Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Miért áll ki jobban a hasam...

Miért áll ki jobban a hasam ha tegnap rendszertelenül ettem?

Figyelt kérdés
Vagyis vékony vagyok, de most jobban kiáll a hasam és ez idegesitő. Vagyis tegnap még tök normális volt, ma reggelre meg nem olyan mint szokott. Vagyis reggeliztem, mondjuk csak túrót gyümölccsel, aztán egy nagy szendvicset ebéd elött, ebédre meg csak két kis sütit, meg nem olyan sok csokit, utána este ettem egy kevés húst krumplival meg muffint, este meg ittam sört, plusz perecet. Ja meg vodkát. Persze tudom, hogy ez egészségtelen így meg úgy, ma kicsit hasmenésem is van, de most az nem lényeges, mert most ettől egy nap alatt hogy hízhattam volna meg hasra, hogy kiáll??
2012. dec. 22. 11:24
 1/5 anonim ***** válasza:
Na vajon miért? Mert tele van. Ennyi idő alatt nem lehet zsírt felszedni.
2012. dec. 22. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Gondolom eleve gyengék a törzsmerevítőid, a hasizmaid is, mindenféle puffasztó, neheze emészthető szutykot összeettél szendvics, süti - gabona, túró, krumpli, muffin, perec..


Tele is van az emésztőrendszered, meg puffadt is lehet.. ennyi, egy nap alatt nem lehet hízni, de nem tudom hol élhetsz és mit tanulhattál eddig a világról, ha ez kérdéses :)

2012. dec. 22. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Nem híztál el, és nem is a kaja mennyisége a baj, vagy a minősége.

Gondolom, nem ekkora mennyiséghez vagy szokva, talán sört sem iszol minden nap, ezért csak simán felfúvódtál. Amint megküzdött vele az emésztőrendszered, visszaáll a régi helyzet.

Egyik napról a másikra ennyit hízni - ne aggódj, ez csak nekem megy.

2012. dec. 22. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

A túró gyümölcs párosítás régen rossz... persze tudom, hogy desszertnek ajánlják, de a gyümölcscukor (fruktóz) a gyomorban fél óráig emésztődik...

a túró az fehérje => kell neki 2-3 óra emésztési idő.


Ha fruktózt eszel (gyümölcsöt) szénhidráttal (pl. süteményeknél) vagy fehérjével (joghurtos gyümi, túrós gyümi) akkor eltérő emésztési idejű ételeket eszel... mi történik a gyomrodban?

a gyümölcs "menne tovább" de nem tud továbbmenni a beleidbe, mert még ott van a túró, amit több időbe telik megemészteni. Így összeerjednek...

(ezért ajánlják hogy gyümölcsöt csak magába együnk, étkezés előtt sosem utána! pl. gyümölcsöt desszertnek adni VÉTEK!! megerjed a gyomrodban ha főétel után eszed)


Na, nálad is ez történt. Összeerjedt a gyomrodban => puffadást okozott.

Szendvicsben volt túró(körözött) vagy sajt? Ha igen akkor az is rossz párosítás... szénhidrát + fehérje ez is puffaszthat

hús krumpli ugyanaz


1 nap alatt nem hízhatsz mert 1 nap alatt nem tud a szervezet elraktározni nagy mennyiséget.

Ha 1,5 hétig így ennél na akkor felcsúszna 1 kg zsír, De így csak a béltartalom + megkötött víz ami miatt többet mutat a mérleg.

2012. dec. 22. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Összeerjed? Az erjedés mikrobák által végzett emésztés. Milyen mikrobák is élnek az emberi gyomorban..?
2012. dec. 23. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!