Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Az, hogy ki mennyit eszik az...

Az, hogy ki mennyit eszik az szokás kérdése vagy szükséglet?

Figyelt kérdés

Mindketten lányok vagyunk, magasságban csak 10cm különbség van.

Hogy lehet az, hogy Ő megevett délbe 5 szilvásgombócot, azóta semmit nem evett.

Én pedig 10-et, azóta 2 sajtos kenyeret, 3 bögre kapucsínót, 2 tojást 1 virslivel és kenyérrel +1 almát.


Ő adatai: 173/55

nekem 179/69


Légyszi ne szóljatok le, hogy ennyit eszek, épp erre szeretnék választ kapni, hogy miért van ez.

Pótcselekvés lehet és azért "érzem" azt, hogy éhes vagyok, közbe lehet nem is vagyok az? (tanulás előtt akarok mindig enni, mert akkor később állok neki) Mit tegyek?


2012. okt. 13. 17:58
 1/1 anonim ***** válasza:
100%

Na most megpróbálom előhozni a pszichológiai tudásom, amely a genetikai kövérséggel foglalkozott..bár te nem vagy az:D

Szóval van bennünk egy kolecisztikonin nevű hormon, röviden CKK, amely a teltségérzetért felelős. Az, hogy kiben mennyi ilyen van, az egyénenként teljesen változó. Akinél egy a hormon szám alacsony, annak alapjáraton nagyobb az étvágya, többször jut eszébe enni, később lakik jól, stb. Szóval valamilyen szinten biológiai szükséglet is, ellenben természetesen köze van a szokásokhoz, a gyomor méretéhez, hogy mennyire van összeszűkülve, stb. De például ha én otthon ülök egész nap, akkor fél óránként eszembe jut enni, de ha egésznap el vagyok valahol, akkor eszemben sincs akár 120 forintot is fizetni pl egy péksütiért:D

Szóval..foglald el magad.:)

2012. okt. 13. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!