Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Nem tudok lefogyni! Mit...

Nem tudok lefogyni! Mit csinálok rosszul? Betegség? Szükségem lenne egy vizsgálatra de nem csinálják meg mert kövér vagyok!

Figyelt kérdés

Ördögi kör! Nem tudok lefogyni, pedig szükségem lenne egy MR vizsgálatra, de visszautasítottak nyár közepén, mondván fogyjak le a vizsgálathoz. Csúnya hormonzavarom és inzulinrezisztenciám van. Az orvosom hipofízis adenoma gyanú miatt kérte a vizsgálatot.

Azóta (3 és fél hónap) lecsökkentettem az étkezésemet, teljes kiőrlésű lisztet használok, nem eszem édességet, csak húsokat halat, tojást, tejtermékeket, mértékkel magvakat, kevés szóját, zöldségeket. a napi adagom összesen már csak 300gramm étel kettéosztva ebédre és vacsorára, reggelizni csak néha szoktam.

heti 4x1 órát és 3x 100 percet edzek, és az említett 3 és fél hónap alatt 3 kiló ment le.

megint vissza fognak utasítani a vizsgálatnál mert nem fogyok. A dokim meg nem érti. Azt mondja ilyen indokkal nem is utasíthattak volna vissza beteget.


nem tudom mit csináljak még. mit csinálok rosszul?

normális válaszokat ha lehet. nagyon el vagyok keseredve.


2012. dec. 4. 18:40
 1/8 anonim ***** válasza:
Nemed,korod, magasság,testsúly?
2012. dec. 4. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

175cm 150kg voltam ... nevetséges 3 kg minuszom van most.

nő vagyok 26 éves


több centi lement már rólam : ezek mind körméretek centiméterben


mell: 125-122

derék: 110-97

has:140-129

csípő: 135-125


de a súlyom kvázi semmit nem változott.

2012. dec. 4. 18:57
 3/8 anonim ***** válasza:

Ha a hormonzavar miatt vagy kövér, akkor sosem fogsz lefogyni, hiába is koplalsz.

Kérj beutalót teljes laborba és endokrinológiára is.

2012. dec. 4. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

ezeken már túl vagyok. pajzsmirigy alulműködésre, inzulinrezisztenciára, magas prolaktinra szedek gyógyszereket. L-thyroxin, meforal 1000 (2x1), bromocriptin.


nincs már ötletem. marhára tudnom kéne van e hipofízis adenomám amire a doki gyanakszik, de MR nélkül nem tudom meg, lefogyni nem tudok, anélkül meg nem vizsgálnak meg. nem tudom mit csináljak.

2012. dec. 4. 19:10
 5/8 anonim ***** válasza:
Magánrendelőben sem csinálják meg a vizsgálatot?
2012. dec. 4. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

hát ezt nem tudom. magándokim van , ő utalt be azokhoz akikhez mennem kéne , mert velük van kapcsolatban. mikor visszautasítottak, akkor azt mondta a dokim hogy kérjek másik időpontot ugyanoda. nem hiszem hogy máshoz fog beutalni. gondolom máshol is van súlyhatára a gépeknek. mennem kell a másik időpontra akkor azért megpróbálom felvázolni nekik a dolgot. vagy mondják meg ők a dokimnak hogy nem vizsgálnak meg....


lehet hogy azóta már meddő is lettem, ha az a bajom amit a doki mondott...

2012. dec. 4. 19:14
 7/8 anonim ***** válasza:
Próbálj meg szénhidrát mentesen étkezni pár napig.Mármint a fő szénhidrátokat,és csak zöldséget fogyassz helyette hussal és zsiradékkal.Szóját ne egyél magas a hormontartalma,a tejtermékeket sem ajánlom,hátráltathatják a fogyást.Reggelizned mindenképpen kellene, minimum 1főtt tojást.Sok sikert.
2012. dec. 4. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:

Szia, tudatos étrendtervezésen, és kalóriaszámoláson gondolkoztál már?


Ökölszabályként elmondható, hogy testsúlykilogrammonként kb. 25 kcal-ra van szüksége a szervezetnek alapjáraton.


Ha ennél kevesebbet viszel be, akkor törvényszerűen fogynod kellene. Ha mégsem, akkor felborult a világ rendje, mert semmiből nem lesz valami... Az energia nem vész el, hanem átalakul.


Az a probléma a modern élelmiszerekkel, hogy finomítottak és nagyon nagy a kalóriatartalmuk. Így ha jó kalóriamérleget akarsz. Nevetségesen keveset kellene belőlük fogyasztani. Mivel könnyen emészthetőek, gyorsan átszalad a gyomron és 2 óra múlva újra ennél... Egyél rostos ételeket azok lassabban szaladnak át (zöldség, gyümölcs ugye, de teljes kiőrlésű tesco volkorn kenyér, és korpovit keksz is megteszi). És mindezek felett számolj kalóriákat nézd meg, hogy mi van írva a dobozokra és lehetőleg szerint ne haladd meg a testsúlyod*25-öt soha sem.


Keményen edzeni nem szükséges: bőven elég hogyha minden nap sétálsz 30-60 percet, amerre kedved tartja, akár lakáson belül fel-alá, vagy a lift helyett lépcsőn mész fel a lakásba. Amilyen tempóban bírod olyanba csináld.


Életmódot kell váltani, és soha se tekinteni vissza, ez csak lelki meg akarat erővel megy. A gyógyulás fejben dől el, semmilyen gyógyszer vagy orvosi kezelés nem segít, hogyha nem akarsz meggyógyulni...


És ne várj gyors sikert, ezen tanácsok betartásával kb. 0,5-1 kilót fogyhatsz hetente. Szóval legjobb esetben is több, mint 1-2 évre lesz szükség, hogy minden helyre álljon.

2013. dec. 26. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!