Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Iszonyatosan fel vagyok...

Iszonyatosan fel vagyok puffadva. Ötletem sincs hogy mitől? (bővebben lent. )

Figyelt kérdés
Nem ettem többet mint általában szoktam, meg a mérleg sem mutat többet. Viszont a hasam nagyon durván fel van puffadva, nagy. De ezer % h ez nem zsír meg az ugye nem is ilyen, csak egyszerűen nagyon zavar h a puffadástól ennyire látszik, meg ugye nem is egy kellemes érzés. Wc-re pedig sokszor érzem hogy el tudnék menni, de aztán mégsem megy.(nincs székrekedésem mert a napi 1 megy, csak a hasam miatt talán vagy nem tudom mitől tudnék többször menni) Tehár a kérdés az h szerintetek mitől lehet ez az egész? Vagy a másik h mivel tudnám ezt a puffadást csökkenteni? Gyümölcsöt sokat eszem, nem csak most hanem úgy általában..napi 2-3 alma lazán lemegy meg egy nap iszom is eleget és mellette rendesen betartoma napi 5 táplálkozást. Nem értem mitől lehet és telejsen kétségbe vagyok esve. =(

2013. jan. 5. 12:28
1 2
 1/16 A kérdező kommentje:
ja igen, és az ki van záva h meg fog jönni mert nemrég volt, 1 hete.
2013. jan. 5. 12:28
 2/16 anonim ***** válasza:
56%

Tejtermékeket, lisztes ételeket, hüvelyeseket mennyit eszel?

Ezek mindenkinél okoznak emésztési gondokat, és persze egyre komolyabbakat. Lehet hogy eddig még tolerálta a tested ezeket, de eljött egy határ.


Kétségbeesni fölösleges, meg kell találni azokat a táplálékokat amiket nem bírsz. 90% hogy én már megadtam rá a választ. Gyümölcsből nem kell több mint 2-3 alma, sőt a 2 is elég.

2013. jan. 5. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
Hüvelyeseket nem nagyon, lehet a tejtermék a probléma mert a sajtot imádom és a joghurtokat is. Monjduk joghurtból nem eszek 1 nap 1-nél többet meg az elvileg nem is ajánlott, de ha az van amit írtál, akkor lehet már ennyitől kikészül?
2013. jan. 5. 12:34
 4/16 anonim ***** válasza:
Nem ettél olyat, ami különösen puffaszt? Bab, lencse, kelkáposzta....? Vannak pici gyöngytabletták, amik enyhítik a "felszállok" érzést.
2013. jan. 5. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
Mozgol eleget?
2013. jan. 5. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
Igen, futni járok napi 1x 50 percet és mellette heti 4x versenytáncolok.
2013. jan. 5. 12:37
 7/16 anonim ***** válasza:
70%

Azt még tudni kell, hogy bizonyos zöldségek is puffasztanak. Hosszú bélcsatornánk van, hogy meg tudjuk emészteni a növényeket, de ettől még előfordulhatnak kisebb problémák ezekkel is.

Sok fokhagymát, gyömbért, csípős paprikát lehet használni, ezek a gyógynövények segítik az emésztésünket.

2013. jan. 5. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
6%

Igen, amiket először írtam azoknak óriási jelentőségük van. Nem igazán tolerálja a testünk a tejtermékeket sem, egészen kis mennyiség is látványos panaszokat okozhat.

Ugyan ez van a gabonákkal. Ezen segíteni sem lehet, egyszerűen nem a nekünk való táplálékok.

2013. jan. 5. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%
Én a sok fehérjétől puffadtam fel mindig, nem tolerálta a szervezetem a felesleget.Egyél sok rostot, az szinte biztos hogy segít, a napi 2-3 alma édes-kevés a megfelelő bélműködéshez.Én a napi ajánlott rost mennyiség 3szorosát eszem és sosem vagyok felpuffadva, nincs "gáz", napi 3szor nagy-dolog.Sok zöldség, gyümölcs, barna rizs, hüvelyesek.Ez majd kipucol rendesen.
2013. jan. 5. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
62%
szerintem meg egyél tönn húst és zsírt, zöldségekkel. Egy kevés gyümölcs még mehet, nem hiszem h attól puffadsz.
2013. jan. 5. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!