Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Van több olyan ember is itt,...

Van több olyan ember is itt, akinek 20+ feleslege van?

Figyelt kérdés
Olvasom a kérdéseket, de többnyire csak 45-55 kilósakat látok. Ez azért van, mert az igazán kövérek azért nem fogynak, mert be sem néznek ebbe a kategóriába és végülis azért kövérek, mert nem érdekli őket a súlyuk, esetleg szégyellik és nem mernek kérdést kiírni...? Csak azt szeretném tudni, hogy ha van valaki, aki hasonló többlet súllyal küzd, akkor eddigi tapasztalatait megosztaná-e, hogy erősítsük egymást. Én 6 kilót fogytam eddig és még 20-at szeretnék. 83 kiló vagyok jelenleg. Ti milyen módszerrel fogyóztok?
2009. aug. 15. 00:22
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Nekem 20 kiló feleslegem volt, most már csak 10 :) És nem voltam NAGYON kövér. 71 kiló voltam, 1 évvel a kisfiam születése után, most olyan 61-62 kiló vagyok, jó lenne 50-re lefogyni, mert én elég alacsony is vagyok sajnos. De még 70 kilósan sem tartottak kövérnek az emberek, csak husisnak. Most pont annyi kilós vagyok, mint 20 éves koromban, amikor terhes lettem (22 vagyok most). Csak hát mostmár sajnos ez nem úgy oszlik el rajtam, mint anno, és igazából akkor is volt kis feleslegem, csak nem volt feltűnő, mert baromi feszes volt a bőröm mindenhol és szép egyenletesen oszlott el rajtam a felesleg.


Amúgy az én módszerem végtelenül egyszerű: reggel megeszem bármit (két napja egy fél tábla csokit reggelizem pl), mert reggel kell az energia, hogy bírjam egész nap. Reggeli és ebéd között, ha megéhezem, akkor jöhet mondjuk egy alma vagy ilyesmi, ebédre attól függ mennyi pénzem van, jobb esetben csinálok valami finom husit, de köretnek semmi tészta vagy rizs, vagy kenyér, csak zöldséggel eszem. Ha kevesebb pénzem van, akkor valami főzelék, de nagyon minimális habarással. Ha pedig kicsit bele akarok húzni a dologba, akkor pár napig ebédre is és vacsorára is zöldséglevest eszem, mindenféle finom zöldségből. Amúgy vacsira salátázni szoktam. És bármikor, ha megéhezem, megeszek egy almát vagy ilyesmit. Ezek mellett figyelek arra, hogy sokat igyak, napi 3-4 liter vizet is megiszom. Régen erre egyáltalán nem figyeltem, volt hogy fél litert ittam csak naponta. És arra is nagyon figyelek, hogy amit eszem, az rostban gazdag legyen. Mellette (nem naponta) mozgok is, a youtube-on nagyon jó kis videók vannak, csak beírom a keresőbe hogy fitness és kiad egy csomó jót, arra figyelek, hogy ilyenkor mindenhol megmozgassam magam. De ezt nem csinálom naponta, csak kb 2-3 naponta szoktam, és nem is ugyan abban az időben.

Amúgy nem vagyok túl szigorú magammal, ha olyan a helyzet, akkor simán megeszek bármit, de itthon nem tartok olyan kaját, amit nem lenne szabad ennem (kivétel a reggel, akkor bármit), de pl. ha vendégségben vagyok, akkor lazán eszek akármiből. Csak akkor este tutira torna van :) De még sört is iszom néha, mert szeretem. Csak semmit nem viszek túlzásba, és alapjában betartom azt, amit felállítottam magamnak. Különben sem akarok nagyon gyorsan fogyni, mert már így sem elég feszes a bőröm sajnos, hát még ha hirtelen fogynék sokat, olyan kötény hasam lenne, ahogy az a nagykönyvben meg van írva, ezt pedig szeretném elkerülni.

