Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Testépítők! Miért jobb a...

Testépítők! Miért jobb a keményítő tartalmú szénhidrát a sima cukroknál? Egyáltalán jobb? Mikor jobb? Csak izomépítésnél vagy szálkásításnál is?

Figyelt kérdés
Valaki elmagyarázná nekem ennek a fiziológiáját? (a kérdés apropója, hogy az edzőm azt mondta, hogy ne egyek banánt, viszont ha szeretem egyek nyugodtan sütőtököt, mert abban sok a keményítő, mint az édesburgonyában... mi a különbség?)
2012. nov. 19. 13:56
 1/2 anonim ***** válasza:

Erre majd valaki lehet ad kielégítőbb választ, de annyi biztos hogy a keményítő összetett szénhidrát a testnek cukorrá kell lebontania mielőtt az inzulin elszállíthatná, ezért valamivel egyenletesebben ad energiát és valamivel kisebb a glikémiás indexe (de még mindig magas)

edzés után a leggyorsabb szénhidrát a legjobb de a nap többi részében meg a leglassabb. Szálkásításkor az edzés utáni turmixba kevesebb cukor kell ,vagy lehet hogy semennyi, étrendtől és alkattól függ.

2012. nov. 19. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
A banánban sok a fruktóz és a kálium, kemény edzéshez a banán kifejezetten jó, mert az idegsejteknek szüksége van rá, hogy a Na-K pumpa működni tudjon. A keményítő egyenletesebben ad energiát, mint ahogy előttem is írták, lassabban a bontás. Edzés után gyors ch kellene, dextóz a legjobb. A fruktózt hanyagold, edzés szempontjából teljesen jelentéktelen és felesleges.
2012. nov. 19. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!