Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Hogy jut el vki odáig, hogy...

Hogy jut el vki odáig, hogy 20-30kg vagy több felesleg legyen rajta?

Figyelt kérdés

Úgy értem, hogy nem veszi észe hogy hízik? Vagy nem érdekli? Nem tudom felfogi, hogy vkinek ennyire ne legyen fontos a külseje!!! Ha elkezd hízni, felszedett már 5 kg-ot, akkor észre kellene vennie, hogy nem úgy állnak rajta a ruhái, ahogy eddig... miért nem változtatnak ilyenkor az emberek?

Most nem azokra gondolok, akik betegség miatt híztak meg!! Számomra ez felfoghatatlan!!!!!


2009. aug. 21. 08:16
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
87%

Gondolom, még fiatal vagy...

idösebb korban (40 fölött) már egy hét alatt is össze tud jönni 4 - 5 kiló plusz, de leadni már nem megy olyan könnyen, mint 30 alatt (egy-két nap odafigyelés és már rendben is van minden), hanem több hetes komoly erölködéssel tud csak visszafogyni. Ezenkivül rendszerint nincs is elég ideje, meg energiája csak magával foglalkozni.

2009. aug. 21. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
93%

Szia! Én fiatal vagyok és több mint 30 kg felesleg van rajtam. Aki nincs benne, nem éli át, nem érti hogy hízhat meg így az ember anélkül, hogy tenne valamit. Én is látok kövér fiatalokat az utcán és arra gondolok, olyan szép lenne ez a lány ha lefogyna, miért nem fogy le? Aztán kiröhögöm saját magam hogy rólam is ugyanezt gondolja mindenki mert én is nagyon kövér vagyok.


Én így híztam meg: mikor felszedtem pár kilót úgy akartam fogyózni, hogy "ma még utoljára teleeszem magam és holnaptól kőkemény diéta és testmozgás". Aztán reggel felkelek és érzem nincs erőm hozzá, és aznap megint azt mondom hogy "ma még utoljára teleeszem magam...."

És képzeld el hogy ezt eljátszom magammal heti háromszor. Ne is csodálkozzak rajta hogy így nézek ki!


Hogy miért nem fogyok le? Mert az étel rabja vagyok. Olyan mint a drogfüggők és alkoholisták függősége.

2009. aug. 21. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
84%
en pont a masik veglet vagyok. En gyerekkoromban hiztam meg, ez szerintem a szülö felelössege, olyan 7 eves korom körül. Nehezitette ilyen szempontbol a helyzetemet, hogy engem SOHA nem csufoltak miatta (es nem is jutott vissza hozzam, hogy a hatam mögött megtettek), pedig 7-8 evesen esetleg ez elrettentö lehet. 12 evesen elvaltak a szüleim es azota abszolut teljes mertekben banatevö vagyok. Ahogy stressz helyzet er rögtön szenhidratot kivanok. Az akkor beidegzödött rossz szokasokat eleg nehez levetközni, mindezt ugy, hogy 19 eves koromig elvonalban sportoltam. Amikor abbahagytam, akkor jött csak igazan a hizas, azt meg tenyleg kesön veszed eszre, mert ugyanannyit ettem, mint mikor meg napi 4 orat edzettem, de sport közelebe nem mentem, egy idö utan eszreveszi az ember, akkor megijed elkezd koplalni lemegy 10, visszajön 15. 23 eves vagyok, most talan megtalaltam a helyes iranyt, alakulok :)
2009. aug. 21. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
75%

Igen, nagyon sokan stresszes életet élnek és ha nem jön össze valami rögtön a kaja után mennek.

rajtam is van felesleg, és pillanatok alatt felkúszik jó pár kiló, ha ugyanolyan életet élsz, mint mindig, csak valamit kihagysz az életedből egy idő után. Alkatomnál is fogva erősebb csontozatú vagyok, így már alapból nagyobb vagyok (persze nem olyan vészes)suliban rendszeresen minden nap végig nyomtam a tesiórákat, plusz heti 3x edzésre jártam. ahogy kikerültem abból a közegből ugyanúgy életem az életem, annyi különbséggel, hogy nem sportoltam, hopp 10 kiló pillanatok alatt. Azt meg már nem olyan könnyű leadni. Utána kirepültem a szülői házból jó két vére, és önellátó lettem, azt ettem vagy azt ittam amire volt pénz, lehetősége, napi több km-t kellett gyalogolnom, le is csúszott több mint 10 kiló. Igen ám, de visszakerültem a szülői házba, azt ettem, amit elém raktak jó formán, nem kellett semmit nélkülöznöm, mert "jajj kislányom, egyél" amennyi jól esik és hopp 3 hét után azon kaptam magam, hogy hopp ott van 15 kiló plusz...

Szóval könnyű elhízni, ha valaki hajlamos rá és ha felcsúszik 10, és nem váltasz életmódot, csak elkezdesz fogyózni, hogy az a 10 lemenjen, utána vissza állsz arra, mint azelőtt visszajön 15, aztán le 15, vissza 20 és így tovább...

