Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Kb egy hete 83kiló voltam...

Kb egy hete 83kiló voltam most 76. akartam fogyni de nem ilyen gyorsan valamiért nem tudok enni. Csak kb naponta 1x de akkor se nagyon. Ez mitől lehet? Vagy ez normális?

Figyelt kérdés
és ez már feltűnt anyának is kérdezte nincs-e valami bajom de azt mondtam hogy nincs..:/

2013. jan. 11. 16:41
 1/8 anonim ***** válasza:
1 hét alatt 7 kiló iszonyatosan sok, sőt ennyi káros is, folyadékbevitel rendben van? lehet a kiszáradás is a súlyvesztés, de az 1x-i evés az nagyon kevés, így nem zsír megy le hanem nagy részben izom.
2013. jan. 11. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Kérdés, hogy milyen módszerrel fogytál? Használtál valami segéderőt? Lehet kihajtott belőled minden folyadékot, még azt is, ami létfontosságú. Ilyen drasztikus fogyáshoz literszámra kellene az ásványvizet innod, mert össze is omolhat a keringésed.
2013. jan. 11. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

inni se nagyon max 1-1,5 litert szoktam... de nem direkt hanem mert nem vagyok se éhes se szomjas

ja és nem használtam semmit se

most akkor ez káros? de akkor mit csináljak?

2013. jan. 11. 17:01
 4/8 anonim ***** válasza:

Most valójában akarsz-e fogyni vagy nem?

Nem lehet hogy kicsit eltúlzod a fogyókúrát lassan már anorexiába hajlasz? Nem azt értem anorexia alatt hogy most csontsovány vagy, hanem mint pszichiátrai betegséget.

De ha nem ez van akkor meg szervi oka lehet.

2013. jan. 11. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Ilyen esetben mindig indokolt egy laborvizsgálat. Ez semmiképpen nem egészséges fogyás. Arra a lassú, fokozatos súlyvesztés jellemző. Igyál sok folyadékot a vese, a vérkeringés miatt, és ha nincs is rosszulléted, csak az étvágytalanság, kérd ki az orvos tanácsát! Erre külön felhívják a figyelmet: hirtelen, megmagyarázhatatlan fogyás esetén forduljon...
2013. jan. 11. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
hát csak annyi hogy folyton álmos vagyok és fáj a fejem..
2013. jan. 12. 00:05
 7/8 anonim ***** válasza:

Hmm. az egy hét tényleg 7 nap, vagy úgy egy hét hogy múlt hétfőn mérted magad majd jövő héten (vagyis mostani héten) pl ma?

Tehát tényleg 7 nap vagy több is?


- folyadékveszteség

- béltartalomveszteség

ezek vannak mindenféleképp. de ez (ha szinte semmit nem eszel 7 napon át) is max 4-5 kg lehet.

akkor még mindig van - 2-3 kg kb. ami nem tudom hová lett.


Lehetséges még:

- a mérleg ugyanott van ahol egy hete? mármint függ attól is hol méred magad. Ha szobaszőnyegen az "süppedősebb" szóval érted. Más értéket mutat a mérleg, ha egy szőnyegre rakod és úgy állsz rá mintha csempére, parkettára raknád.

- a nap ugyanazon szakaszában mérted magad? mármint különbség van a reggeli és esti súly között.

- elmentél nagywc-zni vagy csak simán pisilni a mérések előtt? vagy egyik mérés előtt voltál wc-n másik előtt nem => ez is sokat jelenthet.


másik lehetséges opció:

- rossz a mérleg :S bár nem tudom. kéne egy másik ember vele letesztelhetnéd jó-e a mérlegetek.


Ha nem tudsz enni, annak lehet pszichés oka is:

- fiúgondok

- sulis gondok

- stressz (otthon veszekednek a szüleid? jó kapcsolatban vagy szüleiddel, nincsen gond tesókkal ha vannak tesóid? stb)

- egy idő után összeszűkül a gyomor. így lehet pl egy 40 napos böjtöt is végigcsinálni.. az első 3-4-5 nap iszonyú az éhség böjtöléskor is de aztán elmúlik.

ha +7 napig nagyon keveset eszel utána alapból elmúlik az éhség, mert összezsugorodik a gyomrod.

2013. jan. 12. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

hát csempén van a mérleg és igen kb ugyanott van

de az a 7-8kiló nem nagyon látszik meg csak az arcomon.. :/ ezért nem nagyon értem..

2013. jan. 12. 22:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!