Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Mennyire lehet elhinni, hogy...

Mennyire lehet elhinni, hogy egy 100%-os bolti gyümölcslé nem tartalmaz hozzá adott cukrot?

Figyelt kérdés
Inzulin rezisztenciám van. Gondoltam egyes étkezéseknél nem gyümölcsöt ennék, hanem meginnék helyette másfél-2 deci gyümölcslét. Szerintetek??

#diéta #fogyókúra #inzulin #inzulin rezisztenica
2013. jan. 2. 09:15
 1/5 anonim ***** válasza:
ne tedd. azoknak a szutykoknak nem sok közük van a valódi gyümölcshöz: többször sűrítik-hígítják. amúgy ha IR-es vagy, napi 1-szer ehetsz gyümit, uzsonnára.
2013. jan. 2. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Valóban sűrítik és hígítják, de ettől nem lesz rosszabb, hiszen csak a víztartalma változik (sőt, így kisebb környezetterhelés a szállítása). Egyébként a legtöbbre rá van írva, hogy mennyi a cukortartalma (ami természetesen a gyümölcsből származik). Vigyázz, mert másfél-két deci már bőven több, mint egy darab gyümölcsnek felel meg. Számold ki, hogy mennyit szabad, de annyit nyugodtan ihatsz belőle.
2013. jan. 2. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Bár lehet, hogy mégiscsak szerencsésebb lenne az orvosodat megkérdezni. A gyümölcsléből lehet, hogy túl gyorsan szívódik fel a cukor, gyorsabban, mint a sima gyümölcsből.
2013. jan. 2. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Lehet tényleg gyorsabban szívódik fel. ha gyömülcslé és nem sima gyülölcs. Ebbe még nem merültem ennyire bele, hogy megnézzem..... Csak néztem mintaétrendet és ez is szerepelt rajta. Amit vettem 100%-os narancslét az Aldiban, arra rá van írva németül hogy nincs hozzáadott cukor benne.
2013. jan. 2. 10:26
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

A 100%-os gyümölcslé az gyümölcslé. Ezzel nincs gond.


De mivel van? Azzal, hogy 2 dl gyümölcslé elég sok gyümölcs tartalmát hordozza. Például a fruktózt.


Fruktóz és IR ? Ha már ilyen betegségünk van, akkor ismerjük az összefüggést, ugye?


Paleó, az gyógyítani fogja az inzulin rezisztenciát pár hónap alatt, aztán bátrabban lehet enni a gyümölcsöt is. Mondjuk nyáron, ha érnek :)

2013. jan. 2. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!