2009. aug. 15. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Ja, előző vagyok, csak hogy valami vidámság is legyen, először úgy olvastam a kérdést, hogy 20+ felesége van :D Azért is nyitottam meg a kérdést, mert erre azért igazán kíváncsi lettem :)
2009. aug. 15. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim válasza:
100%
sziasztok! rajtam is nagyon sok felesleg van. és sajnos nem tudom leadni. nagyon sokszor próbálkoztam már, de nem tudom azt csinálni, hogy éheztetem magam. :S én nagyon szeretek enni... sajnos. de már több mint egy hónapja elkezdtem sporloni és próbálom betartani, hogy nem eszek este..... valamikor ügyi vagyok.... én 168cm és 94kg vagyok. és azt hozzáteszem, hogy én 54kgról kezdtem... szóval nem voltam én ilyen kövér...... tehát nekem több mint 20kg feleslegem van
2009. aug. 15. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Nekem is bőven 20+ om van. 3 hónapja fogyózom kellett hozzá elszántságeddig mindig kifogásokat kerestem. 165 cm vagyok és májusban már 109 kg voltam. Most 95 kg vagyok de nem állok meg 80kg ig utánna pedig még 10 és már boldog is leszek. Valaha sportoltam de abbahagytam akkor rakodott rám ez a sok felesleg. Soha nem voltam vékony inkább olyan formás ezt szeretném visszakapni.

Nagyon nehéz de vannak időszakok mikor rá se bírok nézni a kajára. Amúgy 90 napost csinálom aminek holnap vége de nem hagyom el teljesen mert nekem bevált. Jó kajákat lehet csinálni és nem éhezel. Most elkezdek majd sportolgatni is mert eddig nem bírta volna a szívem de most eljött az én időm. Egy évet adtam magamnak jövő nyár elejére szép akarok lenni és végre bikinit felvenni:)

Neked csak annyit üzennék hogy elszántság és akaraterő ennyi a titka a dolognak.

2009. aug. 15. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Már lefogytam egyszer, meg is tartottam, csak a terhesség alatt feljött újra, de tudom, hogy le fog menni. :) Sok sikert kívánok nektek is! Ne adjátok fel, mert előbb-utóbb látszik az eredmény, ha nem is gyorsan.
2009. aug. 15. 09:33
 6/7 anonim ***** válasza:

Szia!

Nekem már csak 16 van hátra. 4 kiló már lement:)! Én is terhesség után vagyok. Amúgy sosem voltam sovány, és már többször is leadtam 10 kilót:(

A legutóbbi 3 éve volt. Azt a terhességig meg is tudtam tartani, mert rendszeresen futottam. Most is ez a terv, félidőnél elkezdek kocogni, majd futni.

Sok sikert mindenkinek!

2009. aug. 15. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Nekem plusz 30 van :P

94 kg vagyok, és 166 cm magas. Nem szűltem, csak 20 vagyok. Hát, elég szégyen. Amikor 13 évesen 70 kg voltam, anyum elkezdett hajtani, hogy fogyjak le. Akkor 3 hónap alatt fogytam 8 kg-t, tök jó volt, de fél év alatt visszajött, és 78 lettem. Akkor megint fogyó, ami megint visszajött, 82 lettem, azt tartottam néhány évig, 2-3, aztán amikor megismertem párom, hamar 86 lettem. Fogamzásgátló, stb. Jártam akupunktúrára, ez 17 éves koromban volt. Sikerült 8 kilót leadni, megint 78 voltam, és boldog :) Jó úton haladtam, de nem volt pénz a következő akupunktúrára, ezért elkeseredtem nagyon, és mindent összeettem. Akkor lettem 94. Aztán 89 fogyival, aztán 96 voltam karácsonykor, márciusban már csak 88, aztán most 94 vagyok, és ismét fogyózom. És minden 13 éves koromban kezdődött, már nagyon unalmas, hogy erről szól az életem, és szánalmas, hogy egész életemben a súlyommal küzdök. Mások elszánják magukat, és lefogynak, és nem szedik vissza, én meg itt szórakozok, ezt5 megelégeltem 1 hónapja, amikor kiderült, hogy asztmás lettem, úgyhogy most komolyan lefogyok, és megtartom a súlyom. Elég a kifogásokból. Nem akarok többet szánalmas vesztes lenni, sikerülni fog.

Egészséges életmódra törekszem, napi 5x étkezés, sok-sok zöldség, sok fehérje, kevéske szénhidrát, az is reggel, 1200 kcal kb, és egy héten 6x 1 órát edzek. Napi 3 l vizet iszok, és semmit nem vonok meg magamtól, mindenből minimálisat eszek. Nem parázok, hogy jaj, ez biztos hízlal, mert nem határidőre fogyok, ráérek. Szedek L-karnitint is, tegnap óta, majd kiderül, használ-e. Járok infraszaunába is, és ami a legjobb: már nem nagyon foglalkozom a kajával, nem gondolok állandóan az evésre. Tényleg megváltozott a szemléletem!

Sok sikert neked is!

2009. aug. 15. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!