Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Ha több kalóriát viszek be,...

Ha több kalóriát viszek be, mint amit elhasználok hízás, ha kevesebbet, fogyás van. Ez így jó ötlet lenne? Többi lent.

Figyelt kérdés

Már nagyon kívánom azokat a kajákat, amit a többi normális ember eszik természetes módon.

Ha nem 2-3 óránként eszek kis adagot, kevésszer eszek, de legalább azt, ami jól esik, akkor is napi kcal-on belül tudnék maradni!

Az anyagcserém a napi 5 kaja mellett is szar, úgyhogy tökmindegy.

Légyegében: mi lenne, ha sokszor kis semmiket ennék, hanem napi 2-3 kajával azt, ami jól esik? Kereten belül maradva a kérdésben említettet ok miatt nem lenne súlygyarapodás, nem??

(bocsánat a fogalmazásmódért, elfogyott már minden erőm, súlyt tartok, de már nagyon kivagyok, hogy nem lehetek már olyan, mint a többi ember :(



2012. dec. 22. 15:11
 1/7 A kérdező kommentje:
*..kis adagot, hanem kevésszer eszek,...
2012. dec. 22. 15:13
 2/7 A kérdező kommentje:

*mi lenne, ha sokszor kis semmiket ennék


elnézést, nagyon fáradt vagyok..

2012. dec. 22. 15:14
 3/7 A kérdező kommentje:

*mi lenne, NEM ha sokszor kis semmiket ennék


(mondom én xD)

2012. dec. 22. 15:14
 4/7 anonim ***** válasza:
A fehérje/ch arány sem mindegy. Ha a fogyáshoz szükséges energiát nem megfelelő kajákból viszed be(kevés fehérje, cukrok), akkor fogsz fogyni, de izomból, és simán lehet, hogy még zsírosabb is leszel.
2012. dec. 22. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Fúú..


Napi kalória keret? Ez egy elméleti katyvasz, senki sem tudja pontosan mennyi a napi kalória igénye. Képzeljük el az ősembert, vagy a mai vadászó-gyűjtögető törzseket, amint a nap első sugaraival reggel a napi kalória igényüket számolgatják.. Gyakorlatias.


Szimplán nem kell sz.art enni, ennyire bonyolult. Sok zöldség, húsok.. az anyagcseréd sz.ar lesz napi 5 étkezés mellett, mert a napi 5x-i evés is teljesen megalapozatlan dolog. Kis falatnyi kajálás nem okoz megfelelő stimulációt az emésztőrendszerünknek, persze hogy nem ideális.


Ha szemét kajákat akarsz enni, akkor menthetetlen vagy, de ha alapvetően zöldségeket, húsételeket (gyümölcsöket, olajos magvakat) ennél, akkor nem kell a kalóriákkal szórakoznod.

2012. dec. 22. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Szerintem nem hülyeség a kalória-súly összefüggés.

Én speciel úgy fogyózom, hogy azt eszem, amit akarok, csak keveset és kevesebbet. És működik. Egyrészt mert kevesebbet eszem, másrészt az ember szervezete azért jelzi, hogy mire van szüksége, csak meg kell tanulni értelmezni a jeleket. Mikor igényel zöldséget, mikor húst, mikor édességet, és mikor van az, hogy valójában csak szomjas vagy.

Én két dologra figyelek nagyon: az egyik hogy minden nap megiszom egy kaukázusi kefírt, általában reggelire. Ez azért kell, mert még évekkel ezelőtt tönkretettem a gyomrom (nagyon durva depresszió miatt akkor két hétig nem ettem semmit, csak napi 1-2 szelet toast kenyeret, persze kikezdte a gyomorsav a gyomrom), valamint mivel alapból nagyon lassú az anyagcserém, minden nap fogyasztok valamit, ami gyorsítja. Például kávé, egy szelet fekete kenyér, zabkása vagy párolt brokkoli.

Általában háromszor eszem egy nap, reggelire a kefírt és esetleg mellé kenyeret, zabkását, vagy ami épp van otthon, délután valamilyen gyümölcsöt, és este főtt ételt. Azért így csinálom, mert a páromnak az esti a főétkezés, és egyszerűen képtelen voltam megállni, hogy ne egyek én is, amikor egy óráig nyammog mellettem. De úgy tapasztalom, így is simán működik a dolog, ha nem eszem túl sokat, akkor gyönyörűen olvadnak lefelé a kilók :)

2012. dec. 23. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Ezt addig olvastam, hogy az ember teste jelzi ha édességre van szüksége, illetve hogy kefirt iszol.


Jobb lett volna nem írni!

A testünk nem jelzi, hogy mire van szüksége, ez városi legenda, de bármit is jelez nagyon, nagyon rosszul csinálsz valamit, ha bemesélted magadnak hogy édességre van szüksége a testednek.


Ugyan ez igaz a kefireddel, minden tejtermék káros, ha megideologizáljuk, hogy szükségünk van rájuk.. akkor nagyon elvont utakon járunk..

Annak, hogy kalóriákra figyelve bári is fogyni tudott az az oka, hogy egyelőre gyors az anyagcserétek, és jó az emésztésetek. Ez eddig működik, ilyenkor a több edzés, vagy a kevesebb evés már fogyást eredményezhet. De ennyi, az egészséghez ennek még semmi köze, és csak ideig-óráig működik. Amikor jönnek a hulladék kaják (édesség, kefir) miatt az anyagcsere problémák, akkor ez a szerencsés állapot véget ér. Ilyenkor vannak a széttárt karok, hát hiába eszik kevesebbet a delikvens, nem fogy. Talán normálisan kellene (vagy kellett volna?) enni.. és nem minden szemetet, amit valaki egyszer kitalált hogy ehető.. azt meg is enni.

2012. dec. 23. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!