Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Anya szerint önző vagyok....

Anya szerint önző vagyok. Kezdek anorexiás lenni szerintetek?

Figyelt kérdés
Ma kijelentette mikor megtudta, hogy nem ettem egész nap semmit, hogy önző vagyok amiért egész álló nap a testemmel vagyok elfoglalva és nem vagyok kíváncsi senkire sem magam körül. Már több mint egy éve tényleg folyamatosan csak az evés és fogyás foglalkoztat, jelenleg 180 cmes magasságomhoz 65 kg vagyok, ez szerintem nem sovány, hanem átlagos. Viszont utálok mindent magamon, semmi életkedvem nincs, nem akarok élni se, hiába van rengeteg dolog ami érdekelne. Mit kezdjek magammal? Borzasztó vagyok és elviselhetetlen lettem mások számára is.

2012. dec. 29. 23:21
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%

Nem nevezném önzőségnek, inkább hülyeségnek.

Egész nap nem ettél: ezzel csak magadnak ártasz, de nagyon.

Egyél rendesen, kikerülve a veszély forrásokat, mozogj és no problem.

2012. dec. 29. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim válasza:
Ha ezeket a dolgokat már be tudtak ismerni magadnak, akkor már tudnál is tenni valamit ellene.
2012. dec. 29. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:
már sokszor próbáltam, novemberben 1 hónapig nem rég egészen rendben voltam, egyszer se kellett koplalnom bűntudat miatt, amíg tartottam a candida diétát. Nem ettem egyáltalán cukrosat... semmilyet, még gyümölcsöt sem. Jobban éreztem magam a bőrömben, bár úgy is sok emésztési bajom volt és a hajam továbbra is hullik és már 2. hónapja marad ki a menstruációm. Valami nincs rendjén, de félek változtatni, mert nem akarom azt a megrázkódtatást, hogy esetleg nem férek bele a ruháimba. Képtelen vagyok funkcionálisan tekinteni az evésre, nem tudom kontrollálni! Elvesztem önmagamat, így már nem is szeretek társaságban enni, félek, hogy megszólják az adagomat - ha túl sok, ha kevés. Nem is járok emberek közé, mert már nem tudok velük bánni, alkalmatlan vagyok beszélgetésre, mindenben elunom magam és csak aludnék egész nap.
2012. dec. 29. 23:45
 4/18 tinialfa válasza:
Azért foglalkozol azzal, mert jelenleg nincs más amit komolyabban vennél. Ásd bele magad valamibe, és elfelejted az ilyesmit(pl tanulj).
2012. dec. 29. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim válasza:
0%
nekem is van hogy semmit nem eszem egy nap,nem azért hogy jobb alakom legyen,csak egyszerűen nincs szükségem ételre.14 vagyok,lány.163 cm és 47 kg.2 hét alatt fogytam több mmint 1 kgot,mellesleg szinte 5O kg voltam.szerintem nállad mással van gond.
2012. dec. 30. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim válasza:
csak a magánéletemmel vannak gondok:Delőző vagyok
2012. dec. 30. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
100%

igen.

nevezhető valamilyen szinten mély önzőségnek.

de persze ez a depresszió egyik alap tünete,hogy a beteg világa beszűkül saját magára.

az anorexia alapja meg a depresszió,és csak az egyik kivetülése az anorexia,vagy másfajta önbüntetés,önsanyargatás.


kezdésnek el kellene szedned egy igen magas dózisú multivitamit.

és olyan edzést elkezdeni ami fizikailag komolyan igénybe vesz és kifáraszt testileg lelkileg,önfegyelemre tanít.

célt adhat a céltalan életednek.

2012. dec. 30. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:

Neeem, ez nem jó duma.

Ha önző lennél, és a testeddel akkor szélsőségesen egészséges lennél. Nem érdekelne mások mit csinálnak, mit gondolnak, Te a tökéletes egészségért, magadért élnél. Ilyenek a kedves fehér bajszos kínai kungfu mesterek. Nem gondolnánk róluk, főleg mivel nem ismerjük azt a kultúrát, de a nagyon tisztelt és számunkra nagyon jelentős tudást hordozó mesterek (kedves öreg bácsik) valóban lehetnek önző emberek. Mert a saját világukban, a saját szabályaik szerint élnek másokkal akár nem is törődve, hiszen a saját természetüket követik elsősorban.


Rólad ez nem mondható el, Te szimplán beteg vagy. Egész nap nem ettél semmit? Akkor hol foglalkoztál magaddal, hát az első dolog lenne, hogy ellátod magad tápanyagokkal, és éppen csak említés szinten leírom azt, hogy 'energiával'. Az élőlények hordoznak olyat hogy Qi, vagy csí hogy kiolvasható legyen. A Te testedben is van, de hogy élj fogyasztanod is kell más élőlényekéből. De ez sem más, minthogy Te nem tudsz fotoszintetizálni - így meg kell enned a növényeket hogy tápanyagokhoz (és ehhez az energiához) juss.

