Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Zumbával karban lehet tartani...

Zumbával karban lehet tartani az alakom? (kép)

Figyelt kérdés

Napi 1 órát zumbázom és 1200 kalóriát eszem akkor 1 hónap alatt mennyit lehet fogyni?


[link]


(felemászoknixd.)


2012. okt. 31. 20:22
1 2 3 4
 31/36 A kérdező kommentje:
De nem kértem a véleményed:D Látom nem érted :DD
2012. okt. 31. 21:37
 32/36 anonim ***** válasza:
Igen, Wash, ne kötöszköggyé'!
2012. nov. 1. 01:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/36 anonim ***** válasza:
100%

A kérdésed hülyeség. Először az alakodat akarod tartani, utána pedig nem vagy vele megelégedve, sőt még fogyni is akarsz.

A 2. kérdésedre úgy szint nem lehet választ adni, mivel nem tudjuk a kalóriaszükségleted és a zumba által elégetett kalóriák számát.

Ebből kiindulva nem lehet értelmes választ hozzáfűzni a kérdéshez.


Véleményem szerint nem fogynod kéne, hanem ahogy már egyesek megállapították, formásodnod kell(izmot felszedned, ne félj nem leszel tőle Arnold Schwarzenegger). Én Zumba helyett futást ajánlok: feszes lesz tőle a feneked, a combod és mivel (ha) kint csinálod egészségesebb is. Emellett csinálhatsz fekvőtámaszokat, tolódzkodást, guggolást, felülést, hasprést, lábemelést, törzsemelést, húzódzkodást, a legtöbb gyakorlatot magad is megtud csinálni otthon, max. egy húzódzkodó kell. Elején nehezen fog menni, de idővel javulni fog. Ingyen van. Esetleg, ha van lehetőséged edzőterembe menni akkor menny, bár szerintem bőven elegek neked azok a gyakorlatok amiket felsoroltam + futás és látványos eredményeket érhetsz el.


Az étrendedet nem ismerem, de szerintem normális edzés mellé 1200 kalória édes kevés lesz. Ahogy írták, figyelj a fehérje bevitelre, bár én a 3g/kg-t túlzásnak érzem, esetleg testépítőknek kell annyi, de az ő körükben az elmúlt években a 0,5g-ról jött fel 3g-ra (értem ezalatt, hogy 1 éve még mindenki 2g-mmal erőlködött). Szerintem nem is a mennyiségre kell figyelned, inkább a minőségre. A mennyiségre figyelést nem arra értem, hogy nyakalj be reggelire 10 db főtt tojást, 0,5 kg sonkával és 1 kg kenyérrel. Fehérje porra sem kell költened. Változatosan étkezz, emberi adagokat fogyassz és akkor nem fogsz hízni. Pl. étcsokit, olajos magvakat is nyugodtan fogyaszthatsz mivel olyan anyagok találhatók bennük amik a szervezetszámára nélkülözhetetlenek (pl. eszenciális zsírsavak). A hangsúly a mértéken és a változatosságon van. Felesleges túldramatizálni. És még fontos, hogy ne úgy tekints erre mint egy szakasz amin minél előbb túl akarsz lenni, hanem építsd be a mindennapi életebe és váljon az életed részévé, hidd el megfogja hálálni a tested (magyarán ne 1 hónapig csináld, mert annak semmi értelme).

2012. nov. 1. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/36 anonim ***** válasza:

Én is Zumbázok, bár én már 99,5 vagyok (107-ről), de durván heti 2 kg meg van, neked ez nem lesz meg, nem vagy ekkora dög, mint én. :)

És tényleg vigyázz, ne ess bele semmi hibába!

2012. nov. 1. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/36 VVMMvvmm ***** válasza:

Nem óhajtok belefolyni a vitába, de szabad legyen valamit

felvetnem. Valaki írt itt az ún. modell alkatról.

Az milyen? Például azok a vézna modellekről van szó

akiknek igazán nincs jó alakjuk.A kápen szereplő lány

alakja jobb ezeknél.Sajnos ma ott tartunk hogy van egy

csomó 100 kg körüli nő.Szerintem az elhízoztt nők

arány nő.Ebben a helyzetben a képen látható alak egész

jó.

2012. nov. 1. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/36 anonim válasza:

Nekem is "nagyobb lett a vádlim" a sok erősítéstől és a futástól,de mikor elkezdtem zumbázni,kb. 3 hónap éreztem és láttam,hogy szálkásodott.

Előtte nem tudtam venni magamra hosszú szárú csizmát,ami tetszik.

Ma térd felettig ér:)

2012. dec. 28. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!