Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Még mindig fogyok, megállás...

Még mindig fogyok, megállás nélkül! (heti -1 kg) Miért van az, hogy ennyit eszem és nem bírom megütni a napi 1200 kcal-t sem?

Figyelt kérdés

Már nem akarok tovább fogyni, de nem tudok mit tenni!


leírom a tegnapi napom:

reggeli: 70g tk kenyér, 30g csirkemell sonka, zöldségek, saláta, paprika (164 kcal)

tízórai: 90g aszalt pomelo (97 kcal)

ebéd: krumplis tészta (kb. 300-400 kcal)

uzsonna: 200g natúr joghurt(tesco) fahéjjal (110 kcal)

vacsi: rántotta két egész tojásból + saláta (150 kcal)


Hús ritkán szokott lenni. Hogyan lehet megállítani a súlycsökkenést úgy, hogy ne zsírosodjak vissza?



2012. dec. 23. 10:04
 1/7 anonim ***** válasza:

Ilyen kajával bármikor visszazsírosodhatsz. JOghurt, tk kenyér...


Fogyassz több zsírt. Egyébként ha ennyit kívánsz enni. lehet nincs többre szükséged. Nem kell erőltetni a dolgot, de a minőségre oda lehet figyelni. Inkább egyél zsírosan, mint tejesen és lisztesen.

2012. dec. 23. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Ahhoz hogy ne fogyj, többet kellene enned. Fogyikor ajánlatos nagy térfogatú, de kis kcaltartalmú ételeket enni: a zöldségek, gyümik ilyenek. pl. 100 gramm uborka csak 10 kcal. Ezért ajánlják a salátákat, mert térfogatra nagyok, de kcalt tekintve alig van bennük energia.


Az öntetek, csoki, zsíros kaják viszont épp az ellenkezője: 100 gramm csokit könnyű megenni de 560 kcal van 1 táblában.


Ha hízni akarnál, azt javasolnám, egyél több zsírosabb kaját öntetet. De szerintem, ha súlyt akarsz tartani:

- több diót, mogyorót, pisztáciát -> ezek egészségesek, de 100 grammban 650 kcal van. Könnyű sokat enni belőlük, hiszen térfogatra kevesek, de mégsem cukros sz*rok meg nem nehéz kaja mint pl. töltött káposzta. Esszenciális aminosavak vannak bennük, így mégis be tudsz vinni napi +500 kcalt könnyen és egészségesen is eszel.

- salihoz csinálj öntetet: olívaolajból egészségeset lehet csinálni: 1 ek 90 kcal.

- használj több olajat (olívát ha lehet) a sütéshez/főzéshez

2012. dec. 23. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

hány kg vagy? cm?


akkor eszel ha ténleg éhes vagy?

2012. dec. 28. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

171 cm/45-46 kg.

2-3 óránként eszek, mert ekkor vagyok éhes.

2012. dec. 28. 09:41
 5/7 anonim ***** válasza:
szerintem picit hiznod kellene 49kg legalább de inkább 50kg
2012. dec. 28. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

mennyit ettél mikor tényleg fogyoztál?


1400kcal legalább egyél

2012. dec. 28. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

16.12-es vagyok: amúgy szerintem pár kalória lemaradt, de így is kevés amit eszel!

A rántottához használsz olajat, ugye? 1 ek olaj 90 kcal (bár ennek egy része a serpenyőben marad de ugye attól függ több evőkanállal használsz-e)

A salátán van öntet, vagy a saláta = fejessaláta? Mert ha olyan sali, ami öntetes pl. görög saláta öntettel akkor az + kalória.


az aszalt pomelo tényleg 97 kcal?:O mármint címkén láttad ezt? mert az aszalt gyümikben sok a cukor... és szerintem 100 grammban kb 380-450 tuti megvan... szóval szerintem az aszalt pomelo is több.

de így sem ütöd meg az 1200-at :/

2012. dec. 28. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!