesspal

2012. okt. 7. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

Rendben van!

Köszönöm a linkeket!:)

2012. okt. 7. 23:04
 6/14 anonim ***** válasza:

hány éves vagy?

nő?

2012. okt. 7. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
21 éves vagyok és nő, igen.
2012. okt. 7. 23:28
 8/14 anonim ***** válasza:

nem kell hozzá lelki tramua.

a leggyakoribb inkább az,hogy a tudatlan/nemtörődöm szülő-persze jót akar vele-összekeveri a gyereket a hízó malaccal.


amúgy meg alapismeretekkel kellene kezdened.

ilyenekkel,hogy a testnek van egy napi kalória igénye,mondjuk 2000cal,és ha valaki napi 4000ret eszik az meghízik.

[link]

ezt az edzést meg csinálhatod otthon,amíg vállaható nem lesz a súlyod

[link]

2012. okt. 8. 01:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Nagyon-nagyon átérzem a helyzeted, én is azért híztam meg, mert kirekesztettek a társaim a suliban, a korunk is megegyezik, én is 21 vagyok.


Az első dolog, hogy próbálj "lejönni" az érzelmi evésről. Mert gondolom, mindennek ez áll a hátterében, hogy amikor rossz passzban vagy, evésbe folytod a bánatod. Keresned kell magadnak valami más tevékenységet, valami hobbit, ami örömet is okoz, s a gondolataidat is eltereli az evésről. (Ez baromi nehéz, tudom, amikor az embernek van egy ilyen berögzült, hülye szokása.)


Véleményem szerint a kalóriaszámlálás a legjobb módszer. Nincs kötött étrend, ezáltal nem szigorú módszer, nem fogod pikk-pakk feladni, magad válogatod az ételeidet, így tényleg akkor és azt ehetsz, ami éppen jól esik. Ha mondjuk heti 1-2-3 alkalommal csokit kívánsz, akkor csokit fogsz majszolni, és ez semmiben sem fog hátráltatni téged, ugyanúgy fogy mellette az ember (Tapasztalat.) Persze itt is megállja a helyét, hogy törekedni kell egy változatos és egészséges étrend kialakítására, hogy miután abbahagyod a fogyókúrát, már ez legyen a természetes.


Otthoni fitnessgép beszerzéséről még nem gondolkodtál? Én is eléggé irtózom a nyilvános mozgástól, mert engem is cikiztek, így most nagyon azon a töröm a fejem, hogy vásárolok egy elliptikus trénert vagy szobabicajt. Szerintem te is jó hasznát vennéd. Nem bámul senki, nem pusmog a hátad mögött senki, így te is szabadabban tudsz majd sportolni, s nem fognak ezek a negatív energiák lelombozni.

Ha teheted, sétálj sokat, ha lehet, tömegközlekedés helyett is, ennek is csak pozitív hatása lesz.


S hidd el, csak a kezdet nehéz! S minél kevsebbet foglalkozz a buta ismerőseiddel. (Szép kis ismerősök, mondhatom, ha így lehúznak.)

A lényeg az, hogy tisztán lásd magad előtt a célod, s ne hagyd magad eltántorítani, tegyél meg minden tőled telhetőt, azokat meg, akik beszólnak meg kiröhögnek, hagyd a francba. Az ilyenek nem emberek...


Remélem, hogy tudtam egy kicsit segíteni neked, s hogy sikerrel jársz! Fel a fejjel, ha más is meg tudta csinálni, neked mért ne sikerülhetne?!

2012. okt. 8. 04:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
52%

"Létezik, hogy valaki egy gyerekkori trauma miatt kezdett el hízni?"


A kérdésedre válaszolva: NEM, nem létezik.

Nem a gyerekkori trauma miatt hízik valaki, hanem azért, mert több kalóriát visz be a szervezetébe a kelleténél, és ehhez nem mozog eleget.


Olyan viszont létezik, hogy valaki trauma hatására egyen többet.


A lifetilt blog jó arra, hogy hozzád hasonló emberek történeteiből erőt meríts.


A [link] is jó arra, hogy receptötleteket találj,

DE


mindkét helyen a futást és a kondit fogják neked javasolni a diéta mellé.

Ezzel te nem fogsz előbbre lépni.


Azt javaslom:

gyalogolj!


Bárki bármit mond, ugyanolyan hatásos, mint a futás (oké, hosszabb idő alatt). Csak éppen biztos, hogy nem cseszi szét az ízületeidet, s a környék lakói is kisebb eséllyel röhögnek ki.


Ne buszozz, ne autózz, gyalogolj!

Amikor csak tudsz.

Minél tempósabban lépegetsz, annál jobb.


Napi 1 óra erőltetett menetben (kb. 4-5 km), mellé egy jó diéta, s látni fogod az eredményt. Ha itt regisztrálsz: [link] akkor bejelölheted, merre szoktál edzeni, és az oldal kiszámítja neked (a google segítségével), hogy mennyit tettél meg.


Még valami:

a környezetedet ha lehet, ne avasd be. Így kivédheted az ellendrukkereket. Azokat, akik csak azt hajtogatnák, hogy "minek, neked úgyse megy"; "nem is fogytál"...stb.


Hajrá! ;)

2012. okt. 8. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!