Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Szegények hogyan fogyóznak?

Szegények hogyan fogyóznak?

Figyelt kérdés
Nekem semmi pénzem fogyis kajára:( De fogynom kéne..milyen legyen az étrendem?
2013. jan. 4. 20:25
 1/9 anonim ***** válasza:
85%

úgy, hogy lassan kajára sincs pénzem...mai menü: r: 1 szelet vajas kenyér, kávéval

e: paprikáskrupli

v: 2 alma

nasira, csipszekre egyebekre nem futja..

2013. jan. 4. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim válasza:
100%
inkább menj el mozogni! heti 3-4 alkalom, hidd el, beválik! fuss, sétálj, sétáltasd meg a kutyát, stb! ez ingyen van.
2013. jan. 4. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
87%

Hát én így:

- r: nincs

- ebéd: 11 körül sült hús és savanyúság (jelenleg csalamádé van)

- vacsora: két alma, három mandarin


Na most ebből a gyümölcs az, ami sajnos drága. :(


Szoktam enni helyette zsömlét lekvárral. (mondjuk két darabot.)

2013. jan. 4. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
68%

Én nem vagyok szegény,de pont ma beszélgettem erről a témáról a kaják kapcsán valakivel.Olyan durva azért,hogy az egészséges táplálkozás úgymond a gazdagabbak kiváltsága,mert minden fontos alapanyag drága,pont hogy ők tudnák/tudják jobban megfizetni az édességeket/nasikat,különleges,drága kajákat,és pont hogy fordítva van ez az egész.

Én személy szerint kíváncsi vagyok,némelyik fitnesz guru mit ajánlana átlag életszínvonal alattiaknak,akiknek mindennap 1-2 kiló zöldség,gyümölcs,hal,sovány húsok,barna kenyér stb nem fér bele a havi kiadásokba.Nekem tök természetes hogy ezek vannak,én megszoktam,de így sem táplálkozok teljesen egészségesen azért.Nos,a legtöbb olcsó kaja hizlal,mert olcsóbb alapanyagból készül..tészta krumpli liszt stb.

Akárhogyan is állsz anyagilag,szerintem fontos hogy heti min 1-2x egyél zöldséget,gyümölcsöt,húst stb-t is,az jó a fogyáshoz ill. egyéb fehérjeféléket..hüvelyesek,tojás..talán ezek megfizethetőek még.

Feltételezem,hogy arra nincsen pénzed hogy minden étkezésnél halálra zabáld magad,ez jó,mert ha mindig normál adagot eszel,akkor kevésbé hízol. Ill. ne egyél túl sok sós illetve édes kaját...pl teából/kávéból simán ki lehet hagyni néha a cukrot.

Ha próbálsz sportolni,akkor izmosodsz és fogysz is majd idővel..nyilván olyan mértékűen drasztikus változás nem fog történni,mintha csak teljesen egészséges kajákat ennél,de azért némi változás lesz.Ha akarsz,néhány étkezést kihagyhatsz,néha én is elfelejtek enni,nincs időm,ilyenek.A teljes koplalás hosszú távon úgyse lenne megoldás,azt nem is írom..

Én szerencsére nem vagyok ebben a helyzetben,de azért tudom milyen árak vannak manapság..próbálj kifogni akciókat,egyet fizet kettőt vihet dolgokat..sport+normál kaja=fogyás

Egyél tápláló,de egészségesebb ételeket,így kevesebb kaja is elég lesz,így talán nem kell majd olyan sokat kajára költened,így lesz pénzed beújítani vmi egészségeset is.

Nasinak jó a puffasztott rizs,alma,mandarin,narancs..joghurt..stb.

2013. jan. 4. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Szia.

Kolis vagyok... egyrészt sokszor inkább költöm a pénzem piára (persze nem sör! hanem bor, vagy esetleg jäger, ilyesmi) kerülöm a magasabb kcal tartalmúakat.


Másrészt nekem a vonatjegy oda-vissza kb. 6000 forint... nekem sincs nagyon pénzem. Én ezeket csinálom:

- a zöldségből sokszor mirelitet veszek. tudom, nem annyira egészséges, mint a friss de pl. 1 csomag (kb. 750 gramm) brokkoli 250 forint a Lidl-ben, míg ha frissen veszed jóval drágábbra jön ki. Meg van zöldbab, meg mirelit zöldségkeverék. Borsót, kukoricát kerülöm mert ezek magasabb kcaltartalmúak.

- Főzz levest! Ez eltelít, egészséges, télen melegít is, mégis kcal szegény. persze, ne krémlevest, amibe tejszín van.