Azt írtad nincs életkedved. Miért lenne? Nem jutsz életenergiához, nem eszel de még csak nem is QiGongozol (egy egészségfejlesztő edzés, mozgás).

Mégis miért lenne életkedved ezek nélkül? Szimplán tápanyaghiányod van, majd ha törődni kezdesz magaddal, akkor elmész pszichológus szakemberrel beszélni, és mondjuk elkezdesz enni.

2012. dec. 30. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
az egyik barátnőm anorexiás, úgyhogy sajnos jól ismerem a betegséget. amit te itt leírtál, az nagyon is illik rá. nem hiszem, hogy önző vagy, de anyukád aggodalma jogos, csak nem a megfelelő eszközzel fejezi ki azt. kérlek próbálj minél előbb segítséget kérni, első körben a háziorvosodtól, ha az nem segít, akkor a proyouth honlapjának nézz utána, biztos tudnak szakembert ajánlani. de ne merülj el ebben a szörnyűségben még jobban. én nem ítéllek el, látom a barátnőmön, aki a világ egyik legjólelkűbb, legértelmesebb lánya, hogy milyen piszok nehéz a küzdelem ezzel a betegséggel, de ilyen önsanyargatást senki nem érdemel, te sem. próbálj minél előbb segítséget kérni. a legjobbakat!
2012. dec. 30. 01:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:

Anorexiám volt/van.

"Jobban éreztem magam a bőrömben, bár úgy is sok emésztési bajom volt"

emésztési gond alatt mit értesz? Székrekedés? A magas fehérjetartalmú ételekben (tojás, sajt, hús) és joghurt kefir, nincs élelmi rost. Ha sok ilyesmit eszel, akkor kialakulhat székrekedés.

Sok élelmi rost van: gyümölcs, zöldség. Te épp a gyümiket hagytad ki, pedig - ha nem a banánt nézzük, hanem pl. alma, főleg a szilva! és aszaltgyümik - ezek kellenének.


"hajam továbbra is hullik és már 2. hónapja marad ki a menstruációm."

Nekem rengeteg hónapja nincs menzeszem. Amikor elmaradt a menzeszem - még fogyiztam, ez anorexia előtt volt - akkor nagyban a fogyizást csináltam. A hormonrendszer megzavarodik, mert megváltoztatod az étkezési szokásaidat/kevesebbet eszel.

A hajad a vitaminhiány miatt hullik.


Valami nincs rendjén, de félek változtatni, mert nem akarom azt a megrázkódtatást, hogy esetleg nem férek bele a ruháimba. => igen ez nálam is jelenvan. Inkább hulljon a hajam és ne legyen menzeszem csak férjek bele a ruháimba, ugyanígy vagyok vele :)


Képtelen vagyok funkcionálisan tekinteni az evésre, nem tudom kontrollálni! Elvesztem önmagamat, így már nem is szeretek társaságban enni, félek, hogy megszólják az adagomat - ha túl sok, ha kevés. => én sem szeretek társaságban enni, mert frusztrál. Hogy néznek, hogy mennyire kis adagot eszem.


Nem is járok emberek közé, mert már nem tudok velük bánni, alkalmatlan vagyok beszélgetésre, mindenben elunom magam és csak aludnék egész nap. => 2010/11-es tanévben én sem jártam el; mindig otthon ettem mert betegesen számoltam a kcalokat (ekkor anorexiás voltam bár furcsamód többet ettem egy nap mint 1000 kcal csak napi 7-8 dkg zöldség és 4-5 dkg gyümölcs a minimum volt, nem ettem húst és csak sajtot ettem zsírként. Olaj, margarin ilyesmit SEMMIT.

2010 nyarán napi 400-500 kcalt ettem, akkor sem jártam sehová mert hogy nem tudom kiszámolni mérleg nélkül pl. az étteremben mekkora az adag kaja, milyen hozzávaló van stb.


Így bezárkóztam és nagyon magányos lettem, én sem beszélgettem sokat. 2szer is majdnem a borotvához nyúltam. Nagyon sz*r volt nagyon egyedül éreztem magam.


Álmos vagy persze, mert nincs energiád. Amúgy télen - a kevesebb napfény miatt is - aluszékonyabb vagy, kedvtelenebb.


Nem vagy önző. Ez nem önzőség. Anyud csak próbál mondani valamit, hogy ne ezt csináld, amit per pill csinálsz.

És tényleg egyél. Mert így az anyagcseréd áll le. Én is eszem egy nap, ha mást nem akkor almanapot tartok: napi 5 alma 5 időben. Hogy érezze a testem, kap enni még ha minimálisat is így tuti nem áll le az anyagcserém.

2012. dec. 30. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!