Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Testalkattípus meghatározásnál...

Testalkattípus meghatározásnál, a csuklós módszer (mutató és hüvelykujjal átfogni a csuklót) akkor is jó, ha valakinek nagyon kicsi a keze, és rövidek az ujjai?

Figyelt kérdés
Az átlaghoz képest extra mini kezem van, viszont alacsony is vagyok 160 cm. 19/L
2012. nov. 22. 16:41
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
44%
Ez milyen módszer, tudsz egy linket betenni?
2012. nov. 22. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
[link] Itt bár azt írja középső és hüvelykujjal fogjuk át a csuklót, viszont máshol mutatóujjat írnak. De mind1 sehogy nem érem át XD
2012. nov. 22. 17:12
 3/12 A kérdező kommentje:
Azért furcsállom mert a csuklóm is nagyon vékony, viszont a kezem kicsi, de jellemzések alapján az ektomorf kizárva, szval mezo-endo között vacilálok.
2012. nov. 22. 17:14
 4/12 anonim ***** válasza:
44%
Én ezek alapján az egyik kezemen ekto lennék a másikon mezo, a testem meg kb mezo és endo közötti, szal nem tudom mennyire lehet erre alapozni.
2012. nov. 22. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim válasza:
89%

Ez mekkora baromság. :)) Barátnőm madárcsontú, elképesztő vékony csuklóval, hozzá hosszú, vékony ujjakkal, és ehhez társul több 10 kiló súlyfeleslege.

Ez egy nagy hülyeség. :D

2012. nov. 22. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
44%

Én ezek szerint ektomorf vagyok, mert simán egymásra hajlik a csuklómon átfogva a középső és a mutató ujjam. "Szembetűnően vékony testalkat jellemzi, hosszú végtagokkal, keskeny medencével. Gyors anyagcseréjüknek köszönhetően sokkal kevesebb zsír és izom van testükön."

Na most én 83 kg vagyok(172 cm), kifejezetten szélesnek mondanám a medencém, ami azt illeti én nagyon nem mondanám hogy kevés zsír és izom van a testemen...szerintem ez a csuklós dolog hülyeség...


16/L

2012. nov. 22. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Hmmmm... akkor ezzel a módszerrel nem jutok sokra úgy látom :) Esetleg valaki tudna valamit ami alapján, betudnám magamat sorolni valamelyik testtípusba?
2012. nov. 22. 18:29
 8/12 anonim ***** válasza:
51%

Ez a módszer éppen azon alapul, hogy a csontok (ujjak) hossza és a csontok (csukló) vastagsága közti arány megadja az alaptipust: endo-, mezo-, ektomorf.


Ez a NEM elhizott személyekre vontakozik, hanem az egészségesen élö, normálisan táplálkozo egyénekre. Tehát NEM a jelenelgi súlyára vonatkozik, hanem az adottságaira.

2012. nov. 22. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim válasza:
Őőőő..ki pontozott le, és miért? :)
2012. nov. 22. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

tegnap 19:23

Nem egészen.

Mivel pont arról szól a dolog, hogy az ektomorf nem tud hízni.

A mezomorf átlagos, hízhat, de könnyen le is tudja adni.

Az endomorf pedig alapból tömzsibb, hízékony alkat, baromi könnyen elhízik, és nagyon nehezen adja le.


De a kezes módszer nálam sem okés, egyik kezem szerint endo, másik szerint mezo:-D

2012. nov. 23. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!