Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Melyik a legegészségesebb...

Melyik a legegészségesebb cukor vagy édesítő?

Figyelt kérdés
Diétázónak milyen cukrot vagy édesítőszert tudnátok ajánlani, ami energiaszegény ugyanakkor egészséges is?

2013. jan. 8. 21:28
1 2
 11/15 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm a sok választ! Jól esett olvasni tapasztaltak és szakértők véleményét egyaránt.

Amibe belefognék, az egy oldalról diéta, másik szempontból életmódváltás lenne, tehát hosszú távon gondolkodom egy megfelelő, egészséges megoldásban.

Alapból sem vagyok nagy cukor fogyasztó (a reggeli kávéhoz, esetleg süteményekbe használtam eddig), viszont szeretem az édességet (elsősorban a csokit).

Családom van, őróluk is gondoskodnom kell, az ő igényeiket, egészségüket is szem előtt kell tartanom.

Nagyon hasznosak voltak a válaszok. Köszönöm még egyszer!

2013. jan. 10. 06:25
 12/15 anonim ***** válasza:

Egészséges cukor - ilyen a mesében van. A nyírfacukor a legjobb még mindig SZVSZ.


"A finomított répacukrot mindenképpen elhagynám, mivel az egyik legnagyobb méreg, tehát a nem diétázóknak sem ajánlott."


Ez meg egy nagy kreténség. A finomított répacukortól legrosszabb esetben a fogaid romlanak, a szintetikus édesítőszaroktól meg olyan remek kis bélrákot kaphatsz aztán...

2013. máj. 1. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
Jogos. De minden tömény szénhidrát befolyásolhatja úgy a hormonrendszerünket, ami aztán szintén nem éppen előnyös a rákocskákkal vívott harcban. Inkább leszokni az édességekről (vagy közmegegyezés: a xilit (és az eritrit) jó)
2013. máj. 1. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
és mi a véleményetek a kókuszcukorról? mostanában olvastam róla és készülök venni. azt írták, hogy a kókuszvirágból nyerik ki, alacsony hőmérsékleten, és a GI-e is alacsonyabb a cukrokhoz képest (35), igaz, nem kalóriamentes.
2013. máj. 5. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
Nézz utána mi az hogy kókuszcukor. Ne azt, hogy honnan és hogy nyerik, hanem hogy micsoda! (szacharóz)
2013. máj. 5. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!