Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Mit ehet egy nő a diéta...

Mit ehet egy nő a diéta alatt, ami nem hízlel, de táplál, ha egész nap erős szellemi, fizikai elvárásoknak van kitéve?

Figyelt kérdés

Olyan ételeket keresek, ami készen kapható, nem kell főzni, mert nincs rá koliban módom, de táplál, délig nem korog úgymond a gyomrom, mint a nyavalya, de nem hízlal.



Ti miket esztek? Úgy kérdezhetném, mit vigyek magammal suliba? Köszönöm!


2012. okt. 28. 10:30
 1/7 A kérdező kommentje:

Nagyon sokat mozgok, sportolok nap mint nap, de ebből adódóan eszem is, és nem fogyok egy dekát sem. Ha nem eszek, éhezem, akkot viszont rosszul lennék az erős fizikai igénybevétel miatt.


Eddig zsendvicset ettem, kenyeret, mit egyek???

2012. okt. 28. 10:33
 2/7 anonim ***** válasza:
Teljes kiőrlésű kenyér, sovány sonka, light sajt...
2012. okt. 28. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

hát figyelj, tuti hogy nem lesz jó sok embernek ami nekem bevált és majd jön a paleos elmélet meg stb de én is tanuló lány vagyok van hogy napi 8-9órám is van 4 matekkal fizikával stb ami azért koncentrálást igényel ami nekem bevált én leírom ez csak tájékoztatás jellegű

én reggel van hogy reggelizem itthon ha pl nincs első órám akkor zabpehely fahéjjal felfőzve kásának hozzá dió vagy mogyoró joghurt és alma vagy körte stb szóval idénygyümölcs

ha van első órám akkor itthon nem reggelizek hanem majd csak a suliba ha beértem

teljes kiőrlésű kenyér sonkával, sovány sajttal és főtt tojás karikákkal hozzá idényzöldség-paprika, kígyóuborka, de ha nincs itthon akkor csalamádét tömök bele vagy csemegeuborkát

suliban még eszek gyümölcsöt vagy joghurtot is

mivel kolis vagy tudsz venni

magvas barnakiflit joghurttal vagy kefírrel

tudsz venni egy csoma sonkát és 1 paprikát és megcsinálni a szobádban

lehet venni tégelyes túrót ahhoz tudsz enni gyümölcsöt vagy abonettre/pufirizsre tudod kenni finom, tápláló

diákcsemege se rossz ötlet szerintem igaz hogy olajos mag meg stb de egy héten egyszer szerintem nem árt

van ivókefír 500ml-es ha azt reggel megiszod szerintem tutira kibírod ebédig mert laktató

van ilyen tasakos mozzarella sajt golyók, azok nagyon finaom, egy zsömlébe (ami lehetőleg barna magvas, tk stb) beleteszed a felét ás valamilyen zöldség a másik felét meg egy másik ugyanilyen zsömlébe 8ez pl ha 8 órád van akkor jó mert így megvan az ebédidőben a kajád is és finom is) vagy kiteszed az ablkaba most tél felé közelítve és megeszed vacsorára vagy megcsinálod másnapra

nagyon finomak ezek a paradicsomos, citromos, saját lében lévő halkonzervek, ezekhez elég az az abonett vagy a pufirzs vagy egy szelet kenyér mert ezek táplálók is finomak is

van cottage cheese azt édeseb és sósan is lehet kenni eknyérre/abonettre

körözött abonettre kenve hozzá retek avgy uborka

olyan nincs hogy nem hizlal max kevesebb kcal-t tartalmaz de igazából ne a kcal számold hanem az aányokra is érdemes figyelni (zsír, szénhidrát, fehérje)

amibe nincs kalória az nem jó, kivéve az ásványvíz avgy a csapvíz (mert pl a kola light vagy a zero-ba vagy ezek a különféle mesterséges édesítőszerekkel készül 99ft-os 2 literes "narancs, málna vagy különféle ízesítésű üdítőkbe" nincs kalória de azok nem jók (nem tudom hogy te szoktál e ilyeneket inni, van egy barátnőm aki ezekből iszik nap 8-10literrel mert itatja magát és mivel "jó" izük van egyszerre megtudsz inni belőle 0.5liter is így eltömít de rá fél órával megint korog a gyomrod megint fél liter ebből a löttyből azt kész jól is vagy lakva de ez nagyon nagyon nem jó nem szabad csináli"

sose koplalj és ne legyen a kaja a "központi" témád mert az egy ördögi körforgás, sose lesz vége és csak megkeseríti az életed, normálisan mindenből egyél, persze ha nem eszek reggelire kakaócsiga társait is chipset akkor nem lesz semmi baj, de azért ha megeszel akkor se fog összedőlni a világ:)

sok sikert!

2012. okt. 28. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Jó az előző válasza, csak sok helyen nemegészen diétás... sőt egyáltalán nem.


Diétában gyümölcsöket nem eszünk. Oké hogy gyümölcscukor, és hogy állítólag jó... de igazából a szervezet semmit nem tud kezdeni vele, csak zsírként raktározni.


A szénhidrátbeviteled származzon zabpehelyből(ez a legjobb), esetleg müzliszeletből(ha nincs más), rizsből, teljes kiőrlésű kenyérből, és rengeteg zöldségből.


Fehérjebevitelre már érdekesebb a dolog. Az összes fajta soknkát, szalámit, parizert, felvágottakat el lehet felejteni. Húsnak néznek ki, viszont értékes tápanyagtartalmuk a nullával egyenlő. Ugyan ez vonatkozik a virslire, májkrémre és társaikra. A tejet is kerüld.


Mi a megoldás? Cottage chese, sovány túró, sovány sajtok, szója, és tojás. A halkonzervek is jók, de az olajat öntsd le róluk. Jó lenne egyébként ha otthon megsütnél annyi sovány húst amennyit tudsz, majd a koliban beraknád a hűtőbe... az a legjobb. Csirkemell rulz. Ha tényleg nem tudsz ilyenekből eleget enni, akkor érdemes beszerezni valami olcsóbb fehérje táplálékkiegészítőt. Attól hogy por, még nem mű, és nem káros, ne félj tőle.


Igyekeztem olyanokat írni amik tényleg sok energiát adnak, de nem hízlalnak és nem egészségtelenek. Az hogy hogyan miként eszed meg, rád van bízva. Ajánlom egy kisebb ételesdoboz beszerzését, hogy a suliba is el tudd vinni :)

2012. okt. 28. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

"olyan nincs hogy nem hizlal max kevesebb kcal-t tartalmaz"


Ez nem egészen igaz :) Hogy hízlal-e az attól függ, hogy a szervezet tudja-e máshogy hasznosítani, mint zsírként raktározni. A magas glikémiás indexű szénhidrátokat nem tudja, azok hízlalnak akkor is, ha csak keveset eszel.


A kalóriákat egyáltalán nem érdemes számolni. Sőt, nem is kell. Egyedül az számít, hogy meglegyen a napi szénhidrát és fehérjebeviteled. :) Mellé rendszeres aerob, kardió mozgés kell.

2012. okt. 28. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Utolsó, és a zsírbevitellel mi van?
2012. okt. 28. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Shoryuken válasza:

Én vagyok, csak bannolták az előző accom :D


Szóval a telített zsírokat (állati zsírok, étolaj) kerülni kell. Telítetlen/többszörösen telítetlen zsírsavakra viszont szükség van. Napi egy evőkanál tökmgolaj vagy lenmagolaj például tökéletes a célra. Ha nincs más, helyettesíthető pl 1-2 marék dióval.

2012. okt. 28. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!