2009. aug. 21. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
75%
én is voltam elhízott és ezért tudom milyen nehéz az a helyzet. én 13 éves koromban kezdtem el hízni , amikor abbahagytam a táncot, és a szüleim nem tettek semmit én meg ugye gyerek voltam nem is érdekelt, aztán persze a gimnáziumban már kicsit rosszul éreztem magam a csinos lányok között,mindenki csak mondta hogy fogyjak le de senki nem mondta hogy hogy. mármint sem a tesitanár sem a szüleim senki. Magamtól meg nem tudtam sehogy sem lefogyni ,de nekem szerencsém volt mert 18 éves koromban , csak úgy magától elkezdtek lemenni a kilók, nem sportoltam, igazából nem diétáztam és lement 12 kiló pár hónap alatt.És az a poén , hogy én magam sem vettem nagyon észre csak mikor az iskolaorvos megmért, megdícsért hogy milyen szépen lefogytam (akkor voltam 55 kiló) na akkor nagyon meglepődtem , mert előtte 67 voltam. aztán évekig tartottam azt a súlyt semmi diéta nélkül. de két éve életmódot váltottam , azóta hetente többször mozgok odafigyelek az evésre és 49-50 kiló között vagyok. Szóval most majdhogynem sovány vagyok :) na de a lényeg amit akartam írni, hogy ha az emberen már egy adott súlyfelesleg van és nem érzi jól magát a bőrében akkor sokszor tényleg az evésbe menekül az ember. szóval egy ördögi kör. és oda kell figyelni a másikra ha elkezd hízni. Én megfogadtam hogy ha gyerekem lesz akkor figyelni fogok és nem hagyom hogy elhízzon, mert a szülők igenis sokat tehetnek.
2009. aug. 21. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
75%

én soha nem voltam sovány, de kövér sem. Olyan jó kis husi =)

terhességem alatt lefogytam 15 kilót, ami annak volt köszönhető, hogy nem tudtam enni, és nagyon sokat hánytam. Amikor megszültem, egy hónap alatt 23 kilót híztam, ami azért volt fura, mert nem zabáltam.

Elmentem a belgyógyászhoz, majd endokrinológushoz, és kiderült, hogy hormonzavart kaptam.

Most 100 kiló vagyok, de a max-om 106 volt.

3 éves a fiam, most tartok ott, hogy TALÁN! hatnak a gyógyszerek, és ha sikerül visszaállítani, vagy szintentartani a hormonjaim, akkor elkezdhetek a fogyásra koncentrálni. Addig orvosilag nem ajánlott bármit is tennem.


Szóval így is meg lehet hízni, és ez ellen nem is nagyon lehet tenni.

2009. aug. 21. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
83%

Engem nem is érdekel, de aki írta, hogy na majd holnap diéta, az az igaz. :)

Ez van, vannak ilyen emberek, ha nem tetszik lőj le minket, vagy magad.

2009. aug. 21. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
75%

Helló!


Már fentebb említették hogy ha nem vagy benne akkor ezt nem érted meg.

Én kb. 8 éves korom óta kezdtem el híni, mikor az iskolát elkezdtem és a mamámnál ebédeltem mindig, mondani se kellett mindig a kedvencemet főzte és ő még zsír, cukor, finom liszttel főz.

Mikor nyolcadikos voltam akkor majdnem 100 kiló voltam. Kb. 6 osztálytól már lehetett látni hogy nincs ez rendbe, de mivel a családom nagy része túlsúlyos így nem lógtam ki a sorból.

16 évesen 120 kiló voltam, akkor volt egy elhatározás, koplalással és önsanyargató mozgással lefogytam 25 kilót, de egyik napról a másikra hagytam abba és kb 4-5 év alatt vissza is jött.

A legtöbb akkor jött vissza amikor fősulis lettem. kb olyan 105-110 kiló lehettem mikor elkezdtem a fősulit, és második év végére 125 kiló voltam. Ez legfőképp annak volt köszönhető hogy a tanulás,vizsgák okozta feszültséget édességben vezettem le. (Illetve jó tanuló révén mindig kaptam ösztöndíjat és nem sajnáltam magamtól semmit, esti sörözgetés, chips evés stb...)

tavaly volt egy elhatározásom hogy életmódot változtatok.

Rájöttem hogyan kell egészségesen táplálkozni, rájöttem hogy a diéta nem egyenlő a koplalással, hogyan lehet szeretni a sportot, örömöt lelni benne. lefogytam majd 40 kilót és most sokkal jobban érzem magam :)

2009. aug. 21. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
75%
előző vagyok, hozzátenném hogy fiú vagyok :)
2009. aug. 21. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
75%

Sajnos sokáig nekem is volt egy majdnem 20 kilós túlsúlyom. Tinikoromban alakult ki, hirtelen sokat nőttem, és bár mozogtam, sportoltam eleget, a megnövekedett tápanyag-igény miatt szinte állandóan ettem, egy érkezésre három-négy körbe szelet kenyeret ettem meg... Észre sem vettem, hogy felkúsztak a kilók (általában otthon mackónadrágban voltam, a suliban is bő ruhákban jártam), mígnem ráálltam a mérlegre, és elszörnyedtem... Anyám meg állandóan kismalacnak szólított, minden egyes nap megjegyzéseket tett és ebből nagyon elegem lett.

Akkor elhatároztam, hogy lefogyok, és sikerült a legdurvább nulldiétával (semmit sem ettem fél évig, minden kajám egy bőgre tejeskávé volt reggelente - állítóag már nem kéne élnem ezek után) három hónap alatt a 170 centimhez 70 kilóról 50-re fogytam. Kb. úgy néztem ki, mint egy anorexiás (talán az is voltam), kiestem az összes ruhámból, kilátszott minden bordám...

Aztán beteg lettem pont az éhezés miatt, és akkor feladtam. Szépen lassan jöttek fel a kilók, és most kb. 62-63 kiló vagyok. Így nem érzem jól magam, szeretnék leadni kb. öt kilót. Most azon vagyok, hogy végre beálljon egy normális 57-58 kilóra a súlyom, és ne 100 centi legyen a csípőm... Akkor már elégedett lennék.

2009. aug. 21. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!