- próbáld kifogni az akciókat. Pl. 2 napja a lidl-ben 299-ért vettem 10 dbos tojást, M-es méret. Most már 499 az ára. Pedig semmi baja a tojásnak (remélem:D) legalábbis eddig nem lettem tőle rosszul és még kb 1 hétig jó.

- a tescoban (vagy nem tudom milyen nagyáruház van körülötted) vannak jó akciók, zöldségek gyümik terén mert pl kicsit megnyomódott az alma vagy ilyesmi és rögtön leakciózzák... na ezeket kell kifogni! pedig gyakorlatilag semmi baja a zöldségnek, csak kicsit régebbi mint a többi vagy van egy pár centis nyomódás rajta.

Ilyen coop, meg kisbolt, vagy match nem jó itt nem akcióznak le dolgokat, de a nagyobb hipermarketek jók.

- lidlben 49 forint a natúr joghurt például. Vannak olcsó cuccok, csak szét kell nézni.

2013. jan. 5. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Szegény vagyok (munkanélküli, alkesz apa mellé) és úgy fogyózok, hogy megveszem az olcsóbb zöldségeket (nem brokkolit és padlizsánt, amit most 1500/kg árért láttam :O ), olcsó husit (nem csirke mellett) és azt eszem.

Reggelire amilyen kenyér van abból szendvics, vacsira pedig ebéd maradékot. Tízórai/uzsi gyümölcs.

Odafigyelek, hogyha pároméknál eszek pl, akkor burgonyás, tésztás köretekből kevesebbet vegyek/egyek, ez egy jó trükk.

Mozgok napi 1-1,5 órát, 2-3 liter víz, 13 kiló mínusznál járok eddig.

Ne adjátok fel, nem olyan nehéz így sem!

2013. jan. 5. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Spórolhatsz, ha pár napra előre leírod, hogy mi lesz a reggeli, ebéd, stb. Szóval tervezd meg. És úgy szerezd be a szükséges hozzávalókat.

Az abonett pl. nem drága, én most 180 ft-ért vettem, egy csomag puffasztott rizs meg valami 130 körül.

Az alma a legolcsóbb, általában azt szoktam enni. Multivitamint szedek, mivel nekem is ritkán van pénzem különböző zöldség, gyümölcsöt venni. De mindig azt kell megvenni, aminek épp idénye van, ami a legolcsóbb.

Az is jó trükk, hogy nem a sok kicsi drága cuccot veszed meg, hanem a családi kiszerelést stb. mivel az olcsóbb. Most csak egy példát mondok: ha nem akarsz kétnaponta a boltba lemenni zsemléért (a barna zsemle, kornspitz kifli pedig nem olyan olcsó mint a sima fehér lisztből készült dolgok) akkor veszel szeletelt, zacskós kenyeret, kiveszed amennyi elfogy 1-2 nap alatt, a többit fagyasztóba. És utána onnan szeletenként veszed elő, berakod egy kis időre a mikróba és olyan lesz mint új korában. (Mikor nagyon ínséges idők voltak itthon, én sima kenyeret vettem, azt vágtam szeletekre és fagyasztottam le.)

De ez csak egy példa, sok mindennel meg lehet ezt csinálni.

2013. jan. 5. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
72%
Reggelire-ebédre edd a felét annak, mint eddig, vacsorára egy-egy joghurt, kefír, tejföl.
2013. jan. 5. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:

rengeteget számít az is, ha csak elkezdi figyelni az ember, hogy mit hol vásárol. a lidl és az aldi nagyon nyerők tudnak lenni. pest belvárosában élek, úgyhogy elég sok lehetőségem van, de ahogy körbenéztem, azok általában verhetetlenek, az egészséges ételek sem olyan megfizethetetlenek.

pl. lidl: mirelit zöldségek, barnacukor (ha már használni kell valamibe, inkább ez), joghurtok - ebből klönösen van a nayg kiszerelésű milfina gyümölcsjoghurt, amiben nincs semmi mű,nagyon finom, és pontosan nem emlékszem az árára, de azt tudom, hogy meglepően olcsó.

aldi:durumliszt tészta, olivaolaj, joghurtok itt is, meg sok zöldség is röhej olcsó tud lenni, pedig tökéletes minőségű..


de azért persze a piac a legolcsóbb zöldség-gyümölcsre. húsról nem tudok nyilatkozni, mert vegetáriánus vagyok, de az egyébként is marha drága, úgyhogy nem bánom :)

2013. jan. 5. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!