Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » A cukor hiány miatt lehet...

A cukor hiány miatt lehet éhség érzetem? (Elvonási tünetek? )

Figyelt kérdés
2 napja diétázom nem sokat eszem a megszokott adagnak a felét, cukros ételeket egyántalán nem, azelőtt nem telt el nap hogy ne egyek valamit amiben sok cukor van. Csak a teában van kevés cukor az édesítő szer mellett. Elvonási tüneteim lehetnek a cukortól? Ez olyasmi mint aki cigizik hogy rosszul van ha nem jut nikotinhoz?

2013. jan. 9. 16:02
 1/7 anonim ***** válasza:
Nem. Ez azért van, mert keveset eszel. Egyél normális adagokat, de egészséges ételekből.
2013. jan. 9. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Mindenben van szénhidrát, de nem ugyanannyni, és ezt érzed meg. Egyébként igen, a fogyókúra elején lehetsz éhes. Ez kb 2 hétig eltart.
2013. jan. 9. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Az átlagos, megbetegítő táplálkozás után persze hogy elvonási tüneteket tapasztal az ember a cukortól. Mint minden függőséget okozó anyag után..


De ez a fél adag evés veszélyes lehet!

Nincs ok kevés zöldséget, kevés húst enni! Ezekkel jól kell lakni, okkal akkora a gyomrunk amekkora, ezt meg kell tölteni. Viszont ilyen kenyereknek, töltelék kajáknak, édességeknek, tejtermékeknek nincs helyük bennünk.

2013. jan. 9. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 agi91babe ***** válasza:

Kedves kérdező! Én elég erősen édességfüggő voltam évekig. Tapasztalatom szerint diétának nincs értelme, sem semmilyen csupán időszakos étrendváltásnak.(ha csak nem betegség vagy egyéb kényszerű okok miatt muszáj)

Ha egészségesebben akarsz táplálkozni én egyszerre egy rossz szokást tennék le(kezd a cukorral)és amikor már nincsenek elvonási tüneteid,jöhet egy következő(kevesebb szénhidrát,és abból is lassan felszívódó fajta).

Ha egyszerre lesokkolod a szervezeted egy180 fokos váltással,attól csak éhes,kimerült,ingerlékeny és nagyon labilis leszel.Valamint nem elég elhagyni egy rossz szokást,ahelyett valamit nyújtani is kell,hiszen eddig valamilyen szerepet betöltött a mindennapjaidban. Cseréld fel egy jóra.

Ne ragaszkodj mindenféle divatdiétához,érdekes módon előbb utóbb mind kikopik...(lsd a paleot is kedves Harcművész barátunk)

Ami X ezer évvel ezelőtt jó volt,ma már nem biztos ogy megfelelő. Sokat változtunk,az életkörülményeink is,fizikumunk is.Az étkezzen úgy mint egy Harcos(vagy ősember...aki folyton vadászott meg küzdött),aki azt az életmódot is folytatja napi szinten.Tehát nagyon aktívan sportol például. Egy olyan ember aki a napja nagy részét üléssel,irodában,suliban tölti..neki egy sokkal visszafogottabb étrend kéne ehhez mérten.

2013. jan. 9. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 agi91babe ***** válasza:

Régen az ősasszonyka se zsíros húst tokaszalonnával evett..és ő nem is vadászott,nem mozgott annyit mint apu...javarészt növényeket,bogyókat és zöldeket evett...

Tehát ha a paleo elméletéből indulunk ki,akkor itt is az egyén állandó életmódjához és fizikai valamint mentális igénybevettségéhez mérten kéne igazítani ezeket. NEm mindenkinek megfelelő a tokaszalonna sültússal meg gyümölcsel....

2013. jan. 9. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Ági, fogalmad sincs a táplálkozás elméletről.


Hallgass és megőrzöd a bölcsességed látszatát. Egy értelmes mondatot nem sikerült kiböknöd.

2013. jan. 9. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 agi91babe ***** válasza:

Akkor még olvasd el néhányszor,tudod, gyakorlat teszi a mestert.

Egyébként pedig egy fanatikus,mindent egyoldalúan megközelítő embertől nem szívesem fogadok el kritikát.

Ha kifejted mi nem volt benne helyénvaló,akkor esetleg elfogadom. Én is érveltem. De így...hát így nem. Bocs

2013. jan. 9